Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell nekem folyamatosan...

Miért kell nekem folyamatosan a szüleim veszekedéseit hallanom?

Figyelt kérdés
Nekem annyira rosszul esik, és elrontja az egész napomat. Szomorú leszek tőle. Persze, az emberek között vannak konfliktusok, de az én szüleim között már olyan alap dolgokon is, amit én két perc alatt meg tudok oldani valakivel normális kommunikációval. Jó, legyen az ő dolguk, de pl. Isten vagy akárki fennvaló miért akarja, hogy ezt én halljam? Ti is vagytok így ezzel? (Ha lehet, olyanok írjanak, akik még a szüleikkel élnek, vagy hozzá tudnak szólni értelmesen, kioktatásokat nem kérek, köszönöm, van így is elég bajom).

2022. szept. 18. 22:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt hol látjátok hogy a kérdező lány?
2022. szept. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

"Miért kell lepontozni?"

. Mert lóf*szt nem tudsz róla, mégis ontod a "ha nem tetszik, költözz el!" mantrát.

2022. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is erről szólt az egész gyerekkorom. Most 24 évesen is (Sajnos még nem tudtam elköltözni) nagyon rossz érzés őket veszekedni hallani. Mondanám hogy majd hozászoksz, de ehhez nem lehet.
2022. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kizárólag apád és anyád akarja, hogy halld, mert cseppet sincsenek rád tekintettel. Milyen lehetőségeid vannak nem hallani őket? Gondolom, ha sok lenne, már használnád.
2022. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
20-30 kapcsolat év után az ember zsémbesebb lesz mint fiatalon, és ha jönnek a felnőtt gyerekeink, felnőtt barátaink óhatatlanul is fültanúi lesznek a vitáknak, ráadásul az ember tudat alatt próbál támogatót szerezni a saját igaza megerősítéseként. Mióta szóvá tették illetve előttünk is elhangoztak csípős mondatok, próbáljuk elkerülni a hasonló helyzeteket, nem mindig megy.
2022. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagyd hogy masok konfliktusai a TE kedvedet befolyasoljak. Kontrollald az erzeseid, konnyebb lesz az eleted. Nem megy egyik naprol a masikra, viszont hosszutavon lenyegesen megvaltoztatja az eleted.
2022. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is sokat veszekedtek otthon. Ennek (is) köszönhetően amint tudtam elköltöztem kollégiumba, majd onnan albérletbe és nem bántam meg. Persze jobb lett volna normális családdal együtt haladni, de így meg megtanultam megállni a lábamon, önálló és szabad vagyok. 25/f Később neked is jobb lesz, így vagy úgy, csak ne hagyd, hogy észrevétlenül te is ilyenné válj, vagy hogy sérülj ez miatt. Ez most egy hosszú nehéz időszak, de el fog múlni, és csak erősebb leszel tőle.
2022. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
Egész gyerekkorom, tinikorom erről szólt, engem nagyon megviselt. Mindig irigyeltem azokat a barátaimat, osztálytársaimat, akiket nem bántotta annyira a dolog, mint engem. Én menekültem otthonról, vagy rettegtem a szobában leginkább. Szóval én megértelek... most már én is szülő vagyok, nem tenném ki ennek permanens a gyerekem, mert tudom milyen szar. 30/N
2022. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy felnőtt és hogy lány? Honnan veszitek, hogy nem nyolcadikos pl és simán elköltözhetne, hisz tök normális, hogy a szülők nonstop ölik egymást, a büdös kölyöknek meg ez ha nem tetszik, húzzon el? Nektek milyen családotok van??

Az én szüleim is állandóan veszekedtek és borzasztó rossz volt ezt átélni. Örültem, mikor 14 éves koromban végre elváltak és csend lett.

2022. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%

Napközben zene vagy akármi a fülesbe ami eltereli a gondoltaidat.

Éjszakára meg füldugó.

2022. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!