Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell alkoholistának...

Miért kell alkoholistának titulálnia engem anyámnak csak azért, mert több alkoholt fogyasztok, mint ő? 20

Figyelt kérdés

Ő egy évben kétszer fogyaszt alkoholt maximum, akkor is nagyon minimális mennyiségben. Újévkor, meg egy családi összejövetelen.

Én havi maximum 5-ször(ennél több sosem volt, de ez rendszeres), de többnyire csak kétszer, és akkor sem részegedek le. Ha hétvégén beülök valahová a barátaimmal, szerintem belefér 1-2 pohár bármi. Ha meg nincs időm ilyesmire, akkor simán van, hogy hónapokig semmi, és nem is hiányzik. És persze, megtehetem, hogy nem említek ilyesmit anyunak, nincs köze hozzá, nem is vagyok otthon, csak havi kétszer, de azt azért csak elmesélhetem neki, hogy ekkor meg ekkor találkoztam a barátaimmal(ez azért érdekes, mert ritka, hogy többen is ráérünk egyszerre), én meg nem vagyok hajlandó kamut kitalálni a helyszínre, mert mondjuk anyám felháborodik azon, hogy kocsmába voltunk, függetlenül attól, hogy én akár állíthatom azt is, hogy amúgy nem ittam alkoholt éppen.

Viszont mindig megkapom, hogy ez függőség, alkoholista vagyok, stb. Holott nem. Nem magamban iszok kényszeresen, soha nem hiányzik egyébként.


2022. nov. 7. 08:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
1%
Akkor kocsma helyett dolgozni menj,és lesz pénzed albérletre.Vagy költözzetetek össze a haverokkal,vegyetek ki együtt albit,és akkor nem kell kocsmában társasozni,meg még többet is találkoztok.
2022. nov. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%

"Én egy évben iszok,kb2-3 alkalommal, "


Rendszeresség (évi 2-3 alkalom) ---> alkesz vagy :D

2022. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

20 21, nem egyszer írta, h nem otthon lakik!

Én is alkesz vagyok, évi 2szer iszom ugyan akkor (szilveszt és szülinapom), akkor se vagyok részeg. 🤣

Öregapanak is megmondom ne igyon minden nap egy sört, mert nagy alkesz, ha még nem majd lesz (bár 85 évesen kétlem, ha eddig nem lett).

2022. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
15%
Nagyapád ha naponta sörözik, akkor már alkoholista.Nem attól az valaki,mert takony részegre issza magát,hanem mert rendszeresen iszik alkoholt.Nem lesz az,már az.
2022. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
80%

"hanem mert rendszeresen iszik alkoholt."


Egyesek nagyon jól tudnak visszaböfögni itt-ott hallott dolgokat, de gondolkodni már kevésbé tudnak. Rendszeresség? A szökőévente megivott 1 pohár bor is rendszeresség. Akko ralkesz? Nyilván nem. AZ étkezé sután elfogyasztott 1 deci bortól sem lesz alksz senki.


Az az alkesz, akinél az alkohol negatívan befolyásolja a napi életvitelét, emberi kapcsolatait, egészségét.

2022. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
91%
Alkoholista az, aki annyit iszik, mint én, csak nem kedvelem.
2022. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
100%

De jó, hogy itt mindenki egy szent :D

A kérdező 20 éves egyetemista. Szerintem így is kilóg a sorból, amiért nem issza le magát és ismeri a mértéket. Ami persze nagyon is pozitív.

Heti 1x kocsmában találkozni a barátokkal egyetemistaként, főleg úgy, hogy nem részegednek le, még nem tragédia és nem vezet egyenes út ahhoz, hogy ha már dolgozó ember lesz, akkor is ugyanezt folytassa és alkoholistává váljon. Mellesleg egy kocsmában nem csak alkoholt lehet inni, viszont cserébe lehet zenét hallgatni és játszani: csocsó/darts/billiárd/társas stb.. Ez még nem bűn!

2022. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Kivancsisagbol megkerdeztem egy belgyogyasz ismerosomet hogy pontosan ki es mikor mondhato alkoholistanak. Az en ferjem 45 eve rendszerint este vacsora utan megiszik egy pohar kb 1,5 dl vorosbort. ha elmegyunk valahova mivel este en nem szeretek vezetni akkor sosem iszik alkoholt legfeljebb alkoholmentes sorbol 1 et vagy sima colat. en szilveszterkor iszom 1 pohar pezsgot de ha eppen elalszom vagy nincs kedvem akkor fel se bontunk semmit. mondtam az ismerosomnek itt milyen reakciok voltak azt valaszolta az alkoholizmus kenyszeres (addiktiv) betegseg ami alatt ertendo hogy aZ illeto nem kepes kihagyni egy napot sem bizonyos mennyisegu ital nelkul. a bizonyos mennyiseg lehet napi 2-3 sortol a 2 pohar (3 deci) bor stb. de a lenyeg hogy mindig kell az alkhol ha kihagyja ideges es feszult lesz az illeto, a gondolatat teljesen lekoti a hianyerzet. tehat az alkoholizmus nem ott van hogy valaki evente 2-3 alkalommal megiszik 1-2 pohar italt vagy estenkent egy sort stb. az alkohizmust mindig az jellemzi hogy a hianyerzet eluralkodik rajta es minden mastol elvonja a figyelmet. itt ahol elunk 0.05 az engedelyezett alkoholszint vezetes eseten is. ez 3 oran belul 2 sort 2 un. standard italt 2 pohar bort vagy 2 shot (rovidital 3 cl). de a nok szervezete erosebben reagal tehat tovabb kimutathato a szervezetbol az alkohol.
2022. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk 20 évesen volt annyi eszem, hogy ittam, amennyit akartam a haverokkal, de nem karácsonykor mutattam be a család előtt, hogy azt az egy darab felest milyen technikásan vágom be, inkább nem ittam. Nem lettem alkoholista, de anyám sem piszkált.
2022. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

#20,21 Szerintem neked problémáid vannak a szövegértéssel. Legalábbis abból ítélve, hogy háromszor leírtam, hogy nem élek otthon és még mindig nem jutottál el odáig, hogy ezt felfogd. Azt meg már szóvá se merem tenni ilyen alacsony felfogóképesség mellett, hogy amire reagáltál abban pont azt írtam, hogy eltartom magam.(Tudod, dolgozok ;D)

Egyébként, mint írtam albérletbe csak lakótársakkal tudnék menni. Csak nem mindegy, hogy egy szobáért fizetek 60-80 ezret plusz rezsit, vagy csak 25 ezer a koli és ennyi. Marhára nem éri meg anyagilag, akár belefér, akár nem.(Mellesleg beleférne)

A hétvége kifejezés a péntek estére, meg teljesen egyértelmű, hogy miért. Akkor már tényleg senki a társaságomon belül nincs olyan helyzetben, hogy másnap óra vagy zh legyen.

2022. nov. 7. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!