Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell alkoholistának...

Miért kell alkoholistának titulálnia engem anyámnak csak azért, mert több alkoholt fogyasztok, mint ő? 20

Figyelt kérdés

Ő egy évben kétszer fogyaszt alkoholt maximum, akkor is nagyon minimális mennyiségben. Újévkor, meg egy családi összejövetelen.

Én havi maximum 5-ször(ennél több sosem volt, de ez rendszeres), de többnyire csak kétszer, és akkor sem részegedek le. Ha hétvégén beülök valahová a barátaimmal, szerintem belefér 1-2 pohár bármi. Ha meg nincs időm ilyesmire, akkor simán van, hogy hónapokig semmi, és nem is hiányzik. És persze, megtehetem, hogy nem említek ilyesmit anyunak, nincs köze hozzá, nem is vagyok otthon, csak havi kétszer, de azt azért csak elmesélhetem neki, hogy ekkor meg ekkor találkoztam a barátaimmal(ez azért érdekes, mert ritka, hogy többen is ráérünk egyszerre), én meg nem vagyok hajlandó kamut kitalálni a helyszínre, mert mondjuk anyám felháborodik azon, hogy kocsmába voltunk, függetlenül attól, hogy én akár állíthatom azt is, hogy amúgy nem ittam alkoholt éppen.

Viszont mindig megkapom, hogy ez függőség, alkoholista vagyok, stb. Holott nem. Nem magamban iszok kényszeresen, soha nem hiányzik egyébként.


2022. nov. 7. 08:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
16%
Nem kell anyukának mindent elmesélni, nem vagy már gyerek. Akkor nem kér számon.
2022. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
#31 Ja, csak próbálom építeni a mindenről beszélhetünk viszonyt, ha már így külön élek, nincs szankció belőle. Eddig amúgy alakul, csak ez a téma nem akar annyira átmenni. Nem mesélek el mindent, de had férjen már bele egy társasoztam a haverokkal monda anélkül, hogy hazudni kelljen benne
2022. nov. 7. 15:24
 33/38 anonim ***** válasza:
89%
Az alkoholista definíciója a legtöbb ember szemében a "többet iszik, mint én". Ahogy pl. szexuális témáknál is, aki többször csinálja az perverz állat, aki kevesebbet az meg prűd.
2022. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
73%
24 akkor legyen alkoholista, de legalább a korához képest fitt.
2022. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ennyi alapján teljesen rendben van a Kérdező. Egyetemre jár, külön él, de tartja a kapcsolatot a szüleivel, vannak barátai is, akikkel néha eljár és fogyaszt némi alkoholt. Tényleg ez lenne az alkoholizmus iskolapéldája?


Az szerintem teljesen pozitív, hogy sok mindent megbeszélsz édesanyáddal. Nála valószínűleg azért ennyire alacsony a tolerancia, mert ő maga szinte semmi alkoholt nem iszik. Ráadásul 20 évesen még félig-meddig a kicsi fia/lánya vagy, még lehet benne egy anyai féltés a gyereke iránt, ami idővel csökken, mert egyre felnőttebbnek fog tartani ideális esetben. És talán neki a "kocsma" szó - tudat alatt - egyet jelent a részeg, lecsúszott, (igazi!) alkoholisták gyűjtőhelyével - főleg mondjuk ha valami kis falusi környezetből származtok. Esetleg annyit szépíthetsz, hogy szóhasználatban a kerülöd "kocsma"/"kocsmázás" kifejezéseket, helyettük használod a "presszó", "klub", "kávézó", "hely", "szórakozás", "beszélgetés" szavakat. Mert csak jobban hangzik a "rockkocsmánál" az "élőzenés szórakozóhely", nem? De hazudni teljesen felesleges, főleg, ha egyébként jó a kapcsolatotok.

2022. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelne.


Az én rokonom is bevizionálta, hogy alkesz vagyok, csak mert havi 3-4x elmegyek a helyi sörözőbe beszélgetni, és hétvégente megiszok egy pohár vörösbort.


Oké. Akkor alkesz vagyok. Nem gáz hogy egyébként nem iszom, és akkor is legfeljebb 2-3 sört.

Idi.tákkal nem lehet és nem is kell mit kezdeni.

2022. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
88%
Antialkoholista vagyok. Rajtam kívül mindenki iszik alkoholt. Senkinek sem szólok amiatt hogy mennyit isznak, viszont akik isznak azok sem tukmálnak engem, hogy de csak egy kortyot igyál. Van alkoholista ismerősöm is, (ő valóban alkoholista, elvonót is megpróbálta, sikertelenül) neki sem szólok. Az ő élete. Megértem hogy iszik mert annak oka van, de nem támogatom az alkoholizmusát. S ennek ellenére ismerősök vagyunk úgy is, hogy ő alkoholista, én meg antialkoholista vagyok. Ehhez 2 ember azonos hozzáállása kell.
2022. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Amúgy tök jó, mert most is, csütörtök este mondom elmegyek a többiekkel az egyetemi gólyabálra. Anyunak meséltem, ma telefonálunk, semmi más nem érdekelte csak az, hogy ha már elég sokáig voltunk a bulin, konkrétan hajnal négyig, akkor UGYE NEM ITTAM ALKOHOLT????? És nem akarta elhinni, hogy nem. Vagy most nem írtam neki vissza, írkált, hogy hol vagyok, ugye nem iszok, stb... Kicsit nonszensz tud lenni
2022. nov. 12. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!