Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanátok a nagyon "okos",...

Megmondanátok a nagyon "okos", tőletek 250 km-re élő nővéreteknek, hogy hülyeséget csinál (bővebben lenn), annak ellenére, hogy a fizikai távolság okán semmi végső soron semmi közötök hozzá?

Figyelt kérdés

Egy évig - szinte szó szerint - véres verejtékkel, komoly, izzadságos erőfeszítésekkel szenvedett végig a gyermeke egy angol tagozatos iskolában.

(Előtte egy olyan iskolába járt, ahol 0, nulla azaz zéró tanulással, csak az órán figyelve és a lehető legminimálisabb minimum erőfeszítést beletéve is csillagos ötösnek lehetett lenni, azaz szinte 0, zéró volt a követelmény.)

Most, hogy gimibe kell menni, most meg megint egy angol tagozatos (az előzőtől különböző) iskolába akarja vinni a gyereket, úgy, hogy a 2-vel ezelőtti iskolában megmondták, hogy kb. annyi tehetsége van az egészhez (szorgalma az meg egyáltalán nincs), mint egy kutyának a nyávogáshoz (vagy macskának az ugatáshoz.)



2023. jan. 29. 10:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
81%

A középiskolai felvételi jobb esetben a központi írásbelihez kötődik. Ha tehetségtelen a gyerek akkor nem fogja tudni megírni a központit és nem veszik fel.

Én nem szólnék bele a helyedben. 250 km pont elég, hogy nem foglalkozz mások bajával. Egye meg a nővéred amit főzött.

2023. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
7%
Nem a nővére, az anyja, ez egyértelmű, Csak olyan tutyimutyi a kérdező, hogy azt se meri kiírni egy anonim oldalon, hogy igazából ki ő...
2023. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám meg, mert neki megmondták a tanárok hogy mire számíthat.

Ha ebbe más beleszól akkor: "miért bántod te az én gyerekemet", "milyen jogon formálsz véleményt a tehetségéről, ki vagy te hogy beleszólj" reakciók jöhetnek.

2023. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
89%

Tanárként mondom, hogy ebbe még én sem szólok bele. Vannak olyan (magán)tanítványaim, akik küzdve szenvednek az 5ösért, nincs mögötte kb semmi tudás, de addig bsztatják a tanárt, amíg a hetvenkettedik szorgalmi jegy felhúzza. Aztán megy a sírás, hogy Krisztikét kibacták a város legerősebb iskolájának felvételijén, pedig ötös...


És soha, de soha nem fogják fel, hogy nem a felvételi szívatta meg a gyereket, hanem egyszerűen közelében sincs az elvárt szintnek. Ötöstől függetlenül. Én már nem is magyarázom nekik...

2023. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
17%
"És soha, de soha nem fogják fel, hogy nem a felvételi szívatta meg a gyereket, hanem egyszerűen közelében sincs az elvárt szintnek. Ötöstől függetlenül." Akkor talán ne adj ötöst ha nincs meg a tudás hozzá, és felfogja a szülő is a szintet.
2023. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdjük ott, hogy gimibe nem ő viszi a gyerekét, hanem a gyerek választ AMIT Ő AKAR. Nálunk anno az osztályfőnök és az igazgató is vagy 10-szer elmondta, hogy gyerek válasszon iskolát, ne a szülő. "


Elméletben. Gyakorlatban viszont a szülő dönt.

2023. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
78%
Nem én adok ötöst, te nagyon okos :D Írtam, hogy magántanár vagyok. Szövegértés.
2023. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

16

14 évesen egyáltalán nem biztos, hogy tudja, vagy hogy reális, amit akar.

2023. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
85%
Szó szerinti véres verejték. Az azért elég halálosan hangzik.
2023. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
65%
Neked aztán ritka unalmas eleted van! Maradj ki ebből!
2023. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!