Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám lejönne hozzám...

Édesanyám lejönne hozzám tavasszal Spanyolországba. 67 éves, hogyan szervezzem le? Kérlek adjatok tanácsokat. (részletesen ki van fejtve ha rákattintasz.)

Figyelt kérdés

Kicsit fél a repüléstől, de ez a leggyorsabb és legegyszerűbb módja. Rengeteg angol, német nyugdíjas is le szokott látogatni erre a spanyol fennhatóságú szigetre, valószínűleg ők is félnek kicsit a repüléstől, szóval az én anyukám is ki fogja bírni. Lelkileg már felkészült rá, enyhe nyugtató tablettát is kap majd az orvosától, biztos ami biztos. Ezt a részt ki fogja bírni.


A problémám inkább az, hogy én egy olyan részen lakom, ahol ipari kikötő van, távol a turisták által látogatott szép helyektől, egy nagyobb város és ipari terület közepén. Nem szép, bonyolult, és a legközelebbi tengerpart egy óra buszra található. Ez a legkisebb probléma.


A nagyobb probléma inkább az, hogy én ezen a helyen belül is egy családdal lakom akikkel nagyon precízen kiegyensúlyozott az életmódunk és a kapcsolatunk. Ráadásul egy szűk lakásban bérelek egy apró szobát amiben egy franciaágy van. Sehol máshol nincs hely, de azt sem szeretném, hogy anyukám itt az élményektől összezavarva esetleg kicsit stresszesen veszekedjen vagy akaratlanul bocsánat de valami kellemetlenséget okozzon és kockáztassa az itt kialakított stabilitásomat.


Nagyon fontos nekem édesanyám, de az első mégis főleg itt külföldön a saját stabilitásom ezért nem merném megkockáztatni azt, hogy a fél éve stabil szállásadóimnál legyen és különben is csak kényelmetlen lenne és nyomorognánk.


Arra is gondoltam, hogy arra az egy hétre inkább kiveszek neki egy szállodai szobát a tengerparton egy szép helyen, de egyrészt általában ezeken a helyeken is franciaágy van ami nekem meg kellemetlen mert 32 éves férfiként nem szeretnék mégsem azért édesanyámmal egy ágyban aludni, az meg nem tudom működne-e, hogy ő ott van a szállodában én meg itthon és délután amikor végzek a munkával meglátogatom. Szerintem ez lenne a legideálisabb.


A másik azért amire gondoltam, hogy esetleg egy olyan szállást veszek ki ahol mindketten külön kényelmesen elférünk, de mégsem kell egy ágyban aludni. Nem tudom hogyan oldjam ezt az egészet meg.


Gondolom ő ilyen idősen annak sem örülne ha egyedül lenne a szállodában meg egyedül aludna, de én meg teljesen megszoktam már vagy 30 éve, hogy külön szobában alszom a szüleimtől és rendkívül furcsa lenne ennyire szorosan összerakva lenni. Lehet, hogy ez saját butaságom.


Esetleg talán az lenne a legjobb, ha utazási irodával jönne ki egy csoporttal, ahol össze tud barátkozni a többi utazó emberrel és minden el van intézve, esetleg idegenvezetést is kapnak, de nagyon ráfizetni sem szeretnék nyilván nem a pénzt sajnálom, de a legolcsóbb mindig az, ha magam intézem el a szállást és az utazást.


egy hétről lenne szó, ez nem egy annyira vészesen bonyolult dolog. A sziget egyébként nagyon sokszínű, és 2 órát kell buszozni, hogy az egyik végéből a másikba át lehessen menni. Az is szempont lenne, hogy az egész szigetet meg tudja nézni.

Megpróbálhatok kivenni egy hét szabadságot és végig ott lenni mellette.


Szerintetek ezt hogyan illik, hogyan kellene, és jogos-e az, hogy nem szeretném azt, hogy a stabil szállásomba most kicsit rossz ízűen fogalmazva "bezavarjon" illetve azt sem, hogy ne legyen nekem sem meg a személyes terem ez alatt az egy hét alatt. Tudom, hogy ha így állok hozzá eleve minek hívom meg, hát 67 éves és szerintem soha életében nem volt része olyan élményben mint amilyet ez az egy hét nyújthat neki. Eleve az atlanti óceán, a helyi növények finom illata, a hatalmas hegyek, a latin hangulat. Mindenképp szeretném neki megmutatni, egyrészt hogy olyan élményekkel térjen haza amit sosem fog elfelejteni, másrészt pedig ahogy egy brit, vagy német nyugdíjast, szerintem őt is megilleti azt, hogy a modern technológia és közlekedés által lehetővé téve átéljen egy ilyen utazást. Talán többet megértene az én generációm világnézetéből is.


Kicsit hosszúra sikeredett. Remélem lesz olyan aki tud nekem hasznos tanácsokat adni.


2022. dec. 10. 23:52
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
uristen milyen valaszok. senkit nem pontoztam le. hazautazni meg nem fogok csak azert h felszalljon a gepre.
2022. dec. 11. 12:23
 22/42 A kérdező kommentje:

nem tudom milyen emberek vannak itt vagy ez kepviseli az atlag magyar szinvonalat en meg "aspergeres" vagyok a magasabb agyi es erkolcsi szintemmel.... mindenesetre ha itt a spanyoloknal ilyen stilusban viselkednétek szétszednének titeket. veluk nem lehet am szorakozni.


a nehany ertelmes valaszolonak meg nagyon koszonom.

2022. dec. 11. 12:25
 23/42 anonim ***** válasza:
70%

Átlag magyar színvonal. Ha ennyire zavar a magyarok alacsonyabb agyi és erkölcsi szintje, akkor kérdezd meg ugyanezt egy spanyol oldalon..

Nem létezik, hogy egy hetes utazást nem vagy képes megszervezni. Ha ennyire sok buktató van, akkor egyszerűen menj haza egy hétre és menjetek el Magyarországon vagy környékén nyaralni együtt. Én is ezt csináltam, anyukám pánikbeteg én még azt sem mertem bevállalni, hogy együtt utazunk repülővel. Végül béreltem otthon autót és elmentünk Szlovéniába. Nagyon tetszett neki.

2022. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, én is éltem Spanyolhonban, igaz, fél évet, de ahogy észrevettem, nem egy idegbeteg nép, aki olyan hú de sokat készülne bármire is.

Amúgy ha anyukád ennyire fosik a repüléstől, hogy a Deadalon se hat, akkor van busz is a világon, vagy háztól házig taxi, csak utóbbi igen borsós Spanyolországba. Szerintem más nem félti így egy olyan szerettét, aki konkrétan felügyeletre szorul az agyi szintje miatt.

2022. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
96%

Vegyél ki egy 2 szobás apartmant egy hétre és kész.

Ennyire még én se kombinálok túl semmit

2022. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
83%

Te képviseled a magasabb agyi és erkölcsi szintet és egy szobában tengődsz az olcsó spanyoloknál?

Menjél már...

2022. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
86%
En se ertem, hogy miben is nyilvanul meg ez a “magasabb agyi es erkolcsi szint”, mikozben a leiras alapjan eletkeptelen vagy kerdezo 🤡🤡🤡
2022. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Én haza se megyek ilyen vértrollok meg bohócok koze. ott rohad meg az az orszag ahol van...
2022. dec. 12. 05:06
 29/42 A kérdező kommentje:
sok megkeseredett irigy g**ci. gondolom a panel ajtajabol meg a margit szigeten tul ki se tettetek soha a labatokat (a kommentelok egy bizonyos resze) a normalisaknak meg tovabbra is nagyon koszonom.
2022. dec. 12. 05:33
 30/42 anonim ***** válasza:
92%

Ha látnál a lila ködtől, akkor azt látnád, hogy a körülményességedre irányuló hozzászólások is hasznosak. Külső nézőpontot adnak arra, hogy milyen szinten görcsösen gondolkodsz.

Perpillanat te vagy az, aki nem mer kimozdulni az iparterület kis lakásának kis szobájából, de anyukádat se mered odahívni, mert a szállásadóid véleményétől is tartasz, szállodában szerintem még életedben nem voltál, különben tudnád, hogy nem feltétlenül franciaágy van egy kétágyas szobában. Ehhez csak fel kéne emelned egy telefont és megkérdezni, de úgy tűnik, ezt se mered. Kétszobás apartman se jut eszedbe, pedig egy gyönyörű helyen élsz (csak így minek). Közben az olyan fontos dolgok, hogy anyukád látogatására szabit kéne kivenned, csak marginálisan jut eszedbe.

Ilyen görcsösen nem lehet túl jó élni, irigyeid az itteni alakításod alapján biztosan nincsenek, efelől megnyugtathatlak.

2022. dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!