Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb döntés?

Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Bíróság által anya kapta meg a kizárólagos felügyeletet, apának pedig egy minimális összeget kell fizetnie gyerektartás címen.

Többször előfordult, hogy nem küldte időben, vagy egyáltalán nem, amíg meg nem említettem. Ez most is így van. Nem szívesen szólok neki, mert szeretnék vele jó kapcsolatban lenni; nem akarom, hogy azt gondolja, érdekből tartom vele a kapcsolatot. Meg aztán mindig nekem panaszkodnak egymásról, én pedig nem merek kiállni az igazamért, csak hallgatok.

Ebben a helyzetben nyilván meg tudom érteni anyát, hiszen egyáltalán nem egyszerű egyedülálló szülőnek lenni, úgy, hogy albérletben élünk, főleg azzal a fizetéssel, amit kap. És hát elég rosszul esik, hogy apa nem gondol erre, rám, miközben az új barátnője gyerekeit (4-ből 3 nem az övé) eltartja (nyilván nem irígy vagyok, csak összehasonlításképp).

Már nem vagyok kicsi (18), így igyekszem támogatni anyát, ahogy tudom, de még iskolába járok és igyekszem jól tanulni, hogy jó ösztöndíjat kapjak és ezzel segítsek, de ebből a jövőmre is szeretnék gyűjtögetni.

Ha valaki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben, illetve jártasabb a dologban: Mi a legjobb, amit tehetnék?



2023. jan. 23. 19:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez elég tipikus helyzet, a faszik mindig az aktuál csaj gyerekeit tolják, mert ahol a p.na, ott az érdek.


Anyudnak kéne elkérni tőle, vagy beperelni, hogy fizessen, akkor tuti megkapja a pénzt. Te meg azt is felejtsd el, hogy a világon van.

2023. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
az en apam sem fizetett, anyamek letiltattak a fizetesebol es ellene neveltek. apam az uj felesegevel jol kiforgatott mindenbol meg gyerekkoromban. hat, ilyen is van.
2023. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jogos, lehet tényleg el kéne felejtenem, és anyára hagynom, de olyan jó lenne az életembe egy apa.

2023. jan. 23. 20:21
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
kerdezo, ezt nem lehet eroltetni. ha az apad nem akar veled foglalkozni, nem fog. ennyit ert.
2023. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igazából szoktam vele időt tölteni és akkor rendes meg minden, csak sosem kezdeményez. Na meg a pénz dolog... Elég zavaros az egész.
2023. jan. 23. 20:27
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a legjobb, amit ebben a helyzetben tenni tudsz, ha nem próbálsz görcsösen a szüleid helyett te lenni a felnőtt. Nemes dolog, hogy próbálod a lehető legsegítőkészebb attitűddel megközelíteni a problémát, de elsősoron a tanulmányaid és azon dolgok miatt aggódj, amelyek a tényleges kötelességeid. Édesanyukádnak már a lelki támogatásod is biztosan sokat jelent, ugyanakkor diákszövezkezeteken keresztül megpróbálhatsz hétvégi alkalmi munkát vállalni, hogy te magad is és anyukád is némi kiegészítő pénzhez jussatok. Édesapukád viselkedése pedig minősítse önmagát, mondhatni ez a tankönyvi példa: új család, az összes figyelmüket neki szenteli, miközben próbálja kézben tartani az életét. Ha meg már egyszer megengedi magának, hogy eltávolodjon a saját lányától, te is megengedheted magadnak, hogy számon kérd rajta a jogosan nektek ítélt gyerektartási összeget. A kapcsolatotok esetleges megromlásának nem ez lesz az elsődleges oka, az apa - lánya viszonyra sajnos nagy mértékben rányomja a pecsétet már maga a válás is. Mindettől függetlenül ugyanúgy találkozhatsz vele kettesben, sőt, ha érzed már úgy, higy lelkileg készen állsz nyitni az új családja felé, akár közös programokat is kezdeményezhetsz, biztosan nagyra értékelnék. És ami a legfontosabb, fel a fejjel!
2023. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást azt bírósági úton is ki lehet szedni belőle, vagy fizetésből levonatni. Az ugye arra van, hogy már nem a háztartásotok része, de szülődként ő is felelős az iskoláztatásodért, ruháztatásodért, táplálásodért.
2023. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
7-es kommentelő, nagyon köszönöm a válaszod és a tippeket! Sokat jelent a megértésed!
2023. jan. 23. 20:46
 9/24 A kérdező kommentje:
Illetve 6-os. Egy komment eltűnt
2023. jan. 23. 20:55
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos jól írták előttem, a drága apukák ilyenek!

te még a szerencsésebbek közé tartozol, hogy egyáltalán szóba áll veled. Na nem mintha akkora nyereség lenne egy ilyen p@tkány társasága, de talán kisebb lesz a lelki kár, amit okoz neked...

2023. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!