Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanád apadnak, hogy...

Elmondanád apadnak, hogy meleg vagy ha beteg lenne? Coming out.

Figyelt kérdés

Nem állunk nagyon közel egymáshoz az apámmal, gyerekkoromtól fogva eléggé hideg kapcsolatunk volt. A mai nap folyamán eléggé rosszullet és kórházba kellett mennie, remélhetőleg jobban lesz. De eléggé ijesztő belegondolni, abba, hogy bármi történhet neki és nem tudok tenni semmit ellene. Mielőtt rosszul kezdte volna érezni magát el kellett mennünk kettesben autóval valahová és az út folyamán először beszélgetett velem úgy mint egy felnőttel és még sohasem volt ilyen vagy ehhez hasonló beszélgetésünk. És miután rosszul lett eléggé el kezdtem aggódni miatta, mivel bármilyen is köztünk a kapcsolat ő mégis az apám és szeretem őt. És ha neadjisten bármi baja történne, akkor örök életembe sajnálnám azt, hogy nem mondtam el neki, hogy meleg vagyok. Mert ez olyan lenne mintha nem is ismert volna soha vagy mintha egész életembe hazudtam volna neki. Ezért az lenne a kérdésem mit tennétek az én helyemben? Nem lenne önző egy ilyen esemény után rögtön azzal kezdeni, hogy „apa meleg vagyok"? Azt sem tudom mennyire fogadna el engem és félek mi lenne a reakciója.

U.I: ennek a kérdésnek írása folyamán írt nekem a nővérem, hogy apám már jobban van aminek örülök.



2022. nov. 26. 01:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%
Ki a "meleg"? Az aki homoSZEXUÁLIS. A meleg (és egyéb szleng szavai) a SZEXUÁLIS irányultságról szólnak, semmi többtől. Az ember miért is kötné bárki orrára a legintimebb magánügyét?
2022. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15%

"Az ember miért is kötné bárki orrára a legintimebb magánügyét?"

Mert ez lett ma a menő

2022. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

#11: mert jelenleg közügynek számít.

Ha a melegeken múlna mindenki természetesnek venné. Ők lennének a legboldogabbak, ha nem kellene magyarázkodniuk, mikor lesz már család stb.


A konzervatívok csináltak belőle közügyet, miattuk lett a heteroszexualitás az alap, a homoszexualitás pedig az, amit bevallani hogy titkolni kell.

2022. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem írta a kérdező, hogy már mindenki tudja a családban, csak az apja nem.

Nem írtál sok részletet,azt sem, hány éves vagy.

Beszélnék vele róla, ha a lelkedet ez megnyugtatja, de csak akkor, ha a rosszullétből (ezt sem írtad, milyen jellegű rosszullét), szóval csak akkor, ha már teljesen jól van.


Egyébként szerintem is sejtik, csak még senki nem mondta ki. Ezt szülő, nővér rég felismeri.

2022. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
6%
Sz.tem nem jo ötlet.
2022. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%
Te ismered milyen apád. Én ugyan nem vagyok meleg, de ha az lennék, apámnak biztos sosem mondanám el, mert ő nagyon homofób.
2022. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A családból csak a öcsém tudja rólam, aki elfogad. A többiek nem tudják. Apám már nincs olyan súlyos állapotban. Viszont sok gyógyszert szed és már nem a legfiatalabb. Pont ezért is jött fel bennem ez a kérdés persze azért is mert meg ijedtem, mert halistennek eddig nem kellett kórházba vinni őt. Köszönöm a kommenteket úgy döntöttem elmondom neki ha lesz egy hasonló őszinte beszélgetésünk mint amilyen tegnap volt.
2022. nov. 27. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!