Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit illet meg a lakás bérleti...

Kit illet meg a lakás bérleti díja? Engem vagy édesanyámat?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt vettek a szüleim 1-1 lakást, ami be lett ígérve nekem, illetve húgomnak. Én elköteleztem az országból egyetem miatt nagyjából 5 éve, úgyhogy értelemszerűen itt albérletet kell fizetnem. Az elején sok támogatást kaptam a szüleimtől (csak amíg nem volt munkám), azóta viszont szinte 100%-ban én tartom el magam. Azért csak szinte, mert most fogom befejezni a mesterképzést, úgyhogy jelenleg csak részmunkaidőben dolgozom, édesanyám pedig havi 200€-val támogat, és ennyi.

Sajnos édesapám időközben elhunyt, lezajlott a hagyatéki tárgyalás, és a szóban forgó lakás az én nevemre került, a másik pedig húgoméra. Ennek ellenére mindkettő kiadott lakás bérleti díja édesanyám számlájára megy (húgom még a családi házban lakik, úgyhogy az ő lakása is ki van adva). Anyának egyébként vagy egy 3. kiadó lakása is, szóval annyira nem érzem jogosnak, hogy szinte minden ebből származó bevételt ő tegyen zsebre. Azt tudni kell, hogy a 2 új lakáson van még valamennyi hitel, általában erre hivatkozik, hogy havi szinten törlesztenie kell őket. A törlesztő nagyjából havi 100 ezer Ft körül van a 2-re (a 3. hitelmentes), úgyhogy egyáltalán nem vészes. Nem mellesleg nekem is van már több millió Ft-os hitelem (kb 11 ezer €), mert a tandíjat végig hitelből finanszíroztam, ugyanis ebben az országban nincs államilag támogatott oktatás. Írtam, hogy havi 200€-val támogat engem édesanyám, de mivel a lakás már egy ideje az én nevemen van, ezért úgy gondolom, hogy a bérleti díj teljes egésze engem illetne, ami nagyjából 2-3x annyi, mint amivel anyám támogat jelenleg. Ha Magyarországon élnék, nyilván abban a lakásban laknék, ami most jelenleg ki van adva, szóval semmi bevétele nem jönne onnan, és a hitelt is ugyanúgy ő törlesztené. Nekem a jelenlegi albérletem így is drágább, mint a budapesti kiadott albérlet.

Ti mit gondoltok ezen tények tudatában, kit illet meg a kiadott lakás bérleti díja?

(25 éves vagyok.)



2022. nov. 26. 13:58
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem addig nem pampoghatsz, amíg a lakáson hitel van. Anyád jelen pillanatban is azon dolgozik (bérbe adja), hogy tehermentesen kerüljön a s*gged alá. Vagy úgy gondoltad, hogy a bérleti díj a tiéd, ő meg fizesse zsebből a hitelt?
2022. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
13%
Hogy kinek kell fizetnie a hitelt, abban szerintem ne púposkodjatok ismeretek nélkül. Nem tudjuk hogy a (jelenlegi) hitelben ki az adós, esetleg adóstárs, kezes, és van-e ingatlanfedezete és ha igen, melyik lakás az.
2022. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
82%

#32


"Ha Magyarországon élnék, nyilván abban a lakásban laknék, ami most jelenleg ki van adva, szóval semmi bevétele nem jönne onnan, és a hitelt is ugyanúgy ő törlesztené."


Akkor miről is beszélsz?

2022. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
14%
33 Arról beszélek, akik itt púposkonak azon hogy akkor majd a hitelt is fizesse a kérdező, különben damdadam. Ld. 34 de korábban is volt egy rakás ilyen.
2022. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
90%
Ha a lakason hitel van, akkor azt is örökölted. Beszélj anyaddal, hogy jöjjön hozzád a berleti díj és majd te fizeted a hitelt a továbbiakban, hiszen az a te hiteled.
2022. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónak igaza van, ha elfogadtad az örökséget akkor a rajta lévő hitelt is, tehát z már a tiéd.


Mond meg édesanyádnak hogy te szeretnéd kapni a bérelti díjat majd te fizeted belőle a hitelt, meg így természetesen már a havi 200 euró se fog kelleni

2022. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
15%
Ezek az utolsók már el se olvasnak semmit, még a zöldet se, csak okoskodnak kapásból, de majd én kaptam a nullát pirosba megint :D
2022. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
93%

Mivel itt nem "szabályos" öröklés történt, hanem a közjegyző előtt un. osztályos egyezséget kötöttek - csereberélgették a tulajdonjogokat -, elképzelhető, hogy az anya nevén maradt a hitel. Sőt, hitelek. Így az anya felelőssége, hogy az ki legyen fizetve.

Ha az én nevemen maradt volna a 2 hitel, én sem adnám át a bérleti díjat, mert nem kockáztatnék egy végrehajtást.

Célszerű lenne leülni, és számolni. Mennyi jön be, mennyi megy ki. Mennyire biztos, hogy albérlő mindig lesz; ki fizet, ha a bérlő nem fizet, de kidobni sem lehet. Mi lesz, ha jelentős kárt okoz, és nem lehet behajtani rajta, stb.

2022. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
73%
Vastag bőr van az arcodon.
2022. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, már amelyek normális hangnemben íródtak. Ebben a kérdésben természetesen nem egyedül hoznék döntést, hanem emberi módon átbeszélném anyámmal a dolgokat.


#26 nem dolgozni jöttem ki, hanem tanulni. Majd a mesterdiploma megszerzése után elhelyezkedem főállásban a szakmámban, addig kár nAgYkÜlFöLdIkarriermunkázni.

2022. nov. 26. 18:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!