Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, melyik gyerekem...

Mit tegyek, melyik gyerekem ellen legyek?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel van 3 közös gyerekünk: 2 fiú és 1 lány. A gyerekeim apjának van egy budapesti 55nm-es lakása, és egy balatoni nyaralója, továbbá Zala megyében, és Zala megyében egy 200 nm-es háza. Nekem Békés megyében van egy 42 nm-es lakásom.


A gyerekeim apja átírta a végrendeletét: a nagyobbik fiú kapja a zalai házat, a legkisebb gyerekünk pedig a pesti lakást és a nyaralót. A lányunknak nem ad semmit, mert a volt férjem eldöntötte, hogy ő az én kislakásomat örökli majd.

Ami egyrészt nem igaz: a 3 gyerek örökli egyforma jogokkal. Másrészt meg így rohadtul nem igazságos, mert egy 200 nm-es pesti ház nem egyenlő egy ózdi 42 nm-es kislakással, még köteles résszel sem. Harmadrészt meg nagyon kis esély van arra, hogy egyszerre halunk meg, így pedig egyáltalán nem jogos.


Jóban vagyok a gyerekeimmel, nem akarok velük kics.szni, így pedig a gyerekeim apja örökre megcsinálja a békétlenséget a családban.


2022. szept. 14. 22:37
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

25/32 anonim ***** válasza:

66%

Kérdező, a kedves anyukadat szivasd korán reggel ;)

ma 07:41


Erre gondoltam, 32-es.

2022. szept. 15. 11:17
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
A volt férjed nem tud békétlenséget csinálni, előttem már tökéletesen leírták, a hagyatékin helyben kijelentheti a kijelölt örökös, hogy egyenlő arányban kívánja megosztani a testvérekkel az örökséget. Csak rajta múlik, hogy dönt.
2022. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek mit mondanak? Ök hogy állnak a dologhoz? Föleg az a fiú,aki a 200 nm-es házat örökölné?
2022. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként mennyi idősek a gyerekeitek? Mert nem mindegy, hogy már felnőttek, vagy tényleg gyerekek, esetleg olyan kicsik, hogy nem is érdekli őket. Én valamiért azt gondoltam, hogy felnőttek, de elbizonytalanodtam, mert mondjuk ebben az esetben fontos lenne. Mert ha mondjuk tinik, akkor ne ők meccseljék le az apjukkal. Ha felnőttek, akkor viszont igen.


Illetve ezt ők is tudják, vagy csak te lettél valamilyen úton-módon informálva? Mert ha tudják, ők mit szólnak hozzá? Nem érzik igazságtalannak? A lányod helyében soha többet nem beszélnék apámmal, ha ilyen undorító igazságtalanság egyáltalán felmerülne benne.

2022. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!