Diákmunkát erőltetni?

Figyelt kérdés

Jó lenne ha dolgozna a gyerekem diákként. Őszintén szólva túl hosszú a munkaidő mindenhol és ő nem bír ennyit. Egyszer már kipróbálta. Azóta fél az egésztől, mindenhol fizikai munka van csak. Mit csináljak?

Hogy lelkesítsem? Megoldás?



2023. jan. 23. 08:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
23%

*neki

*gondolkodott

2023. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
78%
Tanévközben hogy akarod,hogy hoszzú munkát vállaljon? Nem kellett volna bedobni egyből a mélyvízbe. Kezdhetne először egy pár órásban. És ami fontos,hogy amit megkeres,az legyen az ő pénze.
2023. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
33%

33: "Tanévközben hogy akarod,hogy hoszzú munkát vállaljon?"


Nem gondolta végig ezt a kamukérdés megfogalmazásakor. :D

2023. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
10%
Írta, hogy tanév közben? Én nem olvastam ilyet.
2023. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdés, hogy miért lenne jó vagy kinek lenne jó, ha dolgozna. Teljesen más a helyzet, ha a családnak szüksége van plusz keresetre és ezzel levenne némi terhet a szülők válláról vagy valamire nincs keret vagy egyszerűen csak jó tapasztalatszerzésnek tartod, esetleg pusztán elvi kérdést csinálsz belőle.

Én 23 éves vagyok és még sosem dolgoztam, a szüleim sosem szorgalmazták (szerencsére anyagilag sem volt indokolt) és kb. 21-22 éves koromig bennem sem merült fel ennek az igénye vagy fontossága. Középiskolás koromban a szüleim kifejezetten ellene voltak, mondván a tanulás a dolgom és lesz még időm eleget dolgozni. Valamint igazából mindenem megvolt, nem voltak ilyen túl költséges vágyaim sem és emiatt sem voltam motivált abban, hogy saját magam pénzt keressek, gyűjtsek valamire (pl. én nem kaptam zsebpénzt, de még az ünnepekre kapott ajándék pénzeket is sokszor inkább csak félreraktam). Illetve mi vidéken éltünk, ezért nagyjából a nyári címerezés és a gyümölcsszedés volt az egyetlen opció... ez például tetszett, hogy sokan leírták, hogy nem csak fizikai munkák vannak, van adminisztráció stb., hát ez erősen terület függő, egy nagyvárosban vagy leginkább Budapesten nyilván több a lehetőség. Én egyedül az egyetem alatt szerettem volna munkát vállalni, elsősorban azért, hogy tapasztalatot szerezzek, de még ez is várat magára (úgy képzeltem sokkal több időm lesz az egyetem mellett és sokkal több rugalmas lehetőség van egyetemisták számára, nem így lett :D). Örültem volna, ha az egyetem alatt élni tudtam volna ezzel a lehetősséggel, de nem érzem azt sem, hogy így nagy hátrányt szenvedtem volna. Szerintem erőltetni semmiképpen sem szabad, inkább csak támogatni érdemes, ha van valami saját személyes motivációja.

2023. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Egészségügyi okból nem tud 8 órás fizikai melót vállalni.

Viszont itthon fekszik, gépezik, pár online barátai vannak, de panaszkodik hogy nincsenek élőben barátai. Tanulásban szakiskolás, és már azt is elfogadtam hogy talán soha nem lesz érettségije. Ennek ellenére, egy rendkívül jó modorú, kellemes megjelenésű, morális értékrendel bíró fiatalember.


Ezért jó lenne ha kezdene magával valamit. Történne vele valami, lennének élő kapcsolatai, saját pénze, amit magára költhet.

Ha nem lelkesítem, erőltetem, semmi nem lesz így vele. Könnyebb minél előbb a munka világa felé terelni tapasztalatot szerezni.

Most hogy volt a téli szünet, összevonva az őszi szünettel, de nem tudtam neki semmit intézni, hiába küldöm el sok helyre az önéletrajzát, semmi visszajelzés, neki kellene jobban nyomulnia személyesen a diákirodában.

2023. jan. 23. 17:41
 37/44 anonim ***** válasza:
97%

#36 Már ne haragudj, szakiskola nem intéz neki gyakorlati helyet, ha eljön az ideje? Addig is nem annak kéne a fontosnak lennie, hogy legalább a szakmai tárgyaiból színötös legyen, hogy valamirevaló szakember váljon belőle?

Munkára egy tinédzsert nem azzal fogsz biztatni, hogy próbálsz neki munkát intézni, meg hogy semmi nem lesz szerinted vele, hanem ha neked ez annyira fontos, megmondod neki, hogy nincs zsebpénz, mert szerinted meg tudna dolgozni érte. Majd ha ráun, hogy nincs pénze, amiből mondjuk egy csajt el tudna vinni szórakozni, akkor elmegy dolgozni. Ha meg a kezében a szakma, akkor sem lesz elveszve, mert ha akkor sem akar elmenni dolgozni, megmondod neki, hogy vegye ki a részét a háztartási költségekből - meg hát akkor ha nem dolgozik, a tb-t fizetnie kell, és azt sem lesz miből, 22-es csapdája, el kell menni dolgozni.

2023. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
87%
Van rengeteg könnyedebb munka is.
2023. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
63%
Na kedves kamusunk kiralált valamit:D
2023. jan. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
2%

Egészségügyi okból nem tud 8 órás fizikai melót vállalni. - ilyen nincs.


Nekem is van egészségi problémám, mégis nyolcórázom, pedig az ízületi betegség nem vicc, és időnként rhadt fájdalmas.


Vagy ha nem tud, le kell magát százalékoltatni.

2023. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!