Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Köteles vagyok eltűrni, hogy...

Köteles vagyok eltűrni, hogy apám ideköltöztesse az új feleségét, ha én nem szeretnék senkivel együtt lakni?

Figyelt kérdés
Anyukám 2 éve hunyt el, 17 éves vagyok és a házból én is örököltem az anyai részből.

2023. febr. 23. 17:04
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
71%

84%-os!

Meg tudod mondani mi a nem hasznos a 40. Válaszomban?

2023. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
66%

Csak az apa házrészén lesz haszonélvezete az özvegynek. A kérdező által már megörökölt anyai részen nem.

Ha az özvegy használni kívánja az egész házat, a kérdező kérhet a házrészére bérleti díjat, vagy eladhatják a házat és az övegy haszonélvezetét az apai részen pénzben megválthatják.

Ha nincs megegyezés,a kérdező pert indíthat a közös tulajdon megszüntetésére. Ez nyilván a rosszabb megoldás lenne, mert ebben az esetben nyomott áron kényszerértékesítik a házat.

De egy 17 éves kérdező esetében ez nagyon nem aktuális kérdés, az apa jó eséllyel még 50 éves sincs. Elég gusztustalan ennyi idősen ezen gondolkodni.

2023. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
44%
18 évesen elköltözhetsz. Bíróságon kérheted a közös vagyon megszűntetését. A házat el kell adni, ki lesz fizetve a részed.
2023. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
91%
most mi a baj, talán nem fértek el hárman a házban? ne pattogj
2023. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
12%
A haszonélvezet nem automatikusan jár. Erről az örökhagyó dönt. Másképp azaz 50% a kérdezőt illeti 18 éves kora után. Amennyiben haszonélvezeti joga van az édesapádnak rajta, akkor utána sem tudod megkerülni őt, viszont ő sem tudja nélküled eladni az ingatlant.
2023. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

"A haszonélvezet nem automatikusan jár. Erről az örökhagyó dönt."


A házastársa halála után, amennyiben az övé vagy közös volt az ingatlan (nyilván nem albérlet), a túlélő házastársat halálig tartó haszonélvezeti jog illeti meg az utolsó közösen lakott ingatlanra.

2023. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!