Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok a gyereketeket...

Támogatnátok a gyereketeket anyagilag 30 éves koráig?

Figyelt kérdés

Ok: a második diplomáját szeretné csinálni (állatorvos), azonban nem tudna mellette teljes állásban dolgozni.

Biológus diplomát szerzett, de a tanulmányai során rájött, hogy mindenáron állatorvos szeretne lenni. A képzést csak 30 évesen fejezi be, nincs ideje mellette dolgozni.


2023. jan. 14. 12:01
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
65%
Én mindig elgondolkodom azon, vajon ezek a kérdések igazak-e vagy csak kamu. Mert el nem tudom képzelni, hogy ezt valamk komolyan gondolja, közben meg annyi hülye van.
2023. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
60%
Igen, mert tehetősek vagyunk.
2023. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
74%
nem,van egy diplomád már . ha måst akkarsz tanulni azt magad fizeted.
2023. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
47%

Jézusom relemélem az itt válaszolók fele minimum troll.

A válaszom igen, természetesen ha látom hogy lelkiismeretes és szorgalmas a gyerekem, és lenne rá keretem anyagilag akkor mindenképpen támogatnám. Hiszen ezzel a jövöjét alapozom meg, és valószínüleg ha lesz egy jól kereső szakmája akkor nem fog a segítségemre szorulni, és tud majd önálló életet élni normális életszínvonalon. És az élete további részeben is bármikor szivesen segítek ha módom van rá, természetesen akkor ha látom hogy komolyan veszi a dolgát. De tudom *szaranya* vagyok mert nem azt mondom hogy dögöljön meg a munkába amiért minimálbert kap nehogy már valaha saját egzisztenciája legyen :D kedves kerdező ha intelligensek a szüleid, tisztában vannak a céljaiddal, és megtehetik anyagilag akkor támogatni fognak. A szülők legfontosabb célja hogy egy sikeres úton indítsák el a gyerekeiket. Megsúgom hogy az orvosi egyetemisták 25 évesen még böven otthon élnek és tanulnak. Sőt ismerek olyat aki egyetem után még +2 évre külföldre ment tapasztalatot szerezni, így kb ingyen dolgozott. Es majdnem 30 éves bőven elmúlt 25 mire igazán munkája lett, na azóta ez ezerszer kifizetődött, a sok kedves válaszoló csak álmodna ilyenről. És azt is elárulom hogy lepődjön meg sok kedves, hogy én a 2. gyerekem születésekor kezdtem el egy egyetemen alapszakon tanulni, és a szüleim önmaguktól felajánlották hogy szóljak ha bármi segítség kell. De hat biztos ők is a pokolra jutna emiatt tudom :D

2023. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
77%

Tehát elk...rt egy telejes egyetemi képzésnek megfelelő időt, és most akar váltani, és ehhez a szülők adják a finanszírozást, méghozzá havi 150 ezer Ft-tal? Én ezt akkor se vállalnám, ha tehetős lennék. Éljen már ilyen idősen egy kis felelősségtudattal és vegyen részt ő is az álmai megvalósításában, ne csak várja, hogy majd valaki megtemeti neki! Ez kb. 6 év totális pénzügyi elköteleződés lenne, és ha akkor 30 éves lesz, akkor addigra a szülei is minimum a nyugdíj körül lesznek akkor. Mi lesz, ha még esetleg betegesek is lesznek? Stresszeljen nyugdíjas koráig, hogy még gürizni kell a gyerekre, mert az még egy napot nem dologozott, és mikor lesz még önellátó?


Tele lennék kérdéssel: mit tett eddig, amivel megalapozza az életét? Mikor találta ki ezt az állatorvososdit, és miért nem jelentkezett át a biológiáról akkor? Miért kellett ott húzni az időt és szórni a pénzt feleslegesen? Mit csinált a nyarai alatt? Nekem voltak évfolyamtársaim, akik egész nyáron külföldön gályáztak, hogy összeszedjenek annyi pénzt, amiből aztán itthon a két szemesztert kifizetik, meg diákmunáztak, mert akarták és mert senki más nem tudta otthonról megnyitni nekik a pénzcsapot. Azért legalább valami már elvárható lenne. Szóval, mit csinált eddig a gyermek? Mire kell neki 150 ezer, hogy osztaná? Mert albérlet, rezsi, kaja, könyvek, felszerelés, stb (és akkor még semmi szórakozás) - ennek töredékére elég egy nagyvárosban. Mert ha most ilyen álomvilágban él, meg sokmilliós adóssággal kezdene egy olyan szakmát, amit eleve sokmilliós befektetéssel kell kezdeni, vagy valamely klinikára alkalmazottként meg nagyot kell virítani, hogy felvegyék...szóval sok jóra utána se számítanék tőle, ha most is csak tejbetök módjára hárítana mindent másra.

2023. jan. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
77%

Nem, főleg nem havi 150 ronggyal.


Szépen dolgozik, és mellette ahogy tudja, végzi az egyetemet. Felnőtt ember, nem kisgyerek.

2023. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
58%

Ha vanrá keretem, természetesen támogatom. Miért ne? Ki a fenére költsek, ha nem a saját kölykömre?

Ha meg nincs rá pénz, akkor egyértelmű, nincs is kérdés.

2023. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
72%
Ha lenne rá módom, akkor igen. Az én szüleim is támogattak engem mindenben és én sem álltam meg az első diplománál, most is tanulok, jártam nyelvtanfolyamokra, tanultam külföldön, fizették az albérletemet stb. mindent, amire szükségem volt. Akkor is mikor csúsztam az egyetemen vagy rájöttem mást is szeretnék tanulni. Egyáltalán nem voltunk tehetősek mi sem, a szüleimnek teljesen hétköznapi munkájuk volt, ami ráadásul nem is tartozott a jól fizetett állások közé, sőt. Viszont fontosnak tartották, hogy megadják nekem a lehetőséget ahhoz, hogy jobb életem lehessen, hogy ki tudjam használni a lehetőségeimet, hogy tudjak tanulni és fejlődni, hogy legyen választási lehetőségem stb. Nem állítom, hogy mindez szülői támogatás nélkül lehetetlen, de borzalmasan nehéz és abban is biztos vagyok, hogy nélkülük nem tudtam volna mindent megvalósítani, kipróbálni, átélni. Ha egy szülőnek nincsen rá anyagi lehetősége, hogy támogassa a gyerekét, akkor természetesen érthető és nincs is miről beszélni. Ugyanakkor én elvi okokból biztosan nem mondanék nemet, ha látnám azt, hogy valóban arra megy a pénz amire kéri.
2023. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
79%
34-es, egy 30 éves fiatalnak mit alapozol a jövőjén? Már régen a saját életét kéne élnie, nem pedig a nyolcadik bőrt is lehúzni a szülőről. Ha 22-23 éves, akkor még talán, de úgy, hogy van egy diplomája, keresőképes, biztos hogy nem. Menjen dolgozzon, és ha tanulni akar, akkor saját költségen végezze el a sokadik egyetemet is.
2023. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Nem!!!Ennyi idősen gondoskodjon magárol!
2023. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!