Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő miért viselkedik...

Egy szülő miért viselkedik úgy a gyerekével, hogy a gyereke úgy érezze mintha élni se lenne joga?

Figyelt kérdés

Rendszeresen én keresem fel az anyám, amióta elköltöztem. Persze még otthon is láttam, hogy ő csak pihenni esik haza. Meg is értettem, hiszen nehéz munkája volt.

De tényleg nem tudom feldolgozni, sem vele megértetni, hogy a mai fb, viber, telefon, posta világába miért nem tudja velem tartani a kapcsolatot. Vagy amikor elmegyek hozzá, minek kínál meg étellel, ha csak arra vár egész végig, hogy induljak el és menjek már el. Most így röviden ennyi.



2023. febr. 14. 13:17
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Jaj, az volt ma a gond, hogy valentin nap van és pont mára beszéltük meg az elmúlt talit.. Ahol is történtek a megtörténtek...

Így jár, aki elfelejti, hogy ma valentin nap van.

2023. febr. 14. 15:24
 32/45 A kérdező kommentje:
29: véletlen lepontoztam a válaszod és nem tudom módosítani. Bocs
2023. febr. 14. 15:26
 33/45 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, szerintem te trollkodsz.

Szerinted ha anyád egyáltalán törődik azzal, hogy ma valentin nap van, akkor azt veled akarja tölteni?

2023. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
33: az egyetlen magyarázat az anyám csak Mai viselkedésére az sajnos az a valentinnap
2023. febr. 14. 15:39
 35/45 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, elhiszem, hogy rosszul esik, hogy nem érdekled egyik szülődet sem, mert amúgy egy teljesen normális igény, hogy a szüleiddel kapcsolatot akarsz. Csak ők nem akarnak, sajnos. Esetleg nincsenek barátaid, akivel eljárhatsz? Azokat már meg tudod választani és jobban is jársz, mintha olyan vonat után futnál, ami nem vesz fel.
2023. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
94%
A kérdés nincs összhangban az alatta levő kifejtéssel.
2023. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
95%

Ez amúgy kamu?


Nem igaz, hogy felnőtt emberként nem érted meg, hogy nem KELL jóban lenni a sz*r szülőddel, az csak egy lehetőség, nem kötelező.


Nem érdekled, nem szeret, dolgozd fel és engedd el.

2023. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
75%

Az alapvető kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.


De sok szempontból hasonló volt a helyzetünk édesanyámmal (sajnos nem él már). Ő egy nagy "falat" húzott maga köré, valószínűleg szeretett, de pl. nem sikerült vele mély beszélgetést kialakítani soha, a beszélgetéseink kimerültek a napi dolgokban (igen, bizonyára hibás vagyok ebben, vagy úgy nevelt, hogy én is ilyen lettem - látszólag rideg). Felnőttként, amikor már elköltöztem, a nevelőapám elhunyt, többnyire én kerestem anyámat (aki sajnos ivott is, tehát "végignéztem" a lassú öngyilkosságát, és nem fogadott el semmilyen segítséget). De mivel az egészségi állapota egyre romlott, nem vitt volna rá a lelkiismeret, hogy magára hagyjam. Miközben mondott pl. olyat nekem, hogy "mindenhez béna f@sz vagy". És ez még nincs a legdurvábbak közt.


Tehát az értelmezésem szerint a Kérdező problémája arra vonatkozik, hogy Ő igyekszik megtenni, amit lehet, hogy ápolja a kapcsolatukat, de ez egyirányú, és ez (a tehetetlenség) kikészíti, és az anyukája csak a főzéssel tudja kifejezni a szeretetét, pedig a Kérdező nem erre vágyik, hanem emberségre.


Szerintem vagdalkozás helyett kezdjük átgondolni a Kérdező élethelyzetét.

2023. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
74%

Lehet hogy túl sokat vagy ott nála.

Szakadj már le róla, van neki is saját élete. Mi vagy te, óriáscsecsemő?

2023. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
79%
Ja, egy ehhez kapcsolódó kérdésben már a szülőtartás a lényeg. Ez a kérdés sztornó.
2023. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!