Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Köteles vagyok eltűrni, hogy...

Köteles vagyok eltűrni, hogy apám ideköltöztesse az új feleségét, ha én nem szeretnék senkivel együtt lakni?

Figyelt kérdés
Anyukám 2 éve hunyt el, 17 éves vagyok és a házból én is örököltem az anyai részből.

2023. febr. 23. 17:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
9%
The is odaköltöztethetsz 18éves korod után valakit
2023. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
99%
Azt majd apu dönti el, mert ő a haszonélvező. És mint tudjuk, a haszonélvező kibachatja a tulajt akkor is ha neki magának nincs tulajdonrésze.
2023. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

22

Csak ha az apja megengedi, mivel az apjáé a haszonélvezet.

2023. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy van a nő ellen konkrét kifogásod vagy csak úgy általánosságban szeretnéd apádat örök magányra kárhoztatni?
2023. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
3%
Hivatalosan mivel tulajdonosi hányadod van a házból, így beleszólhatsz, hogy ki költözhet be vagy ki mehet egyáltalán be. Az más kérdés, hogy a gyakorlatban apukád biztosan nem hagyja, hogy te 17 évesen korlátozd, pláne ha nincs még önálló kereseted, akkor végképp. Sajnálom a történteket!
2023. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
97%
A haszonélvezővel szemben nem szólhat bele. Sőt mi több: a haszonélvező kiteheti a tulajt, kiadhatja a szobáját, az abból befolyó pénz a haszonélvezőt illeti, a tulajnak egy fillér se jár belőle.
2023. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
96%

25

Mivel az apjáé a haszonélvezet, a gyerek akkor sem szólhatna bele, hogy ki lakik ott, ha a 100% tulajdonrésze lenne, sőt, a tulajdonost sem köteles beengedni a haszonélvező.

2023. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
75%
De te is csak az árokparton cibálhatod majd a csajod, ugye tudod?
2023. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, jobb ha meghúzod magad, mert ebből csak szarul jöhetsz ki.

Jogilag 18 évesen kérheted a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését és a kényszer értékesítést. Az ilyen ügyekben a bíróság árverezteti el a házat, nincs rá mód, hogy egy normális vevőt várjanak, szóval ilyen esetben általában áron alul megy el az ingatlan. Haszonélvezettel terhelten (főleg ilyen fiatal haszonélvezővel) eleve nem vesz az átlag házat. Ilyet csak az tesz, aki befektetni akar és akinek mindegy, hogy benne áll a pénze, de ő nyilván a lehető legolcsóbban akarja megszerezni. A haszonélvezet puszta ténye is milliókkal lefelé nyomja az eladási árat, a kényszer értékesítés miatt meg ez el is lesz fogadva. Szóval könnyen úgy járhatsz, hogy a végén kb. a hideg vízre valóval mehetsz utadra. Apáddal ellenben nem cseszel ki, mert a haszonélvezet miatt ő élete végéig ott lakhat tök mindegy ki éppen a tulaj. Sőt mint haszonélvező azt vihet oda akit akar. Amikor meghal, akkor meg nem örökölsz semmit, mert te már eladtad a részed, neki meg nyilván lesz annyi esze (és dühe), hogy az ő részét elköltse.

Amúgy nem gondolod, hogy pofátlan és szemét módon követelőzöl. Abban a házban aranyom, te egy rozsdás szögért nem dolgoztál meg. Az apád és anyád együttes munkája. Te meg hisztis picsogással éppen ki akarod túrni apádat abból, amiért ő gürizett. Hát tudod, ha nekem jönnél egy ilyen követelőzéssel hamar kívül találnád magad a kapun a 18. születésnapodon. Utána fogadhatnál ügyvédet a hajléktalan szállóról.

2023. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Köteles.
2023. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!