Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb döntés?

Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Bíróság által anya kapta meg a kizárólagos felügyeletet, apának pedig egy minimális összeget kell fizetnie gyerektartás címen.

Többször előfordult, hogy nem küldte időben, vagy egyáltalán nem, amíg meg nem említettem. Ez most is így van. Nem szívesen szólok neki, mert szeretnék vele jó kapcsolatban lenni; nem akarom, hogy azt gondolja, érdekből tartom vele a kapcsolatot. Meg aztán mindig nekem panaszkodnak egymásról, én pedig nem merek kiállni az igazamért, csak hallgatok.

Ebben a helyzetben nyilván meg tudom érteni anyát, hiszen egyáltalán nem egyszerű egyedülálló szülőnek lenni, úgy, hogy albérletben élünk, főleg azzal a fizetéssel, amit kap. És hát elég rosszul esik, hogy apa nem gondol erre, rám, miközben az új barátnője gyerekeit (4-ből 3 nem az övé) eltartja (nyilván nem irígy vagyok, csak összehasonlításképp).

Már nem vagyok kicsi (18), így igyekszem támogatni anyát, ahogy tudom, de még iskolába járok és igyekszem jól tanulni, hogy jó ösztöndíjat kapjak és ezzel segítsek, de ebből a jövőmre is szeretnék gyűjtögetni.

Ha valaki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben, illetve jártasabb a dologban: Mi a legjobb, amit tehetnék?



2023. jan. 23. 19:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

10#

Nem hinném.

Az én apám sose volt az életem része. Viszont soha nem is hiányzott. A kérdezőn kicsit azt látom, hogy naiv és hinni akarja, hogy az apját érdekli bármennyire is. Pedig elég nyilvánvaló, hogy nem, akkor kezdeményezne, és főleg költene rá. Ha a kérdező végre beismeri magának, az elég nagy pofon lesz, valószínűleg ezért sem akaródzik belátni, hogy tojik rá az ürge.

Szóval a kérdésre válaszolva kérdező, a helyedben én anyámra hagynám a dolgot, és eszemben nem lenne erőltetni a programokat.

2023. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%

"lehet tényleg el kéne felejtenem"

Nem, ne szakadj el tőle még jobban, így is épp elég távol van már, de minden hidat ne égess fel.


Viszont a pénzt igenis kiszedném belőle, hiszen teljesen tiszta sor, hogy ha lelépett, akkor fizetnie kell, ez a minimum. Ha magától nem fizet, nekem azt diktálná az igazságérzetem az édesanyád helyében, hogy bepereljem, mert nem hagyhatnám, hogy megtagadja a gyerekétől még a pénzt is, ha már az apját elszakította tőle. Előtte szólnék neki, hogy tudjon róla, ne érje váratlanul, de teljesen egyértelművé tenném, hogy nektek arra a pénzre igenis szükségetek van, ilyen az élet, tudhatta már akkor, hogy fizetnie kell majd, amikor eldöntötte, hogy elválik, ha nem fizet, mégpedig időben, akkor indul a per. Nyilván ez a lépés se tenne jót a kapcsolatnak, de azért ne szórakozzon már! Hogy minden hónapban kuncsorogni kelljen érte, az azért nagyon gáz, hogy hozhatja ilyen megalázó helyzetbe a saját gyerekét meg az anyját!

2023. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
16%

"de olyan jó lenne az életembe egy apa."


Ehhez képest a kérdés csak a pénzről szól. Szó nincs benne arról, hogy szeretnél vele időt közös programot.

2023. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell mondani neki hogy ha nem emgy szép szóval akkor bíróság lesz, aztán vonják szépen majd tőle.
2023. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

"Ehhez képest a kérdés csak a pénzről szól. Szó nincs benne arról, hogy szeretnél vele időt közös programot."

Miért ne szólhatna egy kérdés csak X dologról akkor is, ha a kérdező életében attól még Y meg Z meg ZS kérdések is felmerülnek?

2023. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb találkoztok, nyilván megkérdezi, hogy hogy vagy. Na, akkor szépen el lehet neki mondani, hogy nem jól, mert nyomaszt, hogy mi mindenre nincs pénz, milyen anyagi gondok vannak, és hiányzik a gyerektartás a kasszából, meg még ez-az. Szégyellje magát, hogy egy négygyerekes családot fenntart, úgy, hogy 3-hoz semmi köze, miközben a saját gyerekére nem költi a minimális kötelezőt sem!
2023. jan. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak be kell perelni és kötelezik a gyt fizetésére.
2023. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 NTBS ***** válasza:
86%
Beszélni apuddal. A bíróság is kötelezheti, de az már nem békés út. Illetve bocsi, de nem tudjuk miért váltak el, és miért kért/kapott anyud kizárólagos felügyeletet.
2023. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

"nem tudjuk miért váltak el, és miért kért/kapott anyud kizárólagos felügyeletet"

Szerintem ez mindegy.

2023. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha apukàd a saját hàztartàsàban több kiskorú gyermek eltartàsàról gondoskodik, akkor hiàba fordultok bírósàghoz, emelni a díjat erre tekintettek, az ő kàrukra úgymond nem fogjàk.


Egyébként a gyermektartàs nem fizetése bűncselekmény. Ha van bejelentett munkahelye, akkor a végrehajtó a fizetéséből tud letiltani.


Sajnos sok férfinek az az àllàspontja, hogy ő a "volt nőnek" nem fizet, mert nem fogja fel, hogy nem a nőt fizeti, hanem a közös gyermeket kellene segíteni eltartani.


Azt hiszem, 22 éves korig jàr a gyermekrartàs maximum, de csak ha iskolàba jàrsz. Ha 18 éves korod utàn nem jàrsz, akkor nem jàr.


Sajnàlom, hogy ilyen a helyzetetek. Sajnos erre szerintem nincs elfogadható indok. Az, hogy Te tartod e apukàddal a kapcsolatot, a szíved joga. Édesanyàdnak diàkmunkàval tudsz segíteni, vagy később, ha elhelyezkedsz valahol.

2023. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!