Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
68%

A férjed tényleg jó nagy balek.


Neki ott semmije nincs!

- a telek a tiéd

- a ház 50-50, aminek az árát, ha válni akar ki kell perkálnia


Szerencsétlen marha, amiért ebbe belement. Válás esetén egy vasa nem lesz, háza nem lesz... csak az a bőrönd, amit elvihet.

Azért a számlákat (mindent, amit ő adott a házba!) tartsa meg és kőkeményen vasalja be, ha oda kerül a sor.

2022. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
29%
Ráadásul mindig elfogadja a segítségüket, annak ellenére, h tudja milyenek...mert így könnyebb, én sosem erőltetem a dolgot- na ebből látszik, hogy a férjed elég számító, te meg egy buta liba vagy.Azoknak higgy, akik látják a történéseket közvetlen közelről. Ne azoknak, akik itt a gyakorin 6 mondat után alkotnak véleményt.. De sebaj, a magad bőrén fogod érezni a saját butaságodat,nem is kell sokat várnod rá.
2022. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, te hogyan tervezel változtatni? Semmit nem írsz erről, csakhogy mi ki tulajdona. Meg a szüleid kikötése??? WTF? Na mit tetvezel, tényleg érdekel az ilyen kérdeseknél, hogy hogyan oldják meg a kérdezők. Mert 99%-ban ezekre a kérdesekre sosincs válasz és vissza sem jönnek.
2022. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 anonim ***** válasza:
98%

#59

A 20 millát ketten gürizték össze, írja, hogy közel hasonló a fizetésük is.

2022. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
89%

"Mindenesetre beszélni fogok/fogunk szüleimmel ezekről a problémákról"

Falra hányt borsó lesz. A gyerekkorod az ékes példája. Szerinted, akik ennyire nem tudnak a saját életükkel foglalkozni a másé helyett, mennyit fognak fel abból amit mondanak nekik? Elárulom, semmit. Egyirányú utca mindkettő. Csak az a jó, amit ők elgondolnak. Bizonyíték rá a folyamatos belepofázás, amihez a férjednek boldogan kellene szerintük vigyorogni. Veled együtt, mert ugye téged már gyermekkorban kiképeztek a bólogató jancsi szerepére.

2022. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
65%
61, mert szerinted az jogos lenne, ha a pasi nevére írnák a telek felét is?
2022. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
97%

61, szerintem baromira félreérted.

A telek csak a kérdezőé. A ház kettőjüké. Tehát ha válnának, és a kérdező maradna a házban, akkor a ház értékének a felét kell, hogy kifizesse váláskor a férj részére.

Tehát nem egy szál gatyában megy el.

2022. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim ***** válasza:
98%

Mi minden anyagi segítséget elutasítottunk a férjem szülei részéről, mert ők is ilyen rátelepedősök. Mindenkinek el kell dönteni, hogy mi a legfontosabb az életében, a pénz, nagyobb ház, vagy más. Nekünk a család az szent. Legalábbis nekem, és ebből nem engedek. Ha valaki ennek nem adja meg a tiszteletet, akkor nem számolunk se vele, se a pénzével.

Most már ha benne vagytok a helyzetben, én megértem a férjedet, ha ilyen szülőkkel nem nagyon akarja tartani a kapcsolatot. De meg kezeld őket, állj ki a férjedért, állítsd le a szüleidet.

2022. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szüleim vettek házat, de csak azzal a feltétellel, hogy az én nevemen marad. Jöhet mehet bárki, de a nagyszüleim örökségét váláskor nem viszi senki.
2022. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
65%
Nem is értem mit látott bennetek, hogy beházasodott közétek. Ennyire nem volt esze, hogy neki semmi pozitív nem származik ebből a házasságból? Elviseli a szolgalelkű, agyatlan feleségét az idióta önző szüleivel együtt a semmire.A fix punci megér ennyit neki? A férjed lehet megérdemli a sorsát, hogy ekkora balek.
2022. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!