Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a már nagykorú...

Mit szólnál, ha a már nagykorú, de még otthonélő gyereked olyan nyári munkát akarna vállalni, ami azzal jár, hogy nincs otthon a fél szünetben?

Figyelt kérdés
Tanév közben nem igazán volt otthon, kollégiumban lakott. Most az a terve, hogy Erzsébet-táborba szeretne jelentkezni egy munkára. Lenne ez ellen bármi kifogásotok azok után, hogy kb alig láttad a tanév során, erre nyáron olyan melót akar vállalni, ami miatt megint nem látod? Mit szólnál egy ilyen tervhez?
2022. dec. 20. 14:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

"otthonélő gyerek"

"kollégiumban lakik évközben"


Elengedném. Nagykorú. Igyekszik önállósodni. Plusz nincs is "jogom" nem elengedni. Vissza tud menni a kollégiumba ha kérvényezi.

2022. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

Szarnek bele, mar ne haragudj. Majd aztan a nagykoru gyereknek, aki ha meg otthon el is, lassan kirepul, biztos en mondom meg, hova mehet dolgozni meg mennyit lehet otthon.


Vannak dolgok, amit elvarok tole, mert az egyutteles ezzel jar (otthoni munkakba besegites, takaritas, stb), de ennyi. Ezeket ha egyedul el is, meg kell csinalnia, szoval semmi extra. Ezen felul mas elvarasom nincs fele.

2022. dec. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Menjen.
2022. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Örülnék neki. Nem kell legalább nyaggatni hogy önállósodjon.
2022. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Hát ha külön költözik, még ennyit se látnám.

Ostoba az a szülő, aki ezen problémázik. Megtiltani meg nem is tudja.

2022. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, ezzel mi a gond.
2022. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%
Én még csak ilyen fix helyen sem voltam, hanem egyszerűen nem akartam hazamenni gyerekszerepbe, ezért az egyetemvárosban kerestem direkt munkát és kérvényeztem, hogy a koliban maradhassak nyárra.
2022. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Persze hogy menjen, önállósodjon.
2022. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy ez az ő élete és én nem fogok belecsimpaszkodni, hogy csak azért ne vállaljon el egy melót, hogy az anyja szoknyáján üljön. Természetesen menjen és büszke lennék rá.
2022. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Metionin ***** válasza:
84%
Semmit, örülnék, hogy önálló és dolgozik, hadd menjen.
2022. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!