Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/137 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, h leülök beszélgetni a szüleimmel.

Egyrészt, h nagyon köszönjük a támogatásukat és hálasak vagyunk. Elfogadjuk a telket, másrészt viszont nem szeretnénk a továbbiakban semmi anyagi támogatást elfogadni. Ha padlóra kerülünk ilyen téren, majd elfogadjuk akkor.

Ha a továbbiakban is segítenének az építkezéssel kapcsolatban, akkor tanácsokat szívesen fogadunk és beszéljük meg előre mindig, hogy a következő munkafolyamatnál kell-e segíteniük vagy meg tudjuk oldani magunk.


Leülök beszélni a férjemmel is, hogy az a hozzáállás, hogy nem szól hozzájuk, az nem megoldás. Az alapvető tiszteltet meg kell adni ilyenkor is.

Köszönje meg az eddigi támogatást, mondja el, hogy nehezen viseli, ha úgy irányítják, hogy közben nem hallgatják meg és próbálta elkerülni a nagyobb konfliktust, ezért inkább nem szólt semmit. De nem szeretné, hogy ebből nagyobb veszekedés lenne, erre majd figyel a későbbiekben.

(Nem én adom ezeket a szavakat a szájába, ő mondta nekem, h így gondolja)

2022. nov. 15. 11:32
 72/137 anonim ***** válasza:
19%

Válás esetén ha úgy alakulna azt is ki kellene fizetnie nekem - 67-es, ezt a kérdező írta.


Nem ő fizet a férjének, hanem a férje nekik!

2022. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/137 A kérdező kommentje:

Válás esetén ..

Az fizet, aki elmegy a házból

Vagy eladjuk a házat és úgy osztjuk el, h ház 50-50, telek értéke pluszban az enyém

2022. nov. 15. 11:35
 74/137 A kérdező kommentje:

Illetve aki nem megy el

Bocsánat a "nem" lemaradt

2022. nov. 15. 11:36
 75/137 anonim ***** válasza:
89%

Az alapvető tiszteltet meg kell adni ilyenkor is. .- passzív-agresszív mérgező emberek örüljenek, amiért egyáltalán szóba áll velük a másik.


A francokat kell tisztelni egy ilyen embert, és ezt komolyan mondom.


Én sem tisztelem azt, aki nekem nem adja meg a tiszteletet - az, aki kéretlenül mindenbe beleszól okoskodik, esetleg megsértődik, az nem tisztel, hanem zsarol!, innentől kezdve minimálisan sem érdekel, és a saját! lelki békém érdekében ignorálom.

2022. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/137 anonim ***** válasza:
91%

"akkor tanácsokat szívesen fogadunk és beszéljük meg előre mindig, hogy a következő munkafolyamatnál kell-e segíteniük vagy meg tudjuk oldani magunk."


NEM! Nem fogadunk szívesen tanácsokat és nem beszélünk meg minden munkafolyamatot, majd MI SZÓLUNK ha segítség kell!

Ez a nornális, még midnig el vagy tévedve.

2022. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/137 anonim ***** válasza:
84%
Agyatlan, meghunyászkodó Gizi és balek Béla tökéletes házassága, amit Gizi szülei irányítanak kényük-kedvük szerint. Grat.!
2022. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/137 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem olyan nincs,hogy a telek a tiéd.Ha ráépül a ház, akkor az lesz egy valamilyen helyrajzi számú ingatlan.Most akkor vagy nem 50-50%lesz,vagy akkor a telek fele is az övé.Nem tudod utána külön kezelni a telket.Na mindegy,ez csak eszembe jutott.Én fix,hogy ilyen emberektől nem fogadnék el semmit.Nem tudom hogy kellene a köszönetét kifejezni?Naponta hálálkodva kezét csókolni? Szerintem elege van már az egészből,és azért nem is megy oda,meg nem beszélget.Lehet annyira idegesíti már a helyzet,hogy össze is veszne velük,ha beszélgetni kéne.Pont tiszteletlen nem akar lenni, nekem ebből ez jön le.Meg az,hogy sürgősen foglalkozz a férjed lelkével,hallgasd meg az ő álláspontját,és állj mellé ha meg akarod tartani,mert most anyuék rongybabája vagy.Ők irányítanak,mert náluk a pénz.Csak a pénz az nem minden!
2022. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/137 anonim ***** válasza:
100%
FELNŐTT emberek vagytok, az isten szerelmére, gondold mar át, te hogyan latnád ezt kívülről, ha más mesélné el!
2022. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/137 anonim ***** válasza:
89%

A férjed jól teszi, hogy nem áll le a szüleiddel. Nem is kell, sértődjenek meg, puffogjanak, mert valaki nem úgy fütyül, ahogyan ők elvárnák, az ő bajuk.


De ha ezek a férjed szavai, amit leírtál, akkor baromira megalkuvó - és egyik nap rátok fogja b...ni az ajtót, mert megelégeli az egészet, te meg pislogsz és nem érted, miért.

2022. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!