Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félig-meddig otthonélőként,...

Félig-meddig otthonélőként, még félig-meddig eltartottként(pl egyetemistaként), hogy éritek el, hogy ne akarjanak beleszólni olyasmibe, ami nem is érinti őket?

Figyelt kérdés

Tudatod vele, hogy elmész, majd jössz, és nem tiltani próbál, hanem tudomásul veszi.

Ha azt mondod, hogy csinálsz magaddal valamit saját költségen (szülőnek nem tetsző frizura, testékszerek, tetoválás), akkor ne tiltási szándék legyen, hanem az, hogy tudomásul veszi.

Ilyenek. Hogy lehet ezt elérni azon kívűl, hogy függetlenedés, költözés?


2022. dec. 6. 12:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%

"Tudatod vele, hogy elmész, majd jössz, és nem tiltani próbál, hanem tudomásul veszi."


Amíg otthon élsz, addig be kell tartanod az otthoni szabályokat. Az ilyen tudatod vele dumára hasonló stílusban az lesz a válasz, hogy ő még tudatja veled, lehet költözni ha nem tetszik a helyzet.


"Ha azt mondod, hogy csinálsz magaddal valamit saját költségen (szülőnek nem tetsző frizura, testékszerek, tetoválás), akkor ne tiltási szándék legyen, hanem az, hogy tudomásul veszi."


Mint fent. Amíg eltartanak, addig betartod a szabályokat. Plusz Amíg eltartanak, nincs olyan, hogy saját költségén, hiszen azért van pénzed, mert ők eltartanak.

2022. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Le kell ülni és normálisan, megbeszélni a dolgokat.
2022. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Le lehet pontozni a #11-est, én se értek egyet a mentalitással amiről írt, de attól még TÉNY hogy ez van.
2022. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

#9

Azt mondták szólnak a rendőröknek hogy eltűnt / elrabolták / megszökött.

Igen, elég mérgező szülők voltak.

2022. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, a mamahotel meg az eltartás az jó, az jár de ne szóljanak bele a dolgaidba mert jaaj az gááz:-D


Egyszerű, elköltözöl és eltartod magad.

2022. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vették tudomásul, kizártak (véletlenül persze), ment a csenddel verés, csapkodás, ordibálás, a kajámat "véletlenül" összecserélték (cölis vagyok), stb.


21 évesen leléptem a ...csába, és jó nyolcévig feléjük sem néztem.

2022. dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%
Igen, tény, amit a 11-es ír, aztán az ilyen szülőktől menekül el a gyerek elég hamar, és az ilyen szülők szólnak majd abba is bele, hogyha esetleg a saját gyerekét hogy neveli. :D
2022. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%
Hogy a fenébe ne érintené őket, ha egész nap a borzalmas tetoválásaidat kellene nézegetniük. Nem várhatod el tőlük, hogy szó nélkül lenyeljenek bármit, amit művelsz. A szüleid, és nem vadidegenek, akiktől közömbösséget várhatsz.
2022. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Általánosságban kérdezem, nem magammal kapcsolatban.

#18 Ha magammal kapcsolatban nézzük a kérdést, akkor én amúgy melózom, de még segítségre szorulok. Havi egyszer járok haza, szóval havi egyszer kellene nézegetniük bármi nekik nem tetsző hajat/piercinget/tetoválást. (mondjuk utóbbit én jelenleg nem szeretnék, és a későbbiekben se feltűnő helyre, szóval ez rám nézve mellékes.) Szóval tulajdonképpen mondhatom azt, hogy kb nem érinti őket.

Nem közömbösséget várok, hanem azt, hogy ha már az az elvárás, hogy viselkedjek felnőttként, akkor ez legyen teljeskörű. Ha már csak annyi a tőlük kapott anyagi támogatás, hogy fedezi azt a hétvégi béremet, ami kiesik akkor, amikor hazamegyek, részben az ő kedvükért is.

De mint mondtam, elsősorban nem rólam van szó, szóval maradjunk az általánosságnál.

2022. dec. 7. 10:48
 20/20 anonim válasza:
52%

8-as


"Egyik volt osztálytársam is csinálta ezt, a szülei olyankor bezárták előtte a kaput, meg közölték hogy ha elmegy akkor hívják a rendőrséget..."


Erre volt egy példa, egy munkahelyen egy dolgozónak bent kellett volna maradnia a munkahelyen, munka után takarítani, ezért a munkaadó bezárta őket, majd felhívta a rendőrséget hogy túszul ejtették.

2023. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!