Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit gondolnátok, ha a...

Szülők, mit gondolnátok, ha a gyereketek alig látogatna titeket?

Figyelt kérdés
Annyira nem lakik messze, maximum négy óra tömegközlekedéssel. Az egyik gyereketek szinte minden hétvégén itthon van, a másik félévente egyszer elnéz felétek, pedig egy városban lakik a két gyerek. A másik gyerek elmegy külföldi utakra a szabadsága alatt, és nem látogat haza. Mindig azt mondja, hogy nincs ideje.

2023. febr. 12. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
89%
#49 Te magadtól vagy ilyen agresszív hülye, vagy segítenek benne? NE itt éld ki a sérelmeidet légy szíves.
2023. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
91%
48, óriásit tévedsz. A saját gyereke a saját kapcsolatuk alapján fogja eldönteni, lesz-e kapcsolata az idősödő szülőjével. Ugyanis nem kismajma lesz, hanem gyereke, aki az általa adott szeretet alapján fog kötődni. Van olyan, aki saját szülőjére rá sem néz, az idős szomszéd néninek pedig kérés nélkül bevásárol. Az a néni ilyen kapcsolódást alakított ki vele. Ez a vér dolog akkora humbug, mint ide Lacháza.
2023. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
87%
Jaaaj, bocsánat, a 47-nek szól az előző. Aki a mintát emlegeti.
2023. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ennyi válaszra, pláne nem ennyi idnulatra. De hálás vagyok mindenkinek, mert pár dologra felhívták a figyelmem.

A fiamnak van autója, ő azzal jön, neki így csak 2 óra az út, esetleg három, ha dugó van az autópályán. A lányomnak is van jogosítványa, de saját bevallása szerint utál vezetni, és egyszer már megkérdezte, hogy minek tartana fenn egy autót, nincs rá szüksége, az egyetlen könnyebbség az lenne, hogy hozzánk hamarabb jut le, és ez nem érné meg neki. Ami akkor rosszul esett, de átgondolva, jogos, hogy ilyen árak mellett nem akar fenntartani ilyen drágán egy autót ha a hétköznapokban nem használja, látszólag jól elvan tömegközlekedéssel meg biciklivel is. Nekünk van autónk, viszont, ha én megyek hozzá, akkor vonatozok, mert én meg Pesten nem fogok vezetni. Szóval nekem ugyanúgy négy óra, és tapasztalatból mondom, hogy nem olyan vészesen sok, ha korán indul az ember. De a lányommal így is nehéz megoldani, mert ő hétvégén is dolgozik, sokszor hétköznapra esik a szabadnapja, én meg fixen csak hétköznap dolgozom, egy műszakban. Nem vagyunk még nyugdíjasok, aktívak vagyunk. Mi is járunk kirándulni.

Ami még eszembe jutott a válaszok alapján, hogy a lányom mindig is függetlenebb volt. 14 évesen kollégiumba költözött, ami az ő döntése volt, szeretett volna egy jobb gimnáziumba járni, ami tőlünk messze van. Ő ott szerzett barátokat, és sokszor csak szombat reggel jött haza, mert pénteken szórakozni ment a barátaival, és ott aludt valamelyiküknél (bár ez már csak olyan 16-18 éves kora körül fordult elő), a fiam pedig a közeli kisváros egyik gimnáziumába járt, itthonról járt be, itt szerzett barátokat, és talán emiatt is jár gyakrabban, mert ő hétvégén itt tud találkozni a barátaival, a lányom, meg az összes barátja most Pesten lakik.

Férfi nincs a láthatáron, ő azt mondja, nem fér bele az idejébe. És elhiszem neki, hogy ha azt mondja, nincs fiú, akkor nincs fiú, korábban sokszor felhívott azért, hogy elmesélje, hogy hogy sikerült egy-egy randi, vagy, hogy milyen volt az előző esti buli, csak közben meg fájt valahol, hogy akár haza is jöhetett volna, volt két napja, és ehelyett randira ment, meg aztán szórakozni, vagy, mikor elmesélte skypeon, hogy milyen jó volt a spanyol kiruccanása, mert kiadták a maradék egy hét szabiját, és oda volt olcsó a jegy. Hát, az volt az első gondolatom, hogy haza is jöhetett volna, de valahol meg megértem, hogy jobb ötletnek tűnik spanyolba menni, mint otthon lenni a szülőknél borsodban, csak közben mégis rosszul esik kicsit, és nem tudom, hogy ezt hogy beszélhetném meg vele.

Azzal is tisztában vagyok, hogy változik a világ, az én édesanyám egy utcányira lakik tőlem, a férjem szülei a szomszéd településen éltek. Mikor a gyerekeink születtek, mi azt hittük, hogy ők is itt, a közelben alapítanak majd családot, és furcsa ezt látni, hogy ilyen messzire költözött mindkettő, mert a munkájuknak szeretnek élni, az egyik unokahúgom meg a kontinens másik felére költözött, és olyan gyakorisággal látogat haza, mint a lányom.

2023. febr. 14. 00:31
 55/62 anonim ***** válasza:
92%
Nem olyan sok a 4 óra utazás ? Akkor járj te hozzá állandoan Pestre vonattal.
2023. febr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim válasza:
94%

Köszönöm kérdező, hogy az #54 válaszban összefoglaltad az előzményeket és az érzéseidet, így azt gondolom, hogy egészséges kapcsolatot ápoltok, nincsenek irreális elvárásaid, egyszerűen csak arról van szó, hogy a lányod mindig is erősebb késztetést érzett a függetlenedésre, máshol alakította ki a baráti körét, ami koránt sem jelenti azt, hogy érzelmileg is eltávolodott volna.


Tiszteletben kell tartani azt, hogy a lányod a kevés szabadidejét kihasználva elsősorban az "énidejére" fordítja az energiáit, esetleg próbáljátok meg elmélyíteni a telefonos/internetes kommunikációt, továbbá szerintem jelezd neki, hogy több találkozást igényelnél (tiszteletben tartva az elfoglaltságait). Nem önzésből, egyszerűen csak több minőségi időt szeretnél vele tölteni. Azt tapasztalom, hogy az emberek evidensnek vélik, hogy bizonyos érzéseiket, vágyaikat mások is egyértelműen azonosítani tudják, de szerintem ez csak kevés esetben van így. Ha valamit szeretnél, akkor azt közöld vele egyértelműen, ha egészséges kapcsolatot ápoltok, akkor ez elindíthat egy párbeszédet. Ha nem teszed meg, akkor egyre csak nehezebb lesz erről beszélni, és terheket cipelsz majd magaddal. (#35. válaszadó voltam)

2023. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy városban lakik a két gyerek, akkor miért nem megy (mehet) a lány a fiúval együtt, amikor menne hozzátok?

Persze akkor se várható el minden hétvégén, de szerintem még kéthetente sem.

De ha mennek, akkor nem tudnak együtt menni?

2023. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom, hogy ezt hogy beszélhetném meg vele"

Úgy, ahogy itt, velünk.

De ne csak egy beszélgetéstől várj csodát, inkább hozd elő többször is. Kisebb adagokban lehet, hogy jobban veszi az adást.

2023. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
95%
Ha csak 14 évet élt állandó jelleggel veletek, az sem csoda, ha nem kötődik olyan módon ahogy várnád. Most, hogy felnőtt, ugyan miért töltené a csöppnyi szabadidejét veletek és a hozzátok történő utazgatással? Régen tényleg leélték az emberek az életüket a saját és a szomszéd faluban egy kupacon maradva, de azóta már egész másképp élünk.
2023. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
90%

Igazából ez az a dolog, amivel nem lehet mit csinálni és nem is igazán kell.


Egyszerűen el kell fogadni, hogy ez már nem az a világ, hogy minden generáció egymás mellett nő fel és minden generációnak egyetlen szórakozását a szűk családi körben levés.


Nyilván ha programja van, randija, bármije, akkor nem fog hazamenni. Az nem egészséges, hogy minden gondolatod az, hogy "akár haza is jöhettél volna".


Másrészt ha hétvégén dolgozik akkor megint miről beszélünk? :D

2023. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!