Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy kik az igazi szüleim?

Figyelt kérdés
Örökbefogadott gyerek vagyok, és nem tudok semmit az igazi szüleimről. Anyumék nem árulnak el semmit erről és idegesíti is őket ha kérdezem. Én persze szeretem őket és csak őket fogadom el mint rendes szülőket, de nagyon kíváncsi vagyok hogy honnan is származok.A vezetéknevem is már tőlük van.

2013. júl. 21. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tőlük kérdezd, de azért óvatosan, mondd el nekik, hogy ettől még őket tekinted majd a szüleidnek, csupán kíváncsi vagy. Ha rendesek, megértik.
2013. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy a nevelő szüleid sem tudják mivel lehet hogy intézetből lettél örökbe fogadva.

Nyilván az igazi szüleid születésed után le is mondtak rólad és valószínű hogy akkor fogadtak örökbe amikor néhány napos lehettél, és ugye a nevelőszülőknek nem adnak ki információt hogy kik az igazi szüleid nyilván nem is akarja senki hogy tudjátok mert valószínű az igazi szüleid nem szeretnék hogy csak úgy váratlanul beállíts hozzájuk.

Persze ha mondjuk előre meglett beszélve hogy örökbe fogadna még amikor az igazi anyukád terhes volt veled az megint más, és ha így van ez akkor nincs kizárva hogy már régóta ismered az igazi szüleidet legalább is az egyiket, mert ha barátai a szüleidnek akkor lehet hogy ismeritek is egymást, csak nem tudatják veled hogy ő(k) az igazi szüleid.

Lehet hogy a nevelő szüleid ezért vannak zavarba mert lehet hogy sokkolna az az információ ha megtudnád hogy ki az igazi anyukád vagy apukád, mert mondjuk már régóta ismered. Itt lehet ám találgatni lehet akár rokon is vagy anyukád vagy apukád mármint nevelő testvére csak más család névvel. Számtalan variáció lehet ezzel kapcsolatban. Az is lehet hogy még nagyon fiatal az igazi anyukád és azért adott örökbe és lehet hogy sokkolna ha mondjuk most 15 éves vagy és kiderül hogy az igazi anyukád is 30-35 éves mert simán el lehet képzelni. De az is lehet hogy a nevelő szüleid tudják jól hogy kik az igaziak csak lehet nem akarják mondani mert lehet már rég meghaltak, mert ha mondjuk igazi anyukád belehalt a szülésbe és apukád lemondott rólad vagy egyáltalán nem is akart téged és ott sem volt a szülésnél még az sincs kizárva ez a lehetőség sem.

Gondolom születési anyakönyvi kivonatod nincs ivel örökbe fogadtak és lehet ilyenkor az van, persze lehet érdeklődni az árvaházba például ahol voltál kicsi korodban, ehhez tudni kéne hogy mikor fogadtak örökbe esetleg, vagy abba a kórházba érdeklődni ahol születtél, mert ha kerülnek elő hivatalos papírok amik még az örökbe fogadásod előtt készültek abba szerepelnie kell az igazi nevednek meg az igazi anyukád nevének.

Tudtommal ilyenkor a gyámügynél is lehet érdeklődni. ezt így most nehéz sajnos megmondani, mert számtalan lehetőségek lehetnek.

2013. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Pár hónap múlva betöltöm a 18-at. Akkor változik valamit a helyzet? Több lehetőségem lesz utánanézni?
2013. júl. 21. 16:52
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Én is adoptált vagyok. Mivel már 16 elmúltál szülő nélkül, egymagadban is elmehetsz, utánanézetni a dolgoknak. A helyi gyámhivatalba kell menned, meg kell nézned előtte hogy pontosan ott kihez tartozol, és mettől meddig fogad. Elmész és közlöd hogy örökbefogadott vagy és a vér szerinti szüleid után szeretnél "nyomozásba fogni". Ezt egyébként nem te fogod csinálni hanem ők. Ehhez viszont, meg kell tudnod adni nekik bizonyos adatokat, például hogy mikor és melyik kórházban születtél, illetve mi volt a vér szerinti szüleid teljes neve. Na ugye ha ezeket nem tudod, akkor a szüleidnek kell hogy legyen az örökbefogadásodról papírja amin ez fel van tüntetve, és egyébként a születésedkor készült papíron is rajta vannak ezek az információk, amin leírják hogy hogy hányadik gyerekként születtél, hogyan zajlott a szülés stb. Nem tudom milyen kapcsolatban vagy a szüleiddel, de lassan 18 éves vagy szóval biztosan meg tudod beszélni velük értelmesen hogy ez téged miért érdekel, és örülnél az együttműködésüknek. Olyan nincs hogy nincsenek papírjaik erről, ennek véletlenül se dőljél be.
2013. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek amúgy a szüleim , de ha valami eldöntenek abban nagyon akaratosak. Úgyhogy még az is előfordulhat , hogy kidobták azokat a papírokat vagy valami. Már próbáltam értelmesen megbeszélni de nem sikerült. Követelőzni meg veszekedni nem akarok mert nagyon szeretem őket ettől függetlenül , hogy ez hétpecsétes titok.
2013. júl. 21. 17:11
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Kidobni biztosan nem dobták ki, legfeljebb eltették valahova. Egyébként nem értem miért 7 pecsétes titok, mert jogod van hozzá, másrészt meg abszolút csak a te dolgod, még akkor is ha sértőnek érzik hogy te érdeklődsz - a te vér szerinti szüleid nem az övék. Beszélj csak velük, majd fel adják a titkolózást.
2013. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
A gyámhivatalnak kötelessége tájékoztatni téged. Papírokat nem kell vinned, meg a név sem gond, ha nem tudod, mert az örökbefogadási papírok ott is megvannak a levéltárukban. A mostani nevedből indulnak ki, ne aggódj, ha semmi adatot nem tudsz.
2013. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Tippelgetések helyett:


"3/A. A származás megismeréséhez fűződő jog


(2) A Csjt. 53/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:


53/A. § (1) Az örökbefogadott e törvényben meghatározottak szerint jogosult származásának megismerésére. A tizennegyedik életévét betöltött örökbefogadott gyermek a kérelmet törvényes képviselője hozzájárulása nélkül is előterjesztheti. Erről az örökbefogadási eljárás során a feleket tájékoztatni kell.


(2) A gyámhatóság a származás megismerése érdekében


a) kérelemre tájékoztatást ad arról, hogy a kérelmezőt örökbefogadták-e, él-e a vér szerinti szülője, és a felderíthető adatok szerint van-e testvére, féltestvére,


b) a tizennegyedik életévét betöltött örökbefogadott kérelmére tájékoztatást adhat a kérelmező vér szerinti szülőjének, testvérének, féltestvérének természetes személyazonosító adatairól.


(3) A (2) bekezdés b) pontja szerinti adatok megadásához a vér szerinti szülő, valamint a testvér, féltestvér meghallgatása szükséges. Ha az örökbefogadott kiskorú, az örökbefogadót vagy más törvényes képviselőt is meg kell hallgatni. A kiskorú testvér és féltestvér meghallgatásához törvényes képviselőjének előzetes hozzájárulása szükséges. Ha a vér szerinti szülő cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, törvényes képviselőjének meghallgatása is szükséges.


(4) Nincs szükség a vér szerinti szülő, a testvér, a féltestvér, az örökbefogadó vagy más törvényes képviselő meghallgatására, ha ismeretlen helyen távol van vagy meghallgatása elháríthatatlan akadályba ütközik.


(5) A vér szerinti szülő, a testvér, illetve a féltestvér természetes személyazonosító adatai az örökbefogadottal nem közölhetők, ha


a) a vér szerinti szülő, a testvér, a féltestvér, az örökbefogadó, illetve más törvényes képviselő meghallgatása a (4) bekezdésben megjelölt okokból nem volt lehetséges,


b) a vér szerinti szülő, a testvér, illetve a féltestvér úgy nyilatkozik, hogy a természetes személyazonosító adatai nem közölhetők, vagy


c) a vér szerinti szülő felügyeleti jogának a 88. § (1) bekezdés a) vagy c) pontja szerinti megszüntetésére tekintettel az a kiskorú örökbefogadott érdekeivel ellentétes.


(6) Ha a vér szerinti szülő a (2) bekezdés szerinti kérelem előterjesztésének időpontjában már nem él, természetes személyazonosító adatai az örökbefogadott gyermekkel közölhetőek, kivéve, ha korábbi eljárás során már úgy nyilatkozott, hogy adatai közléséhez nem járul hozzá."


2012. évi LXXXV. törvény


egyes családjogi és cégjogi eljárások egyszerűsítéséről


[link]


Magyarán:

Bemégy a gyámhivatalba, megadod a saját, általad ismert adataid, ők pedig megkeresik a vér szerinti szüleidet, megkérdezik, hogy hozzájárulnak-e az adataik megadásához. Ha igen, megadják neked. Ha nem, közlik veled, hogy nem járultak hozzá.

Nyílt örökbe fogadásnál ez másképp működne, de korod és a leírtak alapján az esetedben nem nyílt öf. volt.


Esetedben nem nevelő szülőkről beszélünk, hanem örökbe fogadókról (teljesen más a kettő)

Magyarországon nincsenek árvaházak, gyermekjóléti intézmények és gyermekotthonok vannak az állami gondozottak elhelyezésére (akik között nagyon ritka az árva)


Ajánlom figyelmedbe a következő linkeket:

[link]

[link]

2013. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4%
Na ezért nem fogadok örökbe egy gyereket sem, mert képtelenek 100%-ban elfogadni az örökbefogadókat a szüleiknek, nekik feltétlenül muszáj tudni, hogy kik az igazi szüleik.... Jó hogy idegesek lesznek, ez kb. úgy hat, hogy jól van, felneveltetek, de most már mehettek a p*csába, mert megkeresem az igazi szüleimet. Még ha nem is akarsz tőlük semmit, akkor is minek? Nem véletlenül dobtak ki a fenébe, most se örülnének neked jobban, mint mikor megszülettél.
2013. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó, teljesen egyetértek veled. Én is örökbefogadott vagyok, bár én már jócskán felnőtt voltam, amikor megtudtam, szüleim (örökbefogadó szüleim ) halála után. Ha valaki csak jót kaphat a szüleitől, én csak azt kaptam . A rajongásig szerettem őket. Mikor megtudtam, hogy nem voltak a vér szerinti szüleim, megkerestem a génadómat . Összeköttetéseim, munkám miatt viszonylag könnyű dolgom volt. Sikerült megtudnom, hogy a génadóm egy finoman szólva könnyűvérű nő volt, aki előttem már 3 bátyámat is eldobta, de csak egynek az apja volt a férje, az is egy börtöntöltelék, a mi apáinkról semmi adat, valószínűleg hogy is mondjam, pénzért feküdt le velük. Sokszor csodálkozom is, hogy ilyen gének mellett hogy tudtak édesanyámék (ők az örökbefogadó szüleim, nekem ők az édes szüleim) , hogy tudtak belőlem ilyen embert nevelni (diploma, szuper család, jó beosztás, megfelelő anyagi helyzet, stb. Lehet, hogy a férfi adhatott jó géneket, mert ez a nő maga az ördög. Megkerestem =természetesen nem árultam el, ki vagyok, de ennyi elég is volt. Kinézetre helyes, sőt még szépnek is mondható, de egy közönséges, buta, több jelzőt nem akarok rá írni.

Én ezzel lezártam az ügyet, de azt látom, a legtöbb örökbefogadott szinte glóriát emel ezek köré a senkiházik köré, akiket (egy.két kivételtől eltekintve annyiba sem nézek, mint a körmöm alatt a piszkot.

Nem tudom elfogadni, hogy valaki lemond a gyerekéről. Ha annyira nem tudja eltartani, védekezzen, legrosszabb esetben vetesse el.

Én mai napig is végtelenül hálás vagyok édesanyáméknak, de sajnos, a legtöbb örökbefogadott gyereknél nem ezt tapasztalom!

Kérdező, biztos jó lesz neked, ha megtudod, kik voltak ők? Ha le tudtak mondani rólad, egy lyukas zoknit nem érnek, azokat az embereket pedig, akik becsületesen felneveltek, szomorúvá, csalódottá fogod tenni.

2013. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!