Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit gondolnátok, ha a...

Szülők, mit gondolnátok, ha a gyereketek alig látogatna titeket?

Figyelt kérdés
Annyira nem lakik messze, maximum négy óra tömegközlekedéssel. Az egyik gyereketek szinte minden hétvégén itthon van, a másik félévente egyszer elnéz felétek, pedig egy városban lakik a két gyerek. A másik gyerek elmegy külföldi utakra a szabadsága alatt, és nem látogat haza. Mindig azt mondja, hogy nincs ideje.

2023. febr. 12. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk fixen nem utaznék 4-5 órákat minden hétvégén.


A lószrt, azt, talán havi 1x, de inkább ritkábban.


Főleg, ha máv, akkor az útidő 4-5 óra, amiben nincsen benne a késés.

2023. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
95%

Énvete mi is 3-4 alkalommal megyünk haza anyumékhoz. Nem azért mert nem szeretjűk őket, egyszerűen az embernek van saját élete és nem utazgat fél napokat minden hétvégén, de még csak minden 2-on se... Anyósék csak 10 percre laknak kocsival, de oda se megyünk csak 1-2 havonta.


Ha te ennyire nem tudsz mit kezdeni magaddal a hétvégéken, akkor veled van gond...

2023. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
62%

"Anyósék csak 10 percre laknak kocsival, de oda se megyünk csak 1-2 havonta."


Ne érts félre, én sem azt mondom, hogy minden hétvégén a szülőknél kell ülni, de azért ahol 10 percre laknak egymástól az emberek és mégis havonta meg kéthavonta egyszer van igényük találkozni, ott legalább azt ne hazudják már maguknak, hogy jó a kapcsolat, meg szeretet van, ugyan m@r.

2023. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
97%
#33 Pedig nagyon is jó a kapcsolat, szoktunk bográcsozni, családi kártyapartit tartani. De anyós is 2 helyen dolgozik egyszerre 3 műszakban. Az asszony hétvégén egyetemen van és van hogy neki is dolgozni kell 1-1 napot a hétvégéken. Van hogy én is dolgozok... Mint mondtam, az embernek van élete. Hidd el, sokan örülnének annak, ha mindenhol ilyen kapcsolat lenne a családban, mint nálunk. :D
2023. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim válasza:
100%
A kérdező nem tér ki arra, hogy a gyermekével milyen a kapcsolata, így nehéz megítélni, hogy a látogatások gyakorisága csak a gyermek elfoglaltságával, szabadidejével áll arányban, vagy van valami olyan indok is, ami miatt a felek elhidegültek, érzelmileg eltávolodtak egymástól. Pl. a válaszadás szempontjából teljesen irreleváns információ, hogy a másik gyerek bezzeg hetente hazalátogat, de ha ez az összehasonlítás gyakori, akkor egy ok lehet a sok közül, ami miatt a gyerek nem érez erősebb késztetést a találkozásra. Azt a korábbi válaszadók már jól összefoglalták, hogy tiszteletben kell tartani azt, hogy a gyerek már a saját életét éli, saját kihívásokkal és időbeosztással. Pl. az sem derül ki, hogy a gyereknek van-e autója, a 4 óra tömegközlekedés (egy irányba) az soknak számít véleményem szerint. Mivel a kérdező nem fejti ki a gyerekével való kapcsolata mélységét, esetleges nézeteltéréseket, ezért csak általánosságban adható válasz. Én mindenféleképpen azt javasolnám, hogy ez az állapot zavarja a kérdezőt, akkor beszéljen erről a gyerekével, így világosabb lesz a gyerek nézőpontja is.
2023. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
88%

Nem egyformák a gyerekeid, erre nyilván te is rájöttél mire felnevelted őket. Amelyik hetente járkál oda (tulajdonképpen ott tölti a hétvégét, hiszen 4 óra tömegközlekedéssel azt jelenti, hogy nem mehet egy napra, muszáj ott aludnia) annak valamiért a munkáján kívül nincs más programja, gondolom párkapcsolata sem (vagy nagyon laza, nem komoly). A másik gyerekednek nyilvánvalóan sokkal több munkán kívüli programja van, valószínűleg párkapcsolata is, aktívabb időszakát éli, ezért nem ér rá annyiszor menni hozzád.


Egyik sem jó vagy rossz, amíg ők boldogok így.


Ettől még mindkettő szerethet ugyanúgy, de nem várhatod el egy felnőtt gyerektől, hogy heti szinten menjen hozzád.


A másik gyereked biztos boldogan, önként megy, nem csak azért, mert ilyen, a kérdésben feltett rejtett nyomásgyakorlással "ösztönzöd"?


Hány évesek?


Mehetsz te is hozzájuk látogatóba, de ugye ez is azt jelentené, hogy ott kell aludnod, szóval lehet ez sem megoldható.



Én 5 percre lakom anyukámtól, mégis heti 1x megyek, de van, hogy túl pörgős időszakban csak 2 hetente 1x.


Anyósom kocsival 40 percre lakik, havi 1x megyünk kb., esetleg nyáron gyakrabban.

2023. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
90%
Rossz érzés és rosszul hangzik, de valahol ez az élet rendje. Felnövünk, éljük az életünket, szerzünk új ismeretségeket, mellette háttérbe szorulnak meglévőek is.
2023. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

"Szülők, mit gondolnátok, ha a gyereketek alig látogatna titeket?"

Attól is függ, hogy milyen egészségi állapotban filóznék ezen...

Te nem tudsz menni hozzá?

Sőt, fizikai segítségre lenne szükséged a mindennapokban? Ha igen, milyen gyakran? A másik gyerektől megkapod? Azért merül fel a kérdés, mert neki is szüksége lenne arra, hogy a testvére is jobban kivegye a részét a segítésből?


Semmit se tudunk, csak tippelgetünk...

2023. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én felnőtt, dolgozó emberként sokkal jobban szeretem a saját időmet magam beosztani és magamra szánni.


Sőt őszinte leszek, legtöbbször ha haza is mentem, nem azért mentem haza, mert annyira a szüleimmel akartam lenni, csak nem akartam ott lenni ahol épp vagyok (albérlet, kollégium).


Felnőttként alig van szabadidőm, a hétvégéimet én magamra akarom szánni. Sajnos ha "haza" megyek, az sokszor elpazarolt időnek tűnik, mert sokkal szívesebben csinálom a magam dolgát. Túrázom, kirándulok, utazom.


Régen is azt utáltam, hogy 4-5 óra utazás, ugyanannyi vissza. A péntek délután utazás volt, a vasárnap délelőtt készülődés az utazásra, a vasárnap délután megint utazás. Volt 1 szabad napom. Így meg van kicsit több, mint kettő.

2023. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk ismerősi körömben olyan anyukák vannak, akiknek 20-30 éves gyerekük van, mégis minden hétvégén utaznak, kikapcsolódnak, nem is értem, mikor vannak a gyerekükkel :D De a gyerekeik is ugyanilyenek, élik az életüket.
2023. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!