Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a már nagykorú...

Mit szólnál, ha a már nagykorú, de még otthonélő gyereked olyan nyári munkát akarna vállalni, ami azzal jár, hogy nincs otthon a fél szünetben?

Figyelt kérdés
Tanév közben nem igazán volt otthon, kollégiumban lakott. Most az a terve, hogy Erzsébet-táborba szeretne jelentkezni egy munkára. Lenne ez ellen bármi kifogásotok azok után, hogy kb alig láttad a tanév során, erre nyáron olyan melót akar vállalni, ami miatt megint nem látod? Mit szólnál egy ilyen tervhez?
2022. dec. 20. 14:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet hogy a kérdező maga a gyerek?
2022. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt, miért ne mehetne.
2022. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólnék bele az életébe.
2022. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem a mesterséges intelligenciát, ezt válaszolta:


"Ha a már nagykorú, de még otthonélő gyereked olyan nyári munkát szeretne vállalni, ami azt jelenti, hogy nincs otthon a fél szünetben, akkor először is fontos megvizsgálni, hogy a gyereked megfelelően felkészült-e és alkalmas-e a munkára. Ha úgy érzi, hogy rendelkezik a szükséges kompetenciákkal és önállósággal a munkavégzéshez, akkor természetesen lehetőséget kell adni neki a munkára.


Ugyanakkor fontos szem előtt tartani, hogy a gyerekednek még mindig szüksége van a szülők támogatására és segítségére, és ha a munka miatt nem lesz otthon a fél szünetben, akkor fontos, hogy biztosítsák számára az alapvető szükségleteinek kielégítését, például a megfelelő étkezést és szállást. Ha a gyerekednek van egy olyan munkaajánlata, amelyet szeretne vállalni, és úgy gondolja, hogy felkészült rá és képes lesz önállóan megoldani a feladatokat, akkor érdemes megfontolni, hogy lehetőséget adjunk neki a munkára, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy nincs otthon a fél szünetben."

2022. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom! Nem, inkább üljön otthon a kisszobában és legyen belőle egy életképtelen incel. Milyen kérdés már ez? Amúgy is a fiatalok zöme elhúz külföldre és kb. sosem látja a szülő, csak webkamerán keresztül.
2022. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
73%
Örülnék neki, hogy nem egy hülye és a szülői házról leszakadni képtelen gyermeket neveltem.
2022. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
71%

"Nem lehet hogy a kérdező maga a gyerek?"


Dehogynem.

2022. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
87%
Igen! Dolgoztam ilyen helyen én is és iszonyat jó volt!
2022. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Meg a kerdest se ertem.

Persze, hogy elengednem, mondjuk itt nincs olyan hogy elengeded-e mert mar nagykoru...

2022. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!