Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
86%

Szüleim nem érzik a férjem háláját - miért kéne "hálálkodnia"?


Mert a szüleid önszántukból! adtak bármit?


Bár én eleve el sem fogadtam volna, pontosan ezért. Ugyanis innentől kezdve a szüleid majd mindenbe bele akarnak pfázni.


De a férjed helyében vagy leállítanám az anyuciékat - ha te már erre nem vagy képes -, vagy megfontolnám, hogy elválok tőleTEK a picsbe.

2022. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 anonim ***** válasza:
10%

Mert Manyika néni meg Józsibácsi irányítása kell egy építkezéshez,


Írja a kérdező, hogy ők hülyék hozzá, a szülők meg nem.

2022. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/137 anonim ***** válasza:
87%
Nem,nem.A kérdező szülei abba akarnak beleszólni,hogy milyen támogatást vegyenek fel,stb.Gondolom nyomasztják a csokkal,babaváróval,nem megmutatják hogy kell valamit csinálni,hanem kvázi lehülyézik az embert,hogy te úgyse tudod így kell ezt Azért van különbség.Az én apukám egy szóval nem mondta,hogy mit hogy csináljunk,megkérdeztük hogy kell,és megmutatta.Nem idejött okoskodni,hogy ezt így kell ide tenni,annak ott kell lenni,vállalni kell 3 gyereket,mert akkzvan ingyen 10 misi.A kérdező a saját szüleire mondja hogy MINDENBE beleszólnak úgy,hogy ő elfogult velük szemben.A 20 millió önerőért meg lehet hogy a férj nehéz fizikai munkát végez,ami előtt,után pihennek is.Nem arról van szó,hogy soha nem megy,hanem hogy nem mindig.De szerintem már kedve sincs ezek után,így mondom az se lenne meglepő,ha azt mondaná,hogy kérem a megtakarítás felét,én veled semmit sem építek,építs a szüleiddel.Nekem legalábbis nem kellene így ház Nem érezném magaménak,és nem érezném jól magamat ott.
2022. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/137 anonim ***** válasza:
14%

A tulajdonjogot meg tenyleg tisztázzátok, én is pipa lennék, ha kva sok pénzem egy válasnál a gyerekem exénél kötne ki.


A párod csak a hitelrészét teszi az egészbe??

2022. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 A kérdező kommentje:

A ház 50-50 ahogy írtam

A telek viszont az enyém lesz

Válás esetén ha úgy alakulna azt is ki kellene fizetnie nekem, szüleim kikötése volt ez és az ügyvéddel is eszerint irattuk meg a papírokat

2022. nov. 15. 11:15
 56/137 anonim ***** válasza:
90%

"Ráadásul mindig elfogadja a segítségüket, annak ellenére, h tudja milyenek...mert így könnyebb, én sosem erőltetem a dolgot"

Látszólagos beletörődés. Aztán majd egyszer csak betelik a pohár.

2022. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/137 anonim ***** válasza:
85%

tudta mit vállal - akkor elég idióta, amiért egy ilyen családba házasodott.


Én nem véletlenül nem jutottam el házasságig az exemmel. Nem véletlenül ex. A pontosan ilyen kedves családja miatt, és mert ő is "két tűz között" élt.

Értsd: 31 évesen nem volt képes azt mondani a szüleinek, hogy köszi, ketten megoldjuk. Vagy ha segítetek, azt is megköszönjük, de nem hánytorgatjátok fel. Pont. Vagy jószívvel, vagy sehogy.


Nem. A szülők mindenbe beleszóltak, de olyan szinten, hogy milyen gyűrűt vegyen nekem.


Itt mondtam azt, hogy köszi, inkább hagyjuk egymást.

2022. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/137 A kérdező kommentje:

Telek: szüleimtől (az enyém lesz)

Önerő: 20 millio ft (házasságban szerzett megtakarításunk, kb fele-fele arányban, keresetünk is nagyjából ugyanannyi)

Hitel : fele-fele


Ház: fele-fele

2022. nov. 15. 11:17
 59/137 anonim ***** válasza:
1%
47 a férj meg összegürizte a 20 millió önrészt akkor mi van?
2022. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/137 anonim ***** válasza:
88%

A nagyobb tulajdonhányad jogos az esetedben.


Viszont tényleg állítsd le a szüleidet, mert ez szánalmas. Nem, nem kell mindenbe beleszólni, akkor sem, ha értenek hozzá( persze, az ilyen típusú emberek mindenben kva nagy szakértők). Köszi, megoldjuk.

2022. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!