Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám el akarja adni a...

Anyukám el akarja adni a házat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Édesapám már lassan egy éve, hogy elhunyt. Egyedüli örökösként házat hagyott rám a Balatonnál. Mindennél kedvesebb nekem a kis ház. Igaz, egy sorház és nincsen panorámája,a part melletti elhelyezkedése miatt éjszaka nagy hangzavar van, osztatlan közös tulajdon a kert. De ez a ház mindennél fontosabb számomra, itt érzem igazán otthon magam.

Az egyetlen problémám az, hogy anyukám egy másik házat szeretne vásárolni, ennek az árából, ezt mindenképpen el akarja adni, mert nem szereti.

Nekem ez akkora fájdalom lenne, hogy nem bírnám el. Hogyan tudnám rábeszélni, hogy tartsuk meg?


Még csak 16 éves vagyok.

Válaszaitokat hálásan megköszönöm.



2022. szept. 13. 21:15
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
86%
20, hiába okoskodsz, mégiscsak kiderült, hogy nyaraló.
2022. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
86%
15ös, a makacsságon és azon kívül, hogy csak azét is neked legyen igazad mi értelme van ennek a sz_rakodásnak? Egy autót fenntartani amit nem is használsz biztos könnyű volt úgy, hogy a szüleid fizették az adókat, a biztosítást, minden költséget. Más f_szával könnyű verni a csalánt. Ráadásul egy autónak minden eltelt évvel csökken az értéke. A nyaralós történet is végtelen rosszindulatról és gerinctelenségről árulkodik. Ha annyira kell neked, miért nem vásárolod ki azokat a tulajokat akik el akarják adni? Szerencséd, hogy tutyimutyik, mert normális ember már rég bíróságra ment volna.
2022. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy ház vagy nyaraló? Parthoz közeli sorház igazából, és rohadt sokat érhet. Az anya nem értem hogy gondolta, hogy eladja, mikor nem is az ő tulajdona. Igaz a gyerek se csinálhat vele azt amit akar, csak miután betöltötte a 18-at. Addig gyámhivatal képviseli a gyerek vagyoni érdekeit.
2022. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
93%

Az új házat meg gondolom majd a saját nevére szeretné.

Ne add el.

2022. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
79%
Csak nekem hat rohadtul mesterkélten ez a kérdés? Ez a fájdalom, amit szegény kamasz nem tud elviselni, olyan hihető, hogy szinte majdnem el is hittem. Az egész megfogalmazás színpadias. Lehet, hogy igaz a sztori, de túl sok konkrétumot nem tartalmaz, csak magát próbálja sajnáltatni a kérdező.
2022. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
22%

22, te meg miért turkálsz más magánéletében amiről szart sem tudsz? A szüleim fizették? Édesapám a szemem láttára halt meg te barom, így örököltem. Az autót pedig én fizettem, csak vezetni nem tudtam. Az hogy téged ezüstkanállal etetgettek 18 éves korodig vagy tovább, nem jelenti azt hogy mindenki mást is. Van akinek tragédiák történnek a családjában és már suli mellett is dolgoznia kell. Akkor pedig nagyon jól jött az autó amikor édesanyám daganatos beteg lett, és nem buszozhatott a fertőzésveszély miatt. Volt két műtéte, hat darab kemó és harminc darab sugárkezelés.

A nyaraló meg egy bonyolultabb dolog, de neked krvára semmi közöd hozzá az ég világon.

Anyukáddal beszélj ebben a stílusban.

Lol, normális ember már bíróságra ment volna? Te miért égeted magad ilyen baromságokkal? Ha valamiben egyenlő tulajdonrészed van, akkor pont annyi jogod van rendelkezni az ingatlannal, mint a többinek, és amíg nem egyezik bele az összes tulaj az eladásba, addig nem lehet eladni senki feje fölül és kész. Ilyen esetben nincs helye a bíróságnak. Mellesleg nekik sem fontos az eladás, egyszerűen leszarják, én egyedül gondozom a nyaralót. Gondolom te a fotelból azt is hiszed hogy az ingyen van, fenntartani egy nyaralót. Hát nincs. Mégsem kérek senkitől semmit a fenntartásáért, pedig közös kötelesség lenne. De mint mondtam, ehhez neked semmi közöd. Válaszolgass szépen a kérdezőnek, hiszen ő azért tette fel a kérdést hogy mindenki (nem csak te, mindenki) leírhassa a véleményét, én viszont nem azért írtam hogy valami frusztrált gyökér belém kössön unalmában. Szabályellenes is egyébként egymás válaszaira reflektálni, nem meglepő hogy az oldal szabályzatát sem olvastad el.

És itt befejeztem, nem rólam szól a kérdés. Emberkedhetsz még, legyen a tiéd az utolsó szó, meg okoskodj még egy pár sort egy vadidegen életéről amiről semmit nem tudsz, ezzel a saját bizonyítványod állítod ki. Vagy maradhatsz ezek után csendben és bölcs maradsz. Na pá!

2022. szept. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 Darius- ***** válasza:
95%

Mondd meg varjon, lehet a valsagok miatt felmegy kesobb az ingatlanok ara.

És nemet mondasz.

2022. szept. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
88%

15: " A másik egy nyaraló amit a mai napig tartogatok, pedig azt nem egyedül örököltem, de az eladáshoz az összes örökös beleegyezése kéne. Én nem írom alá, tehát fejre is állhat a többi örökös, nem lesz eladva."


Nem kell fejre állniuk. Csak kérik a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését. Ha nem egyezel bele, hogy eladják, akkor el lesz árverezve bagóért.

De tudom, sokan szívesen járnak rosszul azon az áron, hogy a rokonaiknak betarthassanak. :-)))

2022. szept. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
90%

#26



"amíg nem egyezik bele az összes tulaj az eladásba, addig nem lehet eladni senki feje fölül és kész."


Ez nem pont igy van! :)

Ha a tulajdonosok nem tudnak kozos nevezore jutni, akkor lehet belole birosagi ugy. Kepzeld csak el: egy valaki lakik a hazban, a tobbi pedig alberlo..na mi lesz akkor?


Az uresen allo haz pedig szepen tonkremegy es veszit az ertekebol, ahogy a garazsban porosodo auto is!


Semmi ertelme nem volt ide hanyni a szomoru kis elettorteneted, es az undorito stilusod is hagy nemi kivetnivalot. Probalj meditacios gyakorlatokat vegezni, jogazz, az csokkentheti a stresszt es akkor kevesbe lesz ilyen "idegbeteg" kisugarzasod.

2022. szept. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
92%

15os

Ha nem akarod eladni az ingatlant akkor siman rakenyszerithetnek birosagi uton.

A tobbi tulajdonos kozos tulajdonegszuntetese iranti igenyt nyujt be es hipphopp mar volt nincs ingatlan. Kapsz egy nyomott arverezett ar utan nemi penzt.

2022. szept. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!