Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanátok a nagyon "okos",...

Megmondanátok a nagyon "okos", tőletek 250 km-re élő nővéreteknek, hogy hülyeséget csinál (bővebben lenn), annak ellenére, hogy a fizikai távolság okán semmi végső soron semmi közötök hozzá?

Figyelt kérdés

Egy évig - szinte szó szerint - véres verejtékkel, komoly, izzadságos erőfeszítésekkel szenvedett végig a gyermeke egy angol tagozatos iskolában.

(Előtte egy olyan iskolába járt, ahol 0, nulla azaz zéró tanulással, csak az órán figyelve és a lehető legminimálisabb minimum erőfeszítést beletéve is csillagos ötösnek lehetett lenni, azaz szinte 0, zéró volt a követelmény.)

Most, hogy gimibe kell menni, most meg megint egy angol tagozatos (az előzőtől különböző) iskolába akarja vinni a gyereket, úgy, hogy a 2-vel ezelőtti iskolában megmondták, hogy kb. annyi tehetsége van az egészhez (szorgalma az meg egyáltalán nincs), mint egy kutyának a nyávogáshoz (vagy macskának az ugatáshoz.)



2023. jan. 29. 10:32
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
15%
Nem, nem dumálnék bele. akkor sem ha a gyerek olyan töktelen hogy csak a gyakorin mer nyivákolni. de nem dumál az anyjával.
2023. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok a gyerek. Én a szülő testvére vagyok a történetben.
2023. jan. 29. 11:05
 13/43 anonim ***** válasza:
80%
Ne pofázz bele, nem a te dolgod. Amúgy meg ezzel a "0 erőfeszítéssel is ötöst volt angolból" hozzáállással az a legnagyobb baj hogy az ilyeneknél majd érettséginél jön a bukta. Nekünk matekból volt ez gimiben, a másik csoportban mindenki ötös volt mert a tanár leadta a dolgozat előtt a feladatokat, ha valaki így se tudta konkrétan felírta a táblára. Nekünk meg az iskola réme akinél ha nem tudtál valamit képes volt egy egész tanórán át szívatni a tábla előtt. Gyomorgörccsel mentem be minden egyes nap mert alapból szr vagyok matekból, végig küzdenem kellett nála a kettesért. Érettségin viszont 4-est írtam. Ehhez képest a másik csoportból nem viccelek vagy öten megbuktak akik amúgy a 4 év alatt végig ötösek voltak. Ultragáz volt, volt aki úgy könyörögte át magát a oda év közben mert ott híresen nem kellett tanulni, aztán mehetett javítóra belőle. Szóval erről ennyit, inkább szenvedjen meg az angollal és legyen 3-as de tanuljon is valamit, minthogy egy hazugságban éljen 4 évig aztán az érettségin meg át se lehet rugdosni.
2023. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
26%
Persze, a szülő testvére.. Egy felnőtt tudná hogy ilyenbe nem ugatunk bele csak mert sír a gyerek szája. A gyerek meg növesszen gerincet, és ne csináljon rokonok közötti balhét abból hogy ő gyáva, és más mögött bujkálna.
2023. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
22%

10

De ha felveszik, akkor az új suliban is jó jegyei voltak.


" Ott meg kiderült az igazság."

Ezt a kérdező 250km távolságól nyilván nagyon jól tudja :) Meg azt is, mennyit tanul a gyerek. ja, nem.

2023. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem itt csak valaki nagyon irigy, hogy a gyereket, miután keményen megdolgozott érte, felveszik egy jó gimibe.
2023. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
23%
Komolyan elhiszi valaki hogy a semmire voltak jó jegyei? kérdező, máskor hihetőbbet hazudj...
2023. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy ez nem megint a testvéres? Akinek a gyereke egyik nap leverte a zsolnay vázát. Hasonlóan ír
2023. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
78%
Kezdjük ott, hogy gimibe nem ő viszi a gyerekét, hanem a gyerek választ AMIT Ő AKAR. Nálunk anno az osztályfőnök és az igazgató is vagy 10-szer elmondta, hogy gyerek válasszon iskolát, ne a szülő. Ő tudja mit szeret és mit akar majd csinálni. Ha egyetemen teszem fel kertészmérnöknek akar menni, ahhoz nem kell angol tagozatos gimi.
2023. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
75%
Kivéve ha töketlen a gyerek, és egyedül nem képes dönteni.
2023. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!