Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy az exférjemnek minden és mindenki fontosabb a közös gyerekeinknél? A pénz, a nője, a sz@rkavaró húga, mindenki kb előbb áll a fontossági sorrendben.

Figyelt kérdés
2022. dec. 26. 19:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10 Most már én is látom,hogy ő egy érdekember. A húgához is érdekből dörgölődzik, pontosabban a húga férjének a vagyonához. Egyébként meg régebben folyton kibeszélte őket, a húgát is mindenféle miss picsának elmondta, most meg... A nőjéhez is a szex miatt ragaszkodik és azért, mert oda tudott költözni hozzá, ezt el is szólta egyszer nekem, hogy részéről ez nem szerelem.

Nagyon fáj, hogy csak most ismertem ki, hogy milyen valójában, most, hogy már mindegy. Viszont a gyerekeink miatt nem tudom kitenni végleg az életünkből.

2022. dec. 26. 20:38
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell a gyerekekre fogni. Miért ne tudnád? Utaljon, ahogy azt a törvény előírja és pont. Akar egyáltalán kapcsolatot tartani a gyerekekkel?
2022. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Saját példa alapján (az én apám) azt mondanám, nem lehet. Anyukám még ma is dühös lesz, ha felvetődik, hogy apám mennyire tett rám mindig, pedig már felnőtt vagyok.

Én is azt mondom, igenis ki lehet zárni az életetekből.

2022. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
10 vagyok megint, na, ha így beletaláltam, lehet, hogy közösen kellene vennünk egy lottót, tuti telitalálat lenne! (Ezt csak azért írtam, hogy kicsit jobb kedved legyen:)) Igazi napraforgó a lelkem, oda húz, ahol jobban süti a nap. Az a baj, hogy nem is hagyná, hogy végleg kizárd, arra kell készülnöd, hogy ahogy nőnek a gyerekek, majd szerepelni akar velük, lássa a közönség, hogy ők milyen jóban vannak. Addigra lenne jó egy normális értékrendet elültetni a kis fejükben, hogy nekik ne felnőttként kelljen saját bőrükön tapasztalni, hogy csak díszlet szerep jutott nekik apuka életében. A haragod teljesen jogos, igaziból most csak azt tudom tanácsolni, hogy inkább ezt tápláld mint a csalódottságot, legyél mérges, az visz előre. A csalódottság az feladáshoz vezet, nem szabad. És fordulj még jobban a gyerekek felé, csináljatok sok röhögcsélős programot, mindegy mit, csak vicces legyen, tudjatok sokat nevetni. Akkor is, ha kényszernek érzed, a nevetés akkor is jót tesz, ha erőltetetten kezded. Egyszer csak becsapod az agyad, elhiszi, hogy most jó. Meg sok zene, tánc, seggrisza. Úgy főzzél, úgy rakd meg a mosógépet, ahányszor rádnéznek a gyerekek, kezdjenek el ők is nevetni. Utána meg nyugodtan gondold azt, na te b.rom, azt gondolod, neked jobb? Szóval pörögj-forogj, menni fog, tudom!
2022. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó, ahhoz előbb a kérdezőnek kellene megfelelő mentális állapot.
2022. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
#12 Látszólag akar, legalábbis havonta két alkalommal elviszi őket, a legtöbbször rokonlátogatóba, hogy demonstrálja, hogy ő milyen nagyszerű apa. Egyébként mindent elkövet, hogy minél kevesebbet kelljen a gyerekeivel lennie. Például ha betegség miatt elmaradt a láthatás,akkor naiv módon én ajánlottam, hogy legyen bepótolva a következő héten. A válasza az volt, hogy akkor nem viszi őket, merthogy az nem apás hétvége. Moziban kétszer-háromszor voltak, aztán amióta oda nem akar menni a nője, azóta nem mennek egyáltalán. Az a kevés láthatás sem a gyerekekről szól, hanem az apukáról és a nőröl.
2022. dec. 26. 21:07
 17/20 A kérdező kommentje:
#14 Köszönöm a pozitív sorokat. :) Mindenkinek köszönöm! Általában jókedvű vagyok, a gyerekeim rengeteg szeretetet, energiát adnak nekem. Aztán történik valami ami az exférjemmel kapcsolatos (ma például kiderült, hogy holnap nem viszi el a gyerekeit láthatásra, inkább a húgához mennek a barátnőjével, szóval megint megvan a prioritás), és akkor vége a jókedvemnek, helyette magamban morgok, dühöngök. Ezt a gyerekek is észreveszik, hogy megint rosszkedvű vagyok és nagyon nehezen tudom magam kirángatni ebből az állapotból. Amúgy is dühöngtem eleget, mert Karácsonyra elutaztak a nővel, egyik nap sem vitte el a gyerekeket, de még holnap sem. Ennyit érnek neki.
2022. dec. 26. 21:21
 18/20 anonim ***** válasza:
93%
Próbálhatnád úgy is, hogy tudomásul veszed, hogy nem várhatsz el semmi olyant tőle amit egy normálisan érző embertől elvárhatnál. Onnantól csak kellemes meglepetés érhetne, ha valamit mégis véletlenül normálisan csinál. Ez persze csak rossz duma, azzal szerintem nem is lehet mit kezdeni, teljesen érthető ha felbosszant az ami bosszantó. Ha viszont egy picit segít, mikor érzed a hoppárét magadon, ugorj fel ide, dühöngd ki magad, majd írunk pár elterelő mondatot ha meglátjuk, ééés, a gyerekek felé már mosolyogva tudsz odafordulni. Vagy ha nagyon robbannál, guggolj egy tizenötöt-százat-ezret :), akkor majd a lábad fáj, nem a lelked. Nyárra meg..., kész haszon! Kis idő múlva viszont várd el, hogy teljesen pontosítsa, mikor hajlandó jönni a gyerekekért, ne nézzen titeket játszótérnek. Mondd meg, hogy nincs igény a társaságára, de ha beígéri a gyerekeknek, akkor vigye őket, ha esik, ha fúj.
2022. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#18 Tényleg ideje lenne már tudatosítani magamban, hogy apukától ennyit lehet várni, ennyire képes. Ezt a mintát hozta ő is a saját apjától. Remélem idővel meg tudok békélni ezzel, elég idegőrlő lenne még évek múlva is ezen rugózni...

A tornázás jó ötlet. :) És hasznos is... ;)

2022. dec. 27. 07:16
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

A férfiak jelentős részénél ez a helyzet.


Új nő, új élet, a másik gyerek meg nagy ívben le van tojva onnantól.


Nehéz feldolgozni, nekem pszichológus segített az elengedésben (hogy ne várjak apámtól semmit, mert csak akkor keres, amikor éppen NEKI jó), azóta maximálisan nem érdekel.


Szeretem, tisztelem, mert felnevelt, és egyben megvetem, mert miután "új családja" lett, felőle meg is halhattam volna.

2022. dec. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!