Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történik ha ezt elmondom a...

Mi történik ha ezt elmondom a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni egy pszichológushoz,beszélni a gyermekkori traumaimrol,pontosabban arról hogy apám fizikailag bántalmazott. Viszont nem akarom hogy ami ott elhangzik az kitudodjon,mert nagyon szégyellem. Ez mind már elég régen történt,óvodás és általános iskolás voltam, most 19 vagyok.

Szóval szerintetek meg lehet kérni a pszichológust h ne szóljon erről senkinek sem?

Muszáj valakinek elmondanom,de nem akarom olyannak aki ismer engem.



2022. dec. 31. 00:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
5%

Eszembe jutott egy tévés vígjáték-sorozat:Angolkák,azt hiszem ez volt a címe-két brit komikus játszott benne.

Cselekmény:fickó,pszichológusnál kiönti a lelkét,a doki együttérzően bólogat.Terápia vége,fickó elköszön,ahogy kiteszi a lábát,a doki felhívja a havert:Képzeld milyen perverz állat járt nálam,a saját nővérével,meg az anyjával...most szólj hozzá!

Szóval szerintem-a titoktartás ellenére-az orvosok kitárgyalják egymás közt az érdekesebb eseteket...

2022. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
A titoktartás nem úgy értendő, hogy szakmai körben, a szakmai fejlődés céljából, név és felismerhetőségi részletek nélkül ne lehetne az ügyekről beszélni! De nem csámcsognak, különös tekintettel arra, hogy az esetek nem úgy érdekesek, mint egy rózsaszín szerelmes regény. Nem fikciós vígjátékokból kéne az életről való ismereteidet leszűrni.
2022. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Koti a titoktartas. Amugy amik tortentek, nem a te szegyened. Idovel meg fogod erteni es el is tudod hinni.
2022. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó, azért az én személyes tapasztalatom az, hogy a diszkréció és a titoktartás sem egy alap dolog. Az én családomban van több egészségügyi dolgozó is, akik állandóan kipletykálják a betegeiket, hogy éppen mi a problémájuk, mi történt, mivel keresték fel őket stb. és akár az egészen személyes részleteket is el szokták nekünk mesélni, ha olyan emberről van szó, akit ismerünk. Úgyhogy én is tudtam mindig, ha egy barátom, egy családi ismerős, egy tanárom stb. megfordult náluk. Rólam is ugyanúgy értesültek az egészségügyis rokonok, ha másnál jártam, mert a kollégák továbbadták az információt. Illetve én pszichológussal is így jártam és végül ott is hagytam, ugyanezen okból. Viszont abban is biztos vagyok, hogy azért ez nem egy nagyon gyakori eset és egy nagyobb városban, professzionálisabb környezetben azért ez nem általános. Nekem nem volt választásom, de egyébként biztosan olyanhoz fordultam volna, akit nem ismerek és akihez semmiféle ismeretségi szál nem köt.
2022. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, ha ilyen etikátlan rokonokkal büszkélkedhetsz. Mondjuk, rájuk is lehetne szólni. A pszichológusok, meg egyáltalán a normális szakemberek nem ilyenek.
2022. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Mondjuk ez szerintem rendszerszintű probléma, nem csak a rokonaimon múlik és meglepődnék, ha más kis településeken ne lenne erre példa.
2022. dec. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Nem fogja másnak elmondani, nyugodtan menj el nem kell félni
2023. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%
Minek szégyelled, ha nem tehetsz róla? Nem értem az érzelmi következtetést.
2023. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
94%

Kedves Kérdező!

A pszichológusokat titoktartás kötelezi, még a kollégájának se nagyon beszélhetne arról, hogy ti mit beszélgettek, és hát belegondolva, semmilyen relevanciája nincsen.

Én 1,5 éve járok intenzíven terápiára, több pszichológussal beszéltem már, és mindegyikről elmondható, hogy feltételek nélkül elfogadóak voltak, rendkívüli segítőkészség és empátia jellemezte őket és a legjobb döntés volt, hogy bele kezdhettem! Én mindenképpen szeretnélek megnyugtatni, hogy a jó pszichologusnál nincs ilyen kifecsegés a titkomról meg bármi bizalmatlan kontextus. Kívánom, hogy találd meg a megfelelő szakembert és kitartást neked!

2023. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!