Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a gyereketeket...

Támogatnátok a gyereketeket anyagilag 30 éves koráig?

Figyelt kérdés

Ok: a második diplomáját szeretné csinálni (állatorvos), azonban nem tudna mellette teljes állásban dolgozni.

Biológus diplomát szerzett, de a tanulmányai során rájött, hogy mindenáron állatorvos szeretne lenni. A képzést csak 30 évesen fejezi be, nincs ideje mellette dolgozni.


2023. jan. 14. 12:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
45%
Jaja, aztán majd 30 évesen rajon, hogy mégis inkább orvos szeretne lenni. Ja nem, mégis inkább gyógyszerész. Nem, az se jó, ügyvéd akar lenni. Az se jó, inkább informatikus. Végül is 4-6 évet el lebecol mindegyikkel.
2023. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
92%

Havi 150 ezret nem mindenki engedheti meg magának. Így a szüleid anyagi helyzetétől és a hozzáállásuktól függ minden.


Én személy szerint nem tudnám ezt az anyagi terhet bevállalni. Gondolkodj el a diákhitelen!

2023. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
81%
Biológus melett gondolom diákmunkán, nyári munkán volt,mert azt bírni kell.Dolgoztam biológusokkal, dolgoztak egyetem mellett, doktori mellett is.
2023. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
69%
Én támogatnám mindenképpen,ha megbízható. Főleg, hogy ez az álma. Azért huszonévesen az ember már jobban tudja mit szeretne.
2023. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
42%

Jaaa, hogy neked a kollégium sem jó?


Tudod, amíg ezt a 150 ezres kommentet le nem írtad, még támogattam is az ötletet.

De nehogy elképzeld már, hogy NORMÁLIS, hogy anyu meg apu havi 150 ezret dob ki a “gyerek” 30 éves koráig, mert ő aztán nem dolgozik.

Akkor ellehet menni kollégiumba fiacskám, ami havi 20 ezer. Nem még válogatni, hogy albi, rezsi, kaja…

2023. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Kollégiumba már 25 éves kor felett nem fogadnak.
2023. jan. 14. 12:53
 17/47 A kérdező kommentje:
És az nem is neki való, már felnőtt ember. Eddig is fizetve volt az albérlete.
2023. jan. 14. 12:54
 18/47 anonim ***** válasza:
68%
Szóval ki van nyalva a segge és életében soha két fűszálat sem rakott keresztbe még. Tandíjat ki fogja fizetni? Mert ez nem fér bele a 12 államilag támogatott félévbe.
2023. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Arra felveszi a diákhitelt.
2023. jan. 14. 12:58
 20/47 anonim ***** válasza:
61%

Ha már felnőtt ember, akkor meg fogadja el, hogy az életben nem lehet mindent megkapni.


Nem, nem támogatnám. Utána majd én vegyem meg neki a felszerelést is egy rendelőhöz, vagy hogy kíván állatorvosként boldogulni? Az olyan, mint a fogorvos, nagy tőke kell a kezdéshez.


Az élet már csak olyan, hogy nem teljesülhet minden álmunk, ez van. 25 feletti felnőtt ember dolgozzon, ne a szülei nyakán éljen.

2023. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!