Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám el akarja adni a...

Anyukám el akarja adni a házat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Édesapám már lassan egy éve, hogy elhunyt. Egyedüli örökösként házat hagyott rám a Balatonnál. Mindennél kedvesebb nekem a kis ház. Igaz, egy sorház és nincsen panorámája,a part melletti elhelyezkedése miatt éjszaka nagy hangzavar van, osztatlan közös tulajdon a kert. De ez a ház mindennél fontosabb számomra, itt érzem igazán otthon magam.

Az egyetlen problémám az, hogy anyukám egy másik házat szeretne vásárolni, ennek az árából, ezt mindenképpen el akarja adni, mert nem szereti.

Nekem ez akkora fájdalom lenne, hogy nem bírnám el. Hogyan tudnám rábeszélni, hogy tartsuk meg?


Még csak 16 éves vagyok.

Válaszaitokat hálásan megköszönöm.



2022. szept. 13. 21:15
1 2 3 4 5
 31/47 NTBS ***** válasza:
86%
Gyámhivatalhoz fordulsz, beszélsz egy ügyvéddel és nem írsz alá semmit. 2 év múlva szabadon rendelkezel vele.
2022. szept. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
96%

Jogilag nem adhatja el.

Lelkileg persze fog presszionálni. Én sem tudok mást mondani: embereld meg magad, és mondj nemet. Húzhatod is az időt, pl.: "várjuk meg míg 18 leszek, hogy átgondolhassam". Ha eladod, egy életre bánni fogod.

2022. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
75%

Ha befekteti másik ingatlanba, ugyanilyen tulajdoni viszonyokkal, a gyámhatóság hagyni fogja az eladást, nem fogja megkérdezni a kérdezőt, hogy kislányom, akarsz költözni vagy nem.


Sajnos van benne tapasztalatom. Simán eladhattam, igazolnom kellett, hogy a vételárból másikat vettem, amiben a két gyerek pont annyi tulajdonrészt kapott, mint a régiben volt nekik.

2022. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
35%

Jogilag nem adhatja el.


De, eladhatja.

2022. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
90%

"gyámhatóság hagyni fogja az eladást, nem fogja megkérdezni a kérdezőt, hogy kislányom, akarsz költözni vagy nem"

. 16 évesen ott kell lennie az ő aláírásának is.

2022. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
98%
Kizárólagos tulajdonjoga van a Kérdezőnek. Mivel kiskorú, ő SEM adhatja el, de a hozzájárulása nélkül az akarata nélkül sem lehet. Szép is lenne.
2022. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
43%

36, nem kellett ott lennie.


Én a gyerekeim 8 éves korában lettem özvegy, 9 évesek voltak, amikor eladtuk, utána pedig kevéssel érettségi előtt költöztünk, nem voltak még 18 évesek. Egyik alkalommal sem kellett az aláírásuk.


Egyetlen dolog kellett, gyámhivatal által kirendelt értékbecslő mind az eladandó, mind a vásárolandó ingatlanhoz.

2022. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
97%
Eseti gondnokot szokott kirendelni ilyenkor a gyámhivatal, ő képviseli a kiskorú érdekeit.
2022. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
27%
#37-nél a PONT!
2022. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
39%

#37!


Azert van kulonbseg a 9 es a 26 ev kozott! A 14 ev alatti ugyanis GYEREK! Cselekvokeptelen!

2022. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!