Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik, ha elmondom a...

Mi történik, ha elmondom a pszichológusomnak, hogy meg akarom ölni magam?

Figyelt kérdés
Mármint milyen lépéseket tenne meg? (Még kiskorú vagyok)

2022. jún. 2. 21:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezi hogy miért, és segít ráébredni hogy az rossz döntés. Segít megoldást találni. Nem fog bezáratni vagy ilyesmi ha ettől tartasz.
2022. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
12%
A cihológus senki. Orvoshoz, pszichiáterhez irányítana és szólna a szüleidnek.
2022. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Fárasztó96 ***** válasza:
96%
Elbeszélgetne veled, hogy miért tennéd. Esetleg beszélne a családsegítösökkel, akik intézkednének, ha olyan probléma okozza a gondot (iskola, szülők stb)
2022. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon egyénfüggő szerintem, van aki szigorúbb és egy életre megjegyzed azt a fejmosást amit ad.
2022. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
De még így is azt mondom hogy muszáj elmondd, neked is érdeked. Rá fogsz jönni hogy nem ez a megoldás.
2022. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

1. Ilyen esetben nincs "fejmosás". Értelme sem lenne, mert a beteg pszichotikus is lehet, és ilyenkor eleve nem tud együttműködni. Magyarán a fejmosás nem hat. Meg egyébként sem hat.


2. A szakma szabályai szerint suicid szándék esetén tovább kell irányítania, pszichiátriai szakvizsgálatra, a továbbiakról ott döntenek. (Pl observatio, további kezelés, terápia)


3. Ha nem vagy nagykorú, természetesen konzultálni kell a szülővel is. Az ő tudtával, beleegyezésével lehet megtenni a fenti intézkedéseket.

2022. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Engem sajnos nagyon lecseszett és önzőnek nevezett a pszichológusom. Azt hittem helyben elájulok annyira ideges lettem. De megigértem neki hogy nem csinálok butaságot, és ehhez tartom magam.
2022. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 hgwell ***** válasza:
0%
Szerelmes lesz beléd.
2022. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 hgwell ***** válasza:
84%

Ha lebasz egy férfi akkor azt hoszed es szo-szajbeszed mondja szerelmes lett beléd.

Nem igaz.ne hidd el ezt az ostobasagot.szerethet de haragot erez olyankor mikor lecsesz jobb esetben szanalommal mert akkor nem ordit annyira es kicsit kedvesebben szid meg.a haragot nem jo szitani es nem tudod kontrolalni sem konnyen nem ugy mint az alap düh-t de az alap dühből fakadhat a hirtelen harag is amit az emlékek a tettek amit lat epp es idegrendszer szabalyoz.

Tehát ha valaki ordit veled az abban a pillanatban nem szerelem!

Lányok olyankor nem tudják mi a helyes es azt nem is tanitjak sehol konyvekben mit tudsz vagy tehetsz abban a pillanatban.

Korulmeny es termeszetfuggo.

2022. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha Téged csak "lecseszett" a pszichológusod, akkor nem a szakma szabályai szerint járt el.

Vagy nem konkrét suicid szándékot hangoztattál, hanem gondolatot.

Itt a kérdésben egyértelműen kijelenti a kérdező, hogy meg akarná ölni magát.

Ilyen esetben pedig a korábban leírt módon kell eljárni, főleg ha a beteg nincs felnőttkorú.

2022. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!