Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit gondolnátok, ha a...

Szülők, mit gondolnátok, ha a gyereketek alig látogatna titeket?

Figyelt kérdés
Annyira nem lakik messze, maximum négy óra tömegközlekedéssel. Az egyik gyereketek szinte minden hétvégén itthon van, a másik félévente egyszer elnéz felétek, pedig egy városban lakik a két gyerek. A másik gyerek elmegy külföldi utakra a szabadsága alatt, és nem látogat haza. Mindig azt mondja, hogy nincs ideje.

2023. febr. 12. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy lehet hülye kérdés, de te mint szülő mit tudsz nyújtani a gyereknek azért cserébe, hogy hazamegy?


Tudom hülyén hangzik, de én valahogy mindig azt éreztem, hogy "nem éri meg" hazamenni. Ha közelebb laknék akkor egy-egy ebédre még oké. De egy ebédért nem fogok 2x4 órákat utazni hétvégente.


Több napot meg egyszerűen nem szeretek otthon lenni. Oké, ülünk, beszélgetünk, és ennyi. Nem történik semmi.


Cserébe nem tudok a barátaimmal lenni, nem tudok ismerkedni, nem tudok programot sem szervezni.


Szerintem érdemes lehet a kevés találkozás helyett inkább közös élményeket, programokat szervezni. Hogy a kevés együtt töltött időt minőséginek élje meg, és ne csak kényszernek, hogy otthon kell lenni.

2023. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy ez a "hazamenni" kifejezés is érdekes.


Én 15 éve élek Budapesten. Sokáig albérletben voltam, volt olyan ahol évekig laktam és konkrétan otthonom volt. Nem azt mondtam, hogy "megyek vissza Pestre" hanem azt, hogy megyek haza.


Most saját lakásom van, így igazából még kevésbé járok "haza" vidékre.


Én ott csak vendég vagyok, nem az otthonom. Szerintem ezt érzi az is, aki 14 éves kora óta nem az adott helyen él.

2023. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!