Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a gyereketeket...

Támogatnátok a gyereketeket anyagilag 30 éves koráig?

Figyelt kérdés

Ok: a második diplomáját szeretné csinálni (állatorvos), azonban nem tudna mellette teljes állásban dolgozni.

Biológus diplomát szerzett, de a tanulmányai során rájött, hogy mindenáron állatorvos szeretne lenni. A képzést csak 30 évesen fejezi be, nincs ideje mellette dolgozni.


2023. jan. 14. 12:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem támogatnám, legalábbis úgy nem, ahogy te képzeled: albérletet, kaját, tandíjat meg még ki tudja mi mindent fizetve neki.

Az első diplomáig támogatom maximálisan(vagy az első szakmáig, amit választ), de 24-25 évesen nekem ne jöjjön azzal, hogy most jött rá, mi az ő álma és én azt finanszírozzam meg. Dolgozzon, munka mellett pedig azt az álmát valósítja meg, amelyiket csak akarja. Számíthat rám, bármikor jöhet hozzám ha nagy bajban van vagy megszorul anyagilag, itt-ott még segítek is, de a komplett életét nem fogom fizetni ennyi idősen.

Nekem is vannak álmaim, pl. a nyugodt életről és anyagi biztonságról, utazni is szeretnék, nem fogok mindenről lemondani az ő kedvéért(értsd jól).

2023. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
91%

EZZEL a hozzáállással nem támogatnálak. OK, ha a koli nem opció, akkor vegyen ki egy szobát, legyen lakótársa (akár több is). "És az nem is neki való, már felnőtt ember. Eddig is fizetve volt az albérlete." - ez elfogadhatatlan lenne nekem. HA annyira felnőtt, akkor oldja meg. HA meg rászorul arra, hogy én vegyem meg neki a reggeli zsömléjét is, akkor meg az a minimum, hogy annyira összehúzza magát és olyan sokat dolgozzon a suli mellett, amennyire csak lehet.

HA tényleg ez az álmod, akkor sokkal nagyobb áldozatokat várnék el tőled, mint amilyenekre jelenleg gondolsz.

2023. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
71%
Ha megtehetem akkor igen
2023. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
87%
Ha megtehetném, akkor igen. De teljes albérletet.... Necces. Ha lakótársakkal, akkor beleférhet.
2023. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
92%
Kamu..olyan nincs hogy koliban nem lehet 25 év feletti. Nálunk is voltak szép számmal, én is 26 voltam mire végeztem a mesterrel és végig koliban laktam. Volt olyan 31 éves aki szintén ott lakott.
2023. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
90%
Ha szuper gazdagok lennénk, akkor igen, biztos van az a társadalmi réteg, aki ezt megengedheti magának. De ez nem csak elvi kérdés, sztem ez sok pénz, nem is tudnánk kifizetni, vagy még miről és meddig kell lemondani a gyerek miatt? 70
2023. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
89%
éves korban talán már élhetek én is? Nem csak a gyerekért?
2023. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
75%

#19: Állatorvosi tandíjára diákhitelt? Kuncognom kell! A legdrágább képzésről beszélsz, a büdös életben nem fog annyit kapni. Az én fiam is pont 30 éves, annak idején próbálkozott az állatorvosival, de államin nem jutott be, a fizetős meg teljes mértékben esélytelen volt. Akkor volt 1,2 millió/félév. A képzési idő 11 félév, szorozd fel, mennyi diákhitel kéne rá.

Egyszóval: nem támogatnám már ennyi idősen.

2023. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
29: nem vagy tisztában a diákhitel 2-vel, ami a hallgatói hitel képzési költségét fedezi, és mindaddig ameddig a képzés tart.
2023. jan. 14. 17:31
 30/47 anonim ***** válasza:
69%
Ha megengedhetném akkor termsézetesen, kit támogasson a szülő ha nem a gyerekét?
2023. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!