Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, melyik gyerekem...

Mit tegyek, melyik gyerekem ellen legyek?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel van 3 közös gyerekünk: 2 fiú és 1 lány. A gyerekeim apjának van egy budapesti 55nm-es lakása, és egy balatoni nyaralója, továbbá Zala megyében, és Zala megyében egy 200 nm-es háza. Nekem Békés megyében van egy 42 nm-es lakásom.


A gyerekeim apja átírta a végrendeletét: a nagyobbik fiú kapja a zalai házat, a legkisebb gyerekünk pedig a pesti lakást és a nyaralót. A lányunknak nem ad semmit, mert a volt férjem eldöntötte, hogy ő az én kislakásomat örökli majd.

Ami egyrészt nem igaz: a 3 gyerek örökli egyforma jogokkal. Másrészt meg így rohadtul nem igazságos, mert egy 200 nm-es pesti ház nem egyenlő egy ózdi 42 nm-es kislakással, még köteles résszel sem. Harmadrészt meg nagyon kis esély van arra, hogy egyszerre halunk meg, így pedig egyáltalán nem jogos.


Jóban vagyok a gyerekeimmel, nem akarok velük kics.szni, így pedig a gyerekeim apja örökre megcsinálja a békétlenséget a családban.


2022. szept. 14. 22:37
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Csak nem akartam megadni a valós adatokat, és véletlenül mégis beleírtam.
2022. szept. 14. 23:54
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha a testvérek valóban jóban vannak, akkor megbeszélhetik, hogy eladják majd az örökséget és egyenlően osztják el. Az így kapott pénzből mindenki vehet magának egy takaros lakást az ország/világ bármely pontján, ahova csak jól esne nekik költözni.
2022. szept. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
66%
13# Mesevilágban , ugye?
2022. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
31%
a csávó segghülye, de ha te neki szültél három gyereket, akkor nincs mit ehhez hozzászólni. Egyébként meg mindenki maga dönti el, hogy kire mire hagyja az összekuporgatott vagyonát, biztos oka van rá, hogy így döntött. El kell fogadni és kész.
2022. szept. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

Beszélj a gyerekekkel. Mondd el nekik, hogy teljesen mindegy mit végrendelkezik apuka, a gyerekek egymás között megállapodhatnak másról is apuka halála után.

Az ilyen amúgy nem apa, halistennek már ex.

2022. szept. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%
Én nem értem, hogy a TE tulajdonodat miért tekinti úgy, mintha az is az általa hagyott örökség része lenne. Az pedig nem igaz, hogy arra hagyja a dolgait akire akarja, mert hacsak nem áll fenn valami kizárási ok, a gyerekei jogosultak egyenlő arányban örökölni, most meg gyakorlatilag a lányotokat kizárta. Tiszta hülye. Nyugodtan el lehet neki mondani, hogy a gyerekek simán megtámadhatják majd bíróság előtt, hiszen durva értékaránytalanság van az ingatlanok között. Ráadásul a lányod kötelesrésze miatt így is borulni fog a dolog, ha pedig bíróságra viszik, az egy csomó pénzveszteséggel fog járni, úgyhogy jobban tenné, ha vagy hagyná a törvényes öröklést, vagy ha ennyire kivételezni akar valamelyikkel, kössön vele eltartási szerződést, és akkor a gondozása cserébe akár az egészet is ráhagyhatja. A többit meg felejtse el egy életre utána...
2022. szept. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
72%

Össze-vissza írsz, tehát ez egy provokáló kamu (ld. 10-es hozzászólás, jól összeszedi).


Egyébként meg mindenki úgy végrendelkezik, ahogy akar, és ezzel akkor sem tudsz mit csinálni, ha neked nem tetszik.

2022. szept. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
17%
Ja, igen, ez a te tulajdonodra nyilván nem vonatkozik, csak a sajátjára. De akkor is ott a kötelesrész.
2022. szept. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
68%

Én elmondanám a gyerekeimnek hogy az én részemről egyformán fognak örökölni.

Meccseljék le az apjukkal hogy ő hogyan osztotta fel a vagyonát.

2022. szept. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
84%
Hiába van végrendelet, azt a törvényes örökösök bármelyike megtamadhatja, ha jogtalannak erzi
2022. szept. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!