Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit éreznél ha az örökbefogado...

Mit éreznél ha az örökbefogadott gyereked olyanokat mondana kamaszként, hogy nem vagy az igazi anyám, nekem nem parancsolsz, bár döglenél meg?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 18:17
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
82%
Ez kamu hogy higgadt maradnál, nem fájna. Ha ilyen hisztérikus, meg agresszív, nyilván állandó jelleggel kínlódni kell vele. Ekkor marhaságot hogy "én felnőtt vagyok, én higgadt maradnék" kétféle ember írhat: gyerek, aki azt hiszi egy felnőttnek kutya kötelessége tűrni mindent., vagy olyan ember akinek a büdös életben nem volt dolga problémás gyerekkel.
2023. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
89%
És a legrosszabb amit egy ilyen után telhetsz az a tutujgatás, mert jaj szegény örökbefogadott (nem mentség semmire), meg hogy tűröd. Mert csak egyre rosszabb lesz.
2023. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
76%
21: fájna, de higgadt maradnék. Úgy sose fogjuk megbeszélni, megoldani, ha én is neki állok hisztizni.
2023. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
89%
Én örökbefogadott gyerek voltam, nem mondtam ilyeneket, de simán mondhattam volna. Gyerekkoromban annyira izgattak a családi kapcsolatok, hogy szinte egy "rokonommal" sem tartottam a kapcsolatot, elég magamnak való voltam, pont emiatt nem tartottam fontosnak, hogy a nevelőszüleimet csesztessem az elhibázott döntésükért:) Valójában jól megvoltunk, nem volt okom bántani senkit. Felnőtt koromban sem lettem családfan, bár lettek gyerekeim és velük igyekszem jó viszonyt ápolni.
2023. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
41%

Ezért sem kell gyerek - semmilyen.


Hiába nevelem, hogyha bekattan, akkor cs.szhetem 10-14 év kemény munkáját (örökbefogadott gyerekkori bartánőm konkrétan 16 évesen felcsináltatta magát, aztán kiment prostituáltnak külföldre - király, tényleg, megérte vesződni vele, pedig a szülei nagyon normálisak voltak és normálisan szigorúak).

2023. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
26%
Valami angy gond lehet azzal a gyerekkel ha hálátlan ennyire.
2023. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
18%

Pont ezekért az esetekért nem szabad elvált gyerekes nőt elvenni.

A barátom is egy kétgyerekes nőt vett el és éjt nappallá téve dolgozott, hogy eltartsa a nőt meg a két lányát.

Amikor elvégezték az egyetemet, egy hülye baleknak nevezték, és kidobták abból a lakásból aminek ő fizette a részleteit.

Most már idős és nyomorog.

2023. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
77%

Senki sem hálás vagy hálátlan.


Az örökbefogadás olyan dolog, ami ha kicsit bekattan a gyerek kiváló és nagyon egyszerű célpont. Inkább az a furcsa, hogy miért van oda a nemlétező valódi szüleiért. Ezt sose értettem meg.

2023. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
96%

#27 válaszolónak!

Nem férget meg bármilyen alját kell elvenni!


Kérdezőnek!

Lehet fáj neki hogy másokat a vérszerinti (direkt nem igazit írok) szülei nem dobtak el, plusz hormonok, stb. Lehet amit te kedves vagy hevesebb kérésként parancsként adsz ki neki, azt ő 100szorosára duzzasztja, és ezért veszekedtek. Biztos felrobbantam volna én is a helyedben.. az a baj hogy a vita nem old meg semmit

2023. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
66%

Kamasz gyerekem még valóban nincs, de a férjem képes úgy viselkedni. Ez alapján egyfajta tapasztalatból mondom, hogy csak akkor esne igazán rosszul az ilyesmi, ha nem felindulva mondja. És még abban az esetben is futnánk pár kört, míg elhinném, komolyan gondolja, nem félreértés stb.


Persze itt feltételezek egy normális, szeretetteljes kapcsolatot. Ha az nincs, akkor egy-egy ilyen kifakadás csak a jéghegy csúcsa. Önmagában nincs értelme vizsgálni.

2023. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!