Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiataloktól kérdezem: hogy...

Fiataloktól kérdezem: hogy érintene, ha az egyik szülőd 50 évesen elkezdene egyetemre járni, és emiatt 3 éven keresztül kevesebb időt tudna rád szánni?

Figyelt kérdés
Mondjuk hétvégéken beadandókat írna, esténként vizsgákra készülne, időnként lemondana közös programokat? Arra hivatkozva, hogy kell ez a diploma, hogy a következő 20 évben is legyen jó munkája.

2022. nov. 26. 16:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

24 éves? Ez most vicc? Remélem troll vagy. Azért ne képezze magát hogy a 24 éves mamahoteles gyereke ki legyen szolgálva?

A 14 éves még tényleg gyerek, de azért állandó felügyeletet nem igényel, önállóan közlekedik. Mellette simán el lehet végezni egy egyetemet. A 24 éves meg szépen ellátja saját magát.

2022. nov. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nem az ellátás a probléma természetesen, hanem mint írtam, a közös családi programok. Mi rendes család vagyunk, sportolunk, kirándulunk, színházba járunk stb. együtt. A 24 éves már külön lakik, de neki is igénye van a családjára szerencsére.
2022. nov. 27. 07:47
 23/35 A kérdező kommentje:
19. Nagyon ijesztő belegondolni, hogy 20 év múlva 70 leszek, úgyhogy nem is teszem inkább. Fiatalnak érzem magam.
2022. nov. 27. 07:49
 24/35 anonim ***** válasza:
96%
Azért annyira nem leszel elfoglalt, hogy havi 1 kirándulás vagy színház ne férjen bele. 24 évesnek (sőt már a 14 évesnek is) biztosan vannak külön programjai. Vagy minden hétvégén együtt vagytok? Barátok, partnerkapcsolat nincs?
2022. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi rossz.
2022. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Én édesapám is most kezdett újra egyetemre járni, munka mellett, levelezőn. Szimplán azért, mert érdekli. Egyébként nincs rá szüksége, nagyon jó munkája van.

Én ezt becsülöm, szerintem nagyon példaértékű, én is halálomig szeretnék tanulni.

Nem visz el sok időt, vagyis én elfoglaltabb vagyok, mert én másik városban vagyok egyetemista. Így is tudunk családi közös időt együtt tölteni.

Legfiatalabb testvérem 15 éves, én vagyok a legidősebb, 21 éves.


Senkinek nincs ezzel gondja a családunkban.


Mi is boldog család vagyunk, gyönyörű gyerekkorunk volt/van, a szüleim még mindig szerelmesek egymásba, már kettesben is elutaznak nyaralni mikor mi táborban/máshol vagyunk, gyakran randiznak, járnak baráti társaságba, vannak közös hobbijaik stb.


Sok sikert!

2022. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

#6: Hülyeséget beszélsz. Nyilván levelezőn készül tanulni a szülő, vagyis eleve munka MELLETT. Én is ezt tettem. Mondjuk nem 50 évesen kezdtem, hanem 47 és majdnem 50 voltam, mikor befejeztem. Levelezőn, munka mellett, munkáltatói ösztöndíjjal, és mikor végeztem, kb. duplája lett a fizetésem. Nem kellett munkát keresnem, mert már eleve volt. Csak előrelépési lehetőség volt az a bizonyos diploma.

Később mikor új munkát kerestem, akkor is hasznos volt, hogy pont az a diplomám van, mert arra volt szükség.

2022. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

27. Igen, pontosan ez a helyzet itt is. Itt nem a jövedelem megduplázása, hanem egy második karrier elindítása a cél, hogy ne veszítsem el a versenyképességemet.


26. Köszönöm, hogy ezt leírtad, jó volt olvasni, nagyon klassz családod van! Szerencsés ember vagy.

2022. nov. 27. 19:01
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem 10, 14 és 22 éves gyerekem volt, mikor elkezdtem 47 évesen. É is hezitáltam, de hát van nekik egy apjuk is. Ha suliba kellett menni, tanulni kellett, akkor MINDENT megcsináltak helyettem. Mindemellett rengeteg közös programunk is volt, nem tanultam megállás nélkül, így is simán, csúszás nélkül végeztem. Sok nálam fiatalabbnak, család nélkül, nem munka mellett ez nem sikerült. Nyilván nem kitűnőre diplomáztam, de az a kutyát nem is érdekli. (#27 voltam). Ha érzel magadban elég erőst és kitartást, akkor hajrá.
2022. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Metionin ***** válasza:
62%
Bárcsak lett volna annyi akármelyik szülőmben, hogy 50 évesen egyetemre járjon...sajnos nekik egy összetett mondat is gondot okoz.
2022. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!