Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit illet meg a lakás bérleti...

Kit illet meg a lakás bérleti díja? Engem vagy édesanyámat?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt vettek a szüleim 1-1 lakást, ami be lett ígérve nekem, illetve húgomnak. Én elköteleztem az országból egyetem miatt nagyjából 5 éve, úgyhogy értelemszerűen itt albérletet kell fizetnem. Az elején sok támogatást kaptam a szüleimtől (csak amíg nem volt munkám), azóta viszont szinte 100%-ban én tartom el magam. Azért csak szinte, mert most fogom befejezni a mesterképzést, úgyhogy jelenleg csak részmunkaidőben dolgozom, édesanyám pedig havi 200€-val támogat, és ennyi.

Sajnos édesapám időközben elhunyt, lezajlott a hagyatéki tárgyalás, és a szóban forgó lakás az én nevemre került, a másik pedig húgoméra. Ennek ellenére mindkettő kiadott lakás bérleti díja édesanyám számlájára megy (húgom még a családi házban lakik, úgyhogy az ő lakása is ki van adva). Anyának egyébként vagy egy 3. kiadó lakása is, szóval annyira nem érzem jogosnak, hogy szinte minden ebből származó bevételt ő tegyen zsebre. Azt tudni kell, hogy a 2 új lakáson van még valamennyi hitel, általában erre hivatkozik, hogy havi szinten törlesztenie kell őket. A törlesztő nagyjából havi 100 ezer Ft körül van a 2-re (a 3. hitelmentes), úgyhogy egyáltalán nem vészes. Nem mellesleg nekem is van már több millió Ft-os hitelem (kb 11 ezer €), mert a tandíjat végig hitelből finanszíroztam, ugyanis ebben az országban nincs államilag támogatott oktatás. Írtam, hogy havi 200€-val támogat engem édesanyám, de mivel a lakás már egy ideje az én nevemen van, ezért úgy gondolom, hogy a bérleti díj teljes egésze engem illetne, ami nagyjából 2-3x annyi, mint amivel anyám támogat jelenleg. Ha Magyarországon élnék, nyilván abban a lakásban laknék, ami most jelenleg ki van adva, szóval semmi bevétele nem jönne onnan, és a hitelt is ugyanúgy ő törlesztené. Nekem a jelenlegi albérletem így is drágább, mint a budapesti kiadott albérlet.

Ti mit gondoltok ezen tények tudatában, kit illet meg a kiadott lakás bérleti díja?

(25 éves vagyok.)



2022. nov. 26. 13:58
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
26%
Nálam a matek/sztori ott bebukott, hogy nincs is ennyi lakásotok, hanem banktól bérlitek őket.
2022. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!

#8 úgy lett teljesen a nevemen, hogy a hagyatéki tárgyaláson édesanyám lemondott a saját részéről az én javamra, ahogyan én is lemondtam a saját lakásrészeimről az ő javára (amiket apától örököltem meg). Magyarán, lemondtam a húgomnak szánt lakásból örökölt részemről, a 3. kiadó lakásból örökölt részemről, valamit a családi házból örökölt részemről édesanyám javára. Húgom ugyanígy tett, cserébe teljesen a mi nevünkre kerültek az új lakások, ezzel elkerülvén, hogy 3 különböző néven legyenek az ingatlanok. Bocsánat, ha nem érthető annyira, nem vagyok otthon a szakkifejezésekben.

2022. nov. 26. 14:33
 13/49 anonim ***** válasza:
96%
Az persze, miért kéne "kirakni" a bérlőt és zárat cserélni. Nem beköltözni akar a kérdező.
2022. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
#11 nem a banktól béreljük, mivel 4-ből 2 ingatlan teljesen hitelmentes (a családi ház + 1 lakás), a 2 újépítésű lakás valóban hitellel terhelt, de az ingatlanok nagyrésze már rég ki van fizetve.
2022. nov. 26. 14:36
 15/49 anonim ***** válasza:
90%

Ja, igy mar ertem! Igen, kisse zavaros volt, most ki hogy merre, hany meter, de igy mar kb ertheto :D


Hat igen, sajnos le kene ulni es ezt megbeszelni. A jog szerint teged illet a penz, de nyilvan ki akarna a sajat anyjat, aki tamogatta egesz eleteben, beperelni.

Szoval itt ezt nagyon meg kene beszelni...esetleg ugyvedet fel lehetne keresni es akkor harman leulni, ugy. Tole talan jobban elfogadja anyukad az infot, mint tole.

Csak ugye aztan meg ott van az is, hogy apukad meghalt; az o bevetele kiesett. Igy anyukadnak lehet meginkabb szuksege van a plusz penzre ahhoz; hogy ugyanolyan eletszinvonalon eljen, mellette tamogasson titeket is, mint elotte, foleg, ilyen dragasagban.

Szoval nehez ez, igen. De valami megoldasra kene jutni, persze.

2022. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
90%

"Ha Magyarországon élnék, nyilván abban a lakásban laknék, ami most jelenleg ki van adva, szóval semmi bevétele nem jönne onnan, és a hitelt is ugyanúgy ő törlesztené."

. Erre azért nem vennék mérget.

Nem biztos, hogy édesanyád tudná egyedül fizetni, tekintve, hogy édesapád meghalt, amit nem láthattak előre.

2022. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
29%

Mi a mostani helyzet?

1. Kinek (vagy kiknek és milyen arányban) a nevén van most a lakás?

Mi van hivatalosan bejegyezve?

A tavasz és a nyár közötti időszak átmeneti, lehet rajta vitatkozni, de az elmúlt.

2. Van-e édesanyádnak haszonélvezeti joga?

2022. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem hogy örökölted meg anyád lakását ha apád halt meg?
2022. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
37%
Téged
2022. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
42%
18. Én sem, hacsak nem volt végrendelet.
2022. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!