Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, melyik gyerekem...

Mit tegyek, melyik gyerekem ellen legyek?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel van 3 közös gyerekünk: 2 fiú és 1 lány. A gyerekeim apjának van egy budapesti 55nm-es lakása, és egy balatoni nyaralója, továbbá Zala megyében, és Zala megyében egy 200 nm-es háza. Nekem Békés megyében van egy 42 nm-es lakásom.


A gyerekeim apja átírta a végrendeletét: a nagyobbik fiú kapja a zalai házat, a legkisebb gyerekünk pedig a pesti lakást és a nyaralót. A lányunknak nem ad semmit, mert a volt férjem eldöntötte, hogy ő az én kislakásomat örökli majd.

Ami egyrészt nem igaz: a 3 gyerek örökli egyforma jogokkal. Másrészt meg így rohadtul nem igazságos, mert egy 200 nm-es pesti ház nem egyenlő egy ózdi 42 nm-es kislakással, még köteles résszel sem. Harmadrészt meg nagyon kis esély van arra, hogy egyszerre halunk meg, így pedig egyáltalán nem jogos.


Jóban vagyok a gyerekeimmel, nem akarok velük kics.szni, így pedig a gyerekeim apja örökre megcsinálja a békétlenséget a családban.


2022. szept. 14. 22:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Talán inkább a volt férjed döntése ellen lennél, az célravezetőbb lenne. Meg kell értetned vele mindazt amit itt leírtál, mert egyrészt igaz, másrészt baromi nagy seggfejnek tűnik ettől. Bár lehet valójában is az...
2022. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Idióta egy exed van nem sok lelkiismerete lehet, próbálj a gyerekekkel beszélni hogy beszéljenek az apjukal
2022. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem fogja a volt férjed a volt felesége szerint alakítani a végrendeletét. Neki a fiú értékesebb. mint a lány, erről nem fogjátok tudni lebeszélni. Tahó, de sajnos joga van hozzá.
2022. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

Az ex férjed írhat bármilyen végrendeletet, a gyerekek osztozkodhatnak egymás között. A lány megkapja a kötelesrészt és a másik két testvér kipótolhatja neki ajándékozás formájában.

Kérdés, vannak ennyire jóban a testvérek, hogy ezt megtegyék. Ha nincsenek, akkor nem az apjukon kéne leverni a balhét. (független attól, hogy nagyon nem értek egyet vele én sem)

2022. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Ózd mióta van Békés megyében? Amúgy meg az apjuk nem normális, hogy ezt így találta ki.
2022. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, leragadtam ott, hogy Ózd mióta van Békés megyében, meg a 200nm-es zalai ház hogy került át Pestre.
2022. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Mi van ezekkel a kavarásokkal hogy békés megye, Ózd, Zala, Budapest meg a ház, lakás négyzetméterek?


Ez valami éjszakai kamu vagy full agyalágyult a kérdező?


Inkább egy ócska kamu.

2022. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
15%
Apa akarata lenne a lényeg ha egyszerüen vesszük
2022. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

ez ugye most troll kérdés és direkt írtál össze-vissza ?

A 200 nm-es házat először Zala megyében írtad, de utána már 200 nm-es pesti házról írsz.

A te lakásod Békés megyében van, de utána már átkerült Ózdra.

Ezek amúgy senkinek nem tűntek fel, kivéve az 5#-nek Ózd- Békés megye ?

Vagy hazudni sem tudsz normálisan vagy direkt szórakozol itt a jónéppel :D

2022. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%

a miközben megírtam a válaszomat, látom, másoknak is feltűnt közben.

Csak nem mindenki hülye szerencsére :D

10-es voltam.

2022. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!