Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kit illet meg a lakás bérleti...

Kit illet meg a lakás bérleti díja? Engem vagy édesanyámat?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt vettek a szüleim 1-1 lakást, ami be lett ígérve nekem, illetve húgomnak. Én elköteleztem az országból egyetem miatt nagyjából 5 éve, úgyhogy értelemszerűen itt albérletet kell fizetnem. Az elején sok támogatást kaptam a szüleimtől (csak amíg nem volt munkám), azóta viszont szinte 100%-ban én tartom el magam. Azért csak szinte, mert most fogom befejezni a mesterképzést, úgyhogy jelenleg csak részmunkaidőben dolgozom, édesanyám pedig havi 200€-val támogat, és ennyi.

Sajnos édesapám időközben elhunyt, lezajlott a hagyatéki tárgyalás, és a szóban forgó lakás az én nevemre került, a másik pedig húgoméra. Ennek ellenére mindkettő kiadott lakás bérleti díja édesanyám számlájára megy (húgom még a családi házban lakik, úgyhogy az ő lakása is ki van adva). Anyának egyébként vagy egy 3. kiadó lakása is, szóval annyira nem érzem jogosnak, hogy szinte minden ebből származó bevételt ő tegyen zsebre. Azt tudni kell, hogy a 2 új lakáson van még valamennyi hitel, általában erre hivatkozik, hogy havi szinten törlesztenie kell őket. A törlesztő nagyjából havi 100 ezer Ft körül van a 2-re (a 3. hitelmentes), úgyhogy egyáltalán nem vészes. Nem mellesleg nekem is van már több millió Ft-os hitelem (kb 11 ezer €), mert a tandíjat végig hitelből finanszíroztam, ugyanis ebben az országban nincs államilag támogatott oktatás. Írtam, hogy havi 200€-val támogat engem édesanyám, de mivel a lakás már egy ideje az én nevemen van, ezért úgy gondolom, hogy a bérleti díj teljes egésze engem illetne, ami nagyjából 2-3x annyi, mint amivel anyám támogat jelenleg. Ha Magyarországon élnék, nyilván abban a lakásban laknék, ami most jelenleg ki van adva, szóval semmi bevétele nem jönne onnan, és a hitelt is ugyanúgy ő törlesztené. Nekem a jelenlegi albérletem így is drágább, mint a budapesti kiadott albérlet.

Ti mit gondoltok ezen tények tudatában, kit illet meg a kiadott lakás bérleti díja?

(25 éves vagyok.)



2022. nov. 26. 13:58
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
88%
A válasz egyszerű: a lakás bérleti díja a haszonélvezőt, ha az nincs, akkor a tulajdonost illeti meg, illetve rendelkezhet vele.
2022. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
96%
12-es valaszaban leirta, hogy volt. Nem olvastatok el?
2022. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
88%
A 12. válasz alapján, a lakás a tiéd. De van rajta hitel? Ki fizeti azt?
2022. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
97%
A törlesztő százezer, te kapsz havi 80-at, számolj kicsit, mennyiért van kiadva. Ha te fizetnél és anyukád nem küldene több pénzt, mennyivel járnál jobban?
2022. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
95%

Ez elsősorban nem jogi kérdés, hanem erkölcsi!

1)

Ha te laknád a lakást, akkor anyád nyilván nem támogatna és a hitelt is neked kellene fizetned, ha már a jogi kérdéseknél tartunk.

2)

Külföldön taníttattat anyád, támogat havi minimum 80 ezerrel és fizeti a neked vett lakás törlesztőjét. Ez alaphangon meghaladja a havi beszedett bérleti díjat.


Egyszerűen fel nem foghatom ERKÖLCSILEG(!!!) hogy hogy is jut eszedbe,hogy pluszban kérj még akármennyit! ...és a téged támogató válaszolók sem gondolták át.

2022. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
78%

25.-nél a pont!


ÉN, kussolnék erősen!



Meg akkor is, ha a NAGYKÜLFÖLDIKARRIERMUNKA mellett erre lennék szorulva.

Akkor inkább ki sem mennék.

2022. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
81%

25-os, persze, igazad van. Nekem se lenne pofam anyukamat kvazi kisemmizni (mert akkor ugye a huganak is meg kene kapnia a penzt, ha a kerdezonek is), mert moralisan nekem se ferne bele, de ha tetszik, ha nem, jogilag igenyt tarthat ra.

Ezt talan az anyuka is tudta, amikor ugy lett a tulajdon rendezve, ahogy.

Ezt innentol kezdve a kerdezonek magaban kell lemeccselnie. Ha neki belefer az, hogy kerje a berleti dijat es ezzel lehet az anyjat majdnem ehezesre itelne (foleg, ha a huga is megkapja a penzt), lelke rajta.

Megteheti.

Viszont a hitelt, ha van rajta, akkor neki kene fizetnie gondolom. Szoval ezt is tegye meg lehetoleg.

2022. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
74%

Nem érzed gáznak, hogy egy olyan lakás bérleti díjáért hepciáskodsz, amit te semmit nem tettél?


Kár volt nektek beígérni a lakást, mert így nem elég, hogx támogat téged anyád, még a lakást is követeled. Azt is megtehették volna, hogy nem iratják a nevetekre.

2022. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
87%

#27

Ezért írtam, hogy ez elsősorban erkölcsi kérdés, nem jogi.

De ha jogilag nézzük, akkor sem biztos, hogy a Kérdező jól járna, ha mindent összeszámolunk. feltételezem a lakásvásárlásnál a fizetési lehetőségeknél be volt kalkulálva a bérleti díj is és azóta haláleset miatt kiesett egy jelentős jövedelem.

Lehet, hogy kapna ezentúl 120-250 ezret (nem tudom milyen lakásról beszélünk) viszont nem kapná a havi apanázst és fizethetné a törlesztést.


Mindamellett hatalmas hiba egy "gyereket" - erőn felül! - ilyen szinten elkényeztetni, mert csak a kíméletlen önzés alakul ki benne és erről sajnos csakis a szülő tehet.

2022. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem téged illetne a bérleti díj, de persze anyád nem támogatna tovább semennyivel és neked kellene kifizetned a hitel maradék részét is. Valószínűleg így is jobban járnál anyagilag. Viszont ha anyád segít a kiadásban és az albérlőkkel való kommunikációban, meg pl. intézi, ha felmerül valami, akkor azért őt is illeti valami. Szóval úgy is lehet nézni, hogy kb. egálban vagytok.

Meg kell beszélni.

2022. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!