Mi is az apa feladata?

Figyelt kérdés
Nem fordultunk bírósághoz közösen megegyeztünk.10 éves lányomat egyedül nevelem.Apuka dob egy kis pénzt ezen kivül semmit sem.Az idén még nem kereste csak űzit küldött,h a pénzért cserébe néha ölelés és puszi jár neki.Nekem ez úgy jön le,h zsarolás.Mindent én csinálok egyszer nem vinné suliba ,nem viszi sehova .Havonta egy meki ami kb 20 perc és hozza haza .Az idén már nem vitte oda sem
2023. febr. 8. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%

10!


Lehet. De nem biztos. Nekem nem az jön le, hogy pénz q probléma, hanem az, hiyg nem törődik q gyerekkel

2023. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint az anyáé.
2023. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
A kislányt születésota egyedül nevelem .Nem szeret nála aludni és megbeszéltük,hogy 2 hetente érte jön és amíg jól érzi magát. Egyszersem jött érte,mindig hibáztatja. (de lehet csak én látom így)van a közelben egy meki Úgy 10perc,oda vitte mindig .kb 30/40perc múlva már hozta.Közben volt külföldön is.Egy utcára lakik.
2023. febr. 8. 20:23
 14/24 A kérdező kommentje:

Fizetni mindig fizetett most 30eft/hó. Mikor kint dolgozott akkor is fizetett .Nem tudom mennyire reàlis. Az első évben semmit.

Majd 15e 3èvig. Aztán 25e.tavaly28.Most 30at.A lányunk egy elég drága iskolába jár,ezt ő szerette volna így.de legalább fizet. Ezzel tényleg sosem volt probléma.

2023. febr. 8. 20:32
 15/24 anonim ***** válasza:
58%

Ha te neveled a gyereket, akkor nem várhatod, hogy iskolába vagy bárhova máshova vigye a férjed. Ez a te feladatod.

Az ő dolga elsősorban a gyerektartást fizetni. Ha ebben megegyeztetek ÉS AZT JÓVÁHAGYTA A BÍRÓSÁG (!!!!!), akkor ennyit és nem többet kell fizetnie. Ez viszont kikényszeríthető, ha nem fizet.

Jár neki a láthatás, ami normál esetben heti egy nap. Szóval nem havi 20 perc a Mekiben, hanem mondjuk minden szombaton reggeli után elviszi és vacsora körül hazaviszi. És közben természetesen a gyerekkel foglalkozik. A "foglalkozik" egyáltalán nem kell, hogy látványos, drága programot jelentsen. A közösen, örömmel eltöltött idő a fontos. Egy jó társasozás is kiváló program lehet.


Nyugodtan mondd meg a volt férjednek, hogy ölelést és szeretetet akkor kapna a lányodtól, ha őszinte szeretettel fordulna feléje és annyi időt rászánna, amennyit írtam. Az ilyet nem lehet kikényszeríteni.

2023. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, azonnal cselekedj. Amit fizet, az egy vicc, pláne, hogy ő akarta a drága iskolát.
2023. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%
Az alap feladatát tehát nem látja el mint a gyerek envelését, innen meg ne is várjon el semmit viszont.
2023. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

A gyerektartás kötelező.Hivatalossá is teheted föleg akkor ha irreálisan keveset fizet.

Láthatás továbra sem kötelező ha akar él vele.Tapasztalat NEM SZOKOTT.Mindig dolga van a tartásdíj kötelező semmi nem jár érte!!!Alkalom attán tudasd vele!!

2023. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon keveset fizet.
2023. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek .

A bírósághoz fordulok .

2023. febr. 10. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!