Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell alkoholistának...

Miért kell alkoholistának titulálnia engem anyámnak csak azért, mert több alkoholt fogyasztok, mint ő? 20

Figyelt kérdés

Ő egy évben kétszer fogyaszt alkoholt maximum, akkor is nagyon minimális mennyiségben. Újévkor, meg egy családi összejövetelen.

Én havi maximum 5-ször(ennél több sosem volt, de ez rendszeres), de többnyire csak kétszer, és akkor sem részegedek le. Ha hétvégén beülök valahová a barátaimmal, szerintem belefér 1-2 pohár bármi. Ha meg nincs időm ilyesmire, akkor simán van, hogy hónapokig semmi, és nem is hiányzik. És persze, megtehetem, hogy nem említek ilyesmit anyunak, nincs köze hozzá, nem is vagyok otthon, csak havi kétszer, de azt azért csak elmesélhetem neki, hogy ekkor meg ekkor találkoztam a barátaimmal(ez azért érdekes, mert ritka, hogy többen is ráérünk egyszerre), én meg nem vagyok hajlandó kamut kitalálni a helyszínre, mert mondjuk anyám felháborodik azon, hogy kocsmába voltunk, függetlenül attól, hogy én akár állíthatom azt is, hogy amúgy nem ittam alkoholt éppen.

Viszont mindig megkapom, hogy ez függőség, alkoholista vagyok, stb. Holott nem. Nem magamban iszok kényszeresen, soha nem hiányzik egyébként.


2022. nov. 7. 08:13
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
#9 Hallod, amúgy hol írtam, hogy hányni szoktam? :D Pont azt írtam, hogy nem szoktam lerészegedni. Meg írtam, hogy havi kétszer megyek haza, már nem otthon élek. :D
2022. nov. 7. 10:15
 12/38 A kérdező kommentje:
#10 Kihagytam egy szót. Azt akartam írni, hogy ez SEM rendszeres. Meg később pontosítottam, hogy az ötször az csak egyszer történt. :)
2022. nov. 7. 10:17
 13/38 anonim ***** válasza:
31%
Ah, értem, nem láttam a pontosítást. Továbbra is áll, ha rendszeresen, akkor alkesz az ember, mindegy hogy mekkora mennyiség. Szigoruan véve az is alkesz, aki minden egyes hétvégén megiszik egy üveg sört
2022. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
19%
Bizony ám!A rendszerességgel van a baj!És az,hogy még nem hiányzik,az csak egy dolog.Hamarosan fog.20 évesen még úgy mondod,hogy 2 hónapig nem ittál,mintha az valami teljesítmény lenne.Én egy évben iszok,kb2-3 alkalommal, akkor is csak ünnepen mondjuk egy pohár pezsgőt.Nem menő dolog a kocsmázás szerintem sem.Üljetek össze társasozni otthon,ha nem az ivászat a lényeg.A havi 2,az meg kb 2 hetente van.Amikor 5x voltál, akkor minden hétvégén ott voltál,egyikén mindkét nap.
2022. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

A barátaim nagyobb része vagy lakótársakkal él pici szobába, vagy kolis. Nyilván nem értékeli senkinek a lakótársa azt, hogy felmenjen random 10 emberke és ott létezzenek a konyhában hajnalokig. Koliba szobatársakkal ugyanez a helyzet, ráadásul 11-ig lehet vendéget fogadni, és abból is csak kettőt. Az meg elég kevés idő, amikor valaki nyolckor végez az óráival és alapból még haza is akar menni lecuccolni.

Annyira én valahogy nem érzem tragikusnak, ha alkalmanként egy csapat fiatal egy kocsmában társasozik órákat este, és azalatt az idő alatt mindenki megiszik egy sört, akár alkoholmenteset.

Egyébként nyilván nem teljesítmény két hónapig nem inni, nem is ezt mondtam, csak illusztálni akartam, hogy nem valami rendszeres dologról van szó, ha hónapokat is ki tudok hagyni, meg egyes ismerőseimhez képest tényleg ritkán fogyaszok alkoholt és akkor sem sokat...

2022. nov. 7. 10:51
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem hétvégén kocsmáztok?Vagy milyen óráknak van vége 8-kor?Nagy kamus vagy!🤣🤣🤣 Hétköznapi kocsmázás meg...Hát az gáz!
2022. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy meg 20 éves felnőtt vagy!Költözz el,és azt csinálsz amit akarsz.Meg akkor mehettek hozzád társasozni.
2022. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

A péntek este az szerintem már bőven hétvége kategória. (Nekem speciel a csütörtök este is, mert pénteken már nincs órám)

Mi olyan meglepő azon, hogy este nyolckor végez valaki? Egyetemröl beszélünk, ember. Lehet olyan órát felvenni, ami hatkor kezdődik, és mivel az órák 90-100 percesek, ha nem tartja tovább a tanár,akkor is tart háromnegyed nyolcig. Nekem is van olyan napom, ahol úgy vannak óráim, hogy reggel nyolckor kezdek, és este háromnegyed nyolckor végzek és nincs lyukas órám. :D

2022. nov. 7. 11:06
 19/38 A kérdező kommentje:
#17 Kétszer is írtam, hogy nem otthon lakok, de ne zavarjon.(Funfact, de el is tartom magam egyébként) Most kolis vagyok, de ha albérletbe mennék, akkor is max szobára futná, akkor meg ott vagyunk, ahol a part szakad, hogy nem csődíthetek oda csak úgy 10+- valamennyi embert hajnalig, mert nem egyedül élek. Csak kevésbé érné meg anyagilag.
2022. nov. 7. 11:09
 20/38 anonim ***** válasza:
10%
Jajj te szegény!A péntek az hétköznap a dolgozó embernek.Mondom,költözz el, probléma megoldva!Ja,hogy arra nincs pénzed,mert egyetemre jársz,és a szüleid tartanak el.Hát akkor meg elfogadod,hogy anyád nem szereti,ha hajnalban sörszagúan érsz haza. Te is csak papíron vagy még felnőtt.
2022. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!