Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb döntés?

Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Bíróság által anya kapta meg a kizárólagos felügyeletet, apának pedig egy minimális összeget kell fizetnie gyerektartás címen.

Többször előfordult, hogy nem küldte időben, vagy egyáltalán nem, amíg meg nem említettem. Ez most is így van. Nem szívesen szólok neki, mert szeretnék vele jó kapcsolatban lenni; nem akarom, hogy azt gondolja, érdekből tartom vele a kapcsolatot. Meg aztán mindig nekem panaszkodnak egymásról, én pedig nem merek kiállni az igazamért, csak hallgatok.

Ebben a helyzetben nyilván meg tudom érteni anyát, hiszen egyáltalán nem egyszerű egyedülálló szülőnek lenni, úgy, hogy albérletben élünk, főleg azzal a fizetéssel, amit kap. És hát elég rosszul esik, hogy apa nem gondol erre, rám, miközben az új barátnője gyerekeit (4-ből 3 nem az övé) eltartja (nyilván nem irígy vagyok, csak összehasonlításképp).

Már nem vagyok kicsi (18), így igyekszem támogatni anyát, ahogy tudom, de még iskolába járok és igyekszem jól tanulni, hogy jó ösztöndíjat kapjak és ezzel segítsek, de ebből a jövőmre is szeretnék gyűjtögetni.

Ha valaki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben, illetve jártasabb a dologban: Mi a legjobb, amit tehetnék?



2023. jan. 23. 19:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajj drága sajnállak hogy ekkora féreg az apád.. Engem szerencsére nagyon jó szülőkkel áldott meg az élet, viszont engem elhagyott a kisfiam apja és ő sem akar fizetni, a gyerekre is max annyira kíváncsi mint rád apukád, ezért megértem amit érzel, nehéz volt feldolgoznom még nekem is hogy csak ilyen életet sikerült összehoznom a fiamnak. Mivel ti anyagilag ki lennétek segítve az összeggel ezért én azt ajánlom neked hogy hivatalos úton próbálja meg elintézni anyukád. Nekem is csak így sikerült, mivel én “megalázkodni” nem akartam neki, de ha minimálisat is csikart ki legalább akkoris fizessen, ez a minimum minimuma, lehetek még én is rosszabb anyagi helyzetbe, illetve ez jár a gyereknek.

Ha megfogadsz tőlem egy tanácsot a témán kívül, én csak annyit szeretnék tőled kérni hogy te tanulj apukád hibáiból. Volt páromat is lesz*rta az apja, nem egyszer hangoztatta hogy tudja milyen ne legyen.. aztán látod hol tart..

2023. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérd tőle, hogy állítson be havi csoportos beszedést, ami automatikusan utalja a pénzt anyukád vagy a te számládra.


Ha meg kérni kell tőle, ne legyen kellemetlen, figyelj a hangsúlyra és hogy kedvesen szólj. Eddig se kötött bele, talán ezután se fog.

2023. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, a tippeket!

A napokban fogok szakmai vizsgát tenni, és egyelőre nem megyek továbbtanulni részben a helyzet miatt is, így véget ér a jogviszonyom és már gyt-t sem kell fizetni utánam.

Nyögve-nyelősen, de szerencsére meglett az az összeg, ami törvényesen megillette anyát, mint 'eltartómat'.

A vizsga végeztével kapok egy kis pályakezdő támogatást, ami megadja a lendületet, innentől pedig munkát keresek.

Még egyszer köszönöm mindenkinek! És őszintén sajnálom a hasonló vagy rosszabb helyzetben lévőket. Kitartást!

2023. jún. 6. 12:48
 24/24 A kérdező kommentje:

#21 Neked külön is megköszönöm és igazán figyelemreméltó, hogy így kiállsz a gyermekedért! Ugyanakkor sajnálom, hogy te is ilyen helyzetbe kerültél! Kitartást kívánok neked!

Megfogadom a szavaidat! :)

2023. jún. 6. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!