Diákmunkát erőltetni?

Figyelt kérdés

Jó lenne ha dolgozna a gyerekem diákként. Őszintén szólva túl hosszú a munkaidő mindenhol és ő nem bír ennyit. Egyszer már kipróbálta. Azóta fél az egésztől, mindenhol fizikai munka van csak. Mit csináljak?

Hogy lelkesítsem? Megoldás?



2023. jan. 23. 08:19
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
90%
Ha akar elmegy, ha nem akar akkor nem. Ha unatkozik, akkor úgy is elfog menni
2023. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
71%
Akkor nem csodálom, hogy munkafóbiásnak hívsz másokat, akik megengedhetik maguknak a szabad akaratot. Téged kényszerítettek, te is továbbadod a mintát.
2023. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
23%

Fontos tisztázni, hogy miért lenne jó ha dolgozna a gyerek?


Esetleg azért mert csak otthon van és zavarja a szülőt, vagy azért mert rászorulna a család.


Ha ez első opció akkor sem kell erőltetni, fellehet neki vetni, hogy nem-e szeretne kicsit önállósodni?


Ha pedig a második opció akkor ezt meg kell vele értetni, ha magától nem jön rá, vannak Hostess munkák, amik szerintem egy élménnyel is felérnek néha, szóval nem is olyan megterhelők és túl rosszul sem fizetnek.

2023. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
41%
"Őszintén szólva túl hosszú a munkaidő mindenhol és ő nem bír ennyit." Úgy érted nem akarja. Majd felnőttkén se bírja, tartsd csak el...
2023. jan. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
27%
Majd elmegy nyáron.
2023. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
27%

Legalább a gyerek megtanulna bánni a pénzzel, megtanulná azt értékelni. Nekem nem volna pofám magam eltartatni amúgy a mesterdiplomáig,hány évesen végez ott az ember leghamarabb 23 25? Azért az erős lenne.

Mikor betöltöttem a 15. Minden nyarat végig dolgoztam, kezdtem a gyümölcsösben, rá egy két évre mentem az építőiparba segédmunkásnak, nem csak a nyarakat, de a téli őszi tavaszi szünenetet is végig dolgoztam. Persze én haza is adtam belőle, mert egy szülő amennyit ad a gyereknek, ennyit megérdemel, illik segíteni. Persze engem is sokat segítettek a szüleim, 8 évig az otthonomtól 200kmre jártam középsuli, egyetemre, fizetni kellett az utazást a sulit kaja stb.

De hiába dolgoztam ennyit, most itt vagyok, júniusban fogok államvizsgázni, már egy éve zongoratanár vagyok.

Szóval nem lehet erre fogni, hogy csak a tanulás a fontos, ráadásul én nem csomagoltam, meg hajtogattam, amit a diákmunkában szokás😀

2023. jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
79%
A sanda gyanúm az, hogy ez is egy tipikus provokatív trollkérdés.
2023. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Most lesz 18 éves.
2023. jan. 23. 10:58
 19/44 anonim ***** válasza:
33%

"h legyen zsebpénzem nyáron"


Nekem meg adtak zsebpénzt nyáron 💁‍♀️ ismét kerdezem: minrk szívjon a gyerek, ha nem szorulnak rá?


Sosem diákmunkáztam, eltartottak egyetemen is, és így is megtanultam a munka értékét, hogy sosem szptam vele. Jó állásom van, azota természetesen eltartom magam, elköltöztem.


Miért él még mindig az a felfogás, hogy a szpás jellemformáló? Dehogy az.

2023. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
77%

"De hiába dolgoztam ennyit, most itt vagyok, júniusban fogok államvizsgázni, már egy éve zongoratanár vagyok."


Én meg ugyanúgy itt vagyok, már államvizsgáztam, évek óta dolgozom rendes állásban. És? Sosem diakmunkaztam.

2023. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!