Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogja fel, hogy...

Miért nem fogja fel, hogy kirepültem?

Figyelt kérdés

Anyám folyamatosan beszólogat nekem pl a párommal kapcsolatban, csak azért mert azt akarja hogy örökké gyerek maradjak. 24 éves vagyok, külön élek a párommal de bármikor anyámmal találkozok csak a csesztetés megy. A barátom tisztelettudó, van rendes munkája, nem léhűtő, keményen dolgozunk azért hogy fenntartsuk magunkat, anyám meg olyanokat mond folyamatosan hogy miért nem költözök haza hozzájuk, mennyivel jobb dolgom lenne, mit képzelek magamról hogy apámmal egyedül hagytam őket, stbstb. A nővéremnek is folyamatosan beszólongattak a barátjaira, tehát nekik mindegy, ki az, találnak benne kivetnivalót. Vagy túl vékony nekik, vagy nem elég gazdag stb! Ez borzasztó szerintem. Én nem hagyom magam befolyásolni, de a nővérem annál inkább, ő 34 évesen egyedül van azért mert anyám elmart mindenkit mellőle kb. Nyilván nem nekik kell, hogy tetsszen az én párom, de ő ezt nem érti meg, sokszor annyira felkapja a vizet anyám hogy nekem jön. Nyíltan kimondja, hogy páromat okolja és haragszik rá mert "elvesz engem tőlük". Nem fogja fel, hogy van saját önálló életem és, hogy nem lakhatok örökké vele és csinálhatok minden mozzanatomat úgy ahogy ő parancsolja.

Apám is nagyon konzervatív és régimódi, neki semmi nem jó amit csinálok, ronda vagyok, csak az üvöltözés, beszólogatás szintén. Nagyon megkeseredett emberek. Nem jó a viszonyom sajnos velük.

Mi a megoldás? Szakítsam meg a kapcsolatot örökre anyámékkal? Valaki járt már hasonló cipőben?



2023. febr. 15. 12:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6%
Összeviza mennek a válaszok is meg a százalékok is uh mindenkit jelentettem a kérdezővel együtt .... én leléptem...
2023. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Viszont ha visszaköltöznél akkor meg menne, hogy csak útban vagy, nem vagy képes önálló lenni, stb :D
2023. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked megy? Te, hát mit tennél ha a szomszédod leverne egyet? Átmennél holnap is?

Teljesen mindegy, hogy valaki szavakkal bánt vagy tettekkel, vagy ott helyben visszaadod, vagy azontúl elkerülöd. Anyád nem a gazdád, nem vagy a tulajdona. Jót, már tapasztaltad ezerszer, hogy nem kapsz, a rosszat meg miért fogadnád el?

2023. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó ez az együttélés vele angyon.
2023. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
Már rég meg kellett volna szakítani vele a kapcsolatot.
2023. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megszakÍtottam velük a kapcsolatot. Mindenkivel. Nem zavar, vgére nyugtom van tőlük és a kéretlen, értelmetlen tanácsaikból és kioktatásból.
2023. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve reagálok, de köszi a normális válaszokat. Az elmebetegek kommentjeihez inkább nem fűznék semmit.

10 es sajnos átérzem a helyzeted, szerintem ha nekem lesz majd gyerekem, az lesz a reakciójuk a gratulálok helyett, hogy "ez a .... hibája", vagyis a páromé. Bármit megtennének, hogy elszakítsanak de sajnos nem fog menni. Teljesen minimalizálni fogom velük a kapcsolatot ahogyan ajánlottátok mert 1 jó szavuk nincs az emberhez. Ami nem baj, de legalább ne szidjanak. Tegnap anyám a telefonban: ha összevesztek, akkor ugye hazaköltözöl kislányom?

Pardon?? Ebből is a rosszindulat jön le nekem, mert amikor minden rendben a kapcsolatomban, hogy kívánhatja egy szülő hogy menjünk szét.

Szerintem az esküvőmön sem lesznek jelen majd, mivel semmi kedvem a rosszindulatú megjegyzéseikhez a legszebb napon is... ez van

2023. febr. 25. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!