Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legtöbb magyar szülő miért...

A legtöbb magyar szülő miért kontrollmániás a gyerekeivel szemben?

Figyelt kérdés

Mindent tilt neki, ezt nem szabad, ez rossz, ez is rossz, azért nem ennyire szar a világ.....

Mire jó a hülye kontrollmánia?

A gyerek lelkét betegítik csak a szülök ezzel a viselkedéssel hogy mindent megtiltanak a gyereknek és mindenről le akarják beszélni!



2022. dec. 20. 18:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
De, értem. Nem feltétlen kell valamit szájba rágni ahhoz, hogy legyen róla elképzelésem.
2022. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
*szájbarágni
2022. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

nekem az a fura, hogy vannak itt kérdések, amiben az a végeredmény hogy a mai anyák nem nevelik meg a büdös kolykeiket.. pl valaki megkérdezi, hogy a ti gyereketek az utcán elszaladgal vagy szépen sétál.. és akkor válaszol rá 20 nő abbol a fele azt mondja, hogy szépen sétál és akié nem az nem nevelte meg a többi meg leírja, hogy mondjuk az övé nem szépen sétál.. aztán megy a piszkalas, hogy a mai nők nem nevelik meg a gyereküket.


erre jön ez a kérdés...


sztem egy nagy baj van... húgy mindenki más gyerekével van elfoglalva meg a másik bszogatasaval ahelyett, hogy csinálna valami hasznosat.

2022. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg nem viszik túlzásba a nevelést. A ház mögött van egy játszótér. Kicsivel odébb egy nagy park, a területén kettő játszótér van. Rengeteg a gyerek errefelé, főleg a kicsik. Általános iskola és óvoda is van a közelben. Nem egyszer volt, hogy kisebb és nagyobb gyerek is véletlenül belém száguldott, és se az anya, se a gyerekek nem böfögtek oda annyit, hogy bocs b+. Biciklivel megy vagy a lábán fut a gyerek, néhány méterrel lemaradva az anya, mindjárt elüt valakit, és annyit nem szól oda a gyerekének, hogy kerüld ki... dehogyis, kerülje ki őt mindenki más. Köszönni és megköszönni sem tudnak. Elnézést kérni sem tudnak (tisztelet a kevéske kivételnek). Engem apám 4,5 éves koromtól egyedül nevelt, de már előtte sem volt mindegy. Jogos a kérdés, hogy milyen nevelésről van szó manapság, ha semmi nem látszik a nevelésből. Nem kell általános iskolai végzettséget elérniük, hogy tudják, ha nekimegyünk valakinek, akkor nem lexarjuk és tovább megyünk, hanem bocsánatot kérünk. Ha meg mégis, akkor az anya pirítson rá, hogy jöjjön vissza megtenni.
2022. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, miért kell az ilyen kérdést magyarokra kiélezni...
2022. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%
Hát most amúgy nem is az, de éppen ma esett meg velem, hogy mentem be az óvodába a gyerekeimért és és kinn állt az egyik kis csoporttársuk, meg annak az apja meg a nagyanyja a kapuban. HANGOSAN köszöntem hogy JO NAPOT! Sziasztok.. senki sem köszönt vissza. Se a nagymama se az apa de a gyerek sem. Akkor mégis mit várunk? Gondolom ha ők sem köszönnek akkor a gyerektől is erős elvárás lenne, na de jó eséllyel uilyen más téren is. Nem hiszem hogy ha egy szimpla köszönés nem megy, akkrk van kontrollmania..
2022. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a elgtöbb pont nem az.
2022. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem két különböző dologról beszélünk.


Lehet egy gyerek úgy neveletlen, hogy közben bizonyos dolgokban be van korlátozva.


Pl. lehet, hogy teljesen kiskirályként van kezelve otthon és mindent megengedhet magának, amíg anyuka látja. Amíg az anyjára szüksége van. Ha olvasol pl. szoptatás pártiakat, a többséget nem az érdekli, hogy a gyereknek mi lesz jó, hanem hogy (egészségesen) kötődni fog-e hozzá a gyereke, ha nem szoptat. Aztán rájössz, hogy az egészséges kötődés alatt azt érti, hogy az oviban sír, mikor anyuka ott hagyja, vagy mindig anyuval foglalkozik és nem érti, hogy az ő gyereke, miért a többi gyerekkel játszik, amint megérkeznek, miért nem azzal foglalkozik, hogy tőle elköszönjön.


Majd jön a kövi kérdés, hogy a gyerek veri, mióta óvodába jár, mit csináljon. És aztán az egész életüket annyira a gyerekhez igazítják, hogy csak délelőtt van program, nehogy túlpörögjön és csak 2 órára mehetnek ki a játszira.

2022. dec. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
enyém is szó szerint mindent a kajától az emberekig, és a gondolatokig mindent, csakis a szép jó lehet, és annyira nem érdekli hogy nekem hogy esik, régebben internetet is megtiltotta es ellenőrizte a telefonszámokat, százalékot is... :((
2022. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Mivel megint nem sikerült értelmes kérdést kiírni, mindenki azt lát bele amit akar.

A hajfestést pl megengedem a 15 éves lányomnak. Azt nem, hogy elmenjen a mittudomén milyen klubban a Necc partyba. Pedig szeretne, mert a barátnői mennek állítólag. Szerintem meg semmi dolga ott.

2022. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!