Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
 81/137 anonim ***** válasza:
88%

Örülj, hogy ennyire kitartó a férjed.

Amikor mi terveztünk egy nyaralót venni, az após átküldött egy oldalnyi kérdéssort arról, miket kell megkérdeznünk, és persze hogy ő is megnézné az ingatlant. Mindezt tudva, hogy borzasztóan kötözködő stílusa van.


Onnantól azt mondtam, hogy ezt inkább egyedül oldjuk meg, de igazából elegem lett az egészből.

2022. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
90%

71

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen őszinte, leülős kibeszélések általában sehová se vezetnek csak olaj a tűzre.


A hozzászólásaid alapján jó nagy csicska lehet a férjed is, hogy téged meg a szüleidet elviselt eddig is.

2022. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim ***** válasza:
86%

"FELNŐTT emberek vagytok, az isten szerelmére, gondold mar át, te hogyan latnád ezt kívülről, ha más mesélné el!"

Szerinted egy agymosott hogyan làtná? 🤣

2022. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
84%
Plusz a leülős beszélgetés is az, hogy ugyan gyerekszerepben adjanak már 8 óra helyett 9 órára kimenőt :D nem bszki, majd ti szóltok, ha segítség kell, nem kell mindent megbeszélni velük.
2022. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 anonim ***** válasza:
87%
78 vagyok,amég írtam válaszoltál.Ezek szerint jól éreztem,a férjed azért nem megy,és azért nem szól hozzájuk,mert abból éktelen vita, veszekedés lenne,és onnan már nincs visszaút.Kongatja a vészharangot,de te nem hallod,mert anyádék seggében van a fejed.Szerintem felesleges belekezdeni az építkezésbe,mert félúton otthagy ez a pasi,ha nem változtatsz radikálisan a szüleidtől való függéseden.Olyan érz3sem van így ismeretlenül is,mintha csak púpnak tekintenék a hátadon,ki nem álhatják.Ezt érzi ő is.Évtizedekig nem lehet így élni Lépni fog.Döntsd el,te kit akarsz jobban.
2022. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 anonim ***** válasza:
87%
Ha férfi lennék már régen otthagytalak volna a p.csába. A fenének sem kell az ilyen pereputty. Ez nem család, és nem is házasság, csak annak van nevezve. Némelyik cigány família is különb tőletek. Ezt muszáj beismernem.
2022. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
89%

Még mindig azt akarod, hogy a férjed puncsoljon már egy kicsit a szüleidnek, hogy a béke meglegyen. Nem hiszem el, hogy egyszer sem köszönte meg eddig a szüleid támogatását. Azt nem lehet senkitől elvárni, hogy mostantól folyton csak hálálkodjon. Ami pedig a tiszteletet illeti, tekintve, hogy a szüleid sem adták meg a férjednek az alapvető tiszteletet, hiszen a feje fölött döntenek a saját házát illető dolgokról, nem varhatod el egy valódi felnőtt embertől, hogy "tiszteletet mutasson ki", azaz a ti értelmezésetekben nyalja a seggüket. Mert nyilvánvalóan ez az elvárás.

A beszélgetés semmire nem fog vezetni, a szüleid nem fogják erteni, mi a probléma. Ők fölöttetek helyezték el magukat a hierarchiában örökre, ők leereszkednek hozzátok az adományaikkal, cserébe talpnyalást várnak, mint minden alattvalótól. A férjed nem megy bele ilyen játszmákba, es nagyon jól teszi. Te nyilván abban nőttél fel, hogy a küszöb alatt kúszva kell közlekedned es hálálkodni egy vajaskenyérért is. Oké, de pont itt az ideje felnőni. Nektek semmi értelme nem volt építkezésbe kezdeni, mert nincs rá pénzetek, pont. Lakásban is lehet közös életet kezdeni, ha még nincs gyerek, akkor pláne. Sőt, lakásba is lehet őket vállalni, mert az első időkben egy gyerek mindig veletek egy légtérben akar játszani, nem kell neki szoba, csak legkésőbb amikor suliba megy, de sok gyerek még akkor is inkább kint tanul a nappaliban vagy a konyhában, hogy a többiekkel lehessen. Plusz a rezsi is kedvezőbb. Felvehettetek volna azzal a 20 millióval egy nagyobb lakáshitelt és vehettetek volna egy lakást, ami csak a tiétek, cserébe nem lenne ez a hülye játszma. Bár most már igazából mindegy. A lényeg, hogy a beszélgetés semmit nem fog érni, mert te ugyanúgy fogsz nyüszíteni a szüleidnek, ők meg ugyanúgy kioktatnak majd, hogy rosszul viselkedsz, menj a sarokba. Neked a viselkedéseden kellene változtatnod, a hozzáállásodon, hogy észleljék, hogy nem a rettegő tízéves kislány vagy már. A baj csak az, hogy még mindig az vagy...

2022. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehetséges, hogy a telek a te neveden van, a ráépülő ház meg 50-50%


Hogyan lehetséges, hogy ezzel egy felnőtt nőt be lehet etetni, és be is kajálja?


Hogyan lehetséges, hogy meggyőznek egy felnőtt nőt, hogy nem tud szakembert keresni? Majd így fognak meggyőzni arról is, hogy "kislányom, nem tudod, hogy kell gyereket nevelni, majd én megcsinálom helyetted!"

2022. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/137 anonim ***** válasza:
100%
87 nagyon jól összefoglaltad.
2022. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 anonim ***** válasza:
100%

Ugy lehetseges h a telek es a felepitmeny kulon hrsz-re lesz teve es a zelekre felkerul egy foldhasznalati jog az epulet mindenkori tulajdonosa szamara

Pl a telek: Cirok telepules hrsz: 3467

A haz: Cirok telepules hrsz: 3467/a

Ketto tulajdoni lap kell majd pl az adasvetelhez.

2022. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!