Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Köteles vagyok eltűrni, hogy...

Köteles vagyok eltűrni, hogy apám ideköltöztesse az új feleségét, ha én nem szeretnék senkivel együtt lakni?

Figyelt kérdés
Anyukám 2 éve hunyt el, 17 éves vagyok és a házból én is örököltem az anyai részből.

2023. febr. 23. 17:04
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
79%
Megszoksz vagy emgszöksz, ennyit tehetsz, igazából a második opcióig van egy éved.
2023. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
83%
#7: NEM barátnő, hanem feleség.
2023. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
94%
Azért hihetetlen, hogy a 17 éves gyerek akarja megmondani, hogy kivel élhet az apja!
2023. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, köteles vagy, és te 18 évesen elmehetsz pl koliba vagy akármi. 17 vagy, nem 7.
2023. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy sem lesz feltétlenül örökséged apád után. Egy szép napon majd lehet, hogy eladjátok a házat, apád vesz magának egy másikat, azt pedig lehet, hogy becseréli egy idösek otthonára késöbb. Sosem érdemes örökségre pályázni, mert érhetnek meglepetések.
2023. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
20%

Itt csak a közös tulajdon megszűntetése fog téged előre vinni. Mivel apádnak a felesége odaköltözött, apad halála után a nőnek az egész házra haszonélvezeti joga lesz haláláig. Téged pedig másnap fog az utcára tenni, ha még ott laksz.

Ugyan igaz, hogy jóval kevesebb pénzt fogsz így kapni, mint amennyit a tulajdonrészed ér, de legalább kapsz valamennyit. Ha ezt nem léped meg 18 éves korod után, akkor édesanyád örökségét sem tudod majd használni az üj nő haláláig, viszont költséged az lesz vele, mert a tulajdonost sok mindent köteles fizetni, viszont semmi joga sincs a haszonélvezővel szemben.

2023. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
94%

Már többen írták, de apudnak ezer százalék, hogy özvegyi haszonélvezeti joga van a tulajdonrészed felett.

A jó hír az, hogy költözhetsz egy év múlva.

2023. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
64%
36, a nőnek nem lesz semmiféle haszonélvezete, mert a ház már a házasságkötés előtt is megvolt, tehát külön vagyonnak számít.
2023. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
66%

Semmi közöd hozzá kit költöztet oda az apukád.

Elég gyomorforgató dolog,hogy azon gondolkodsz kérheted e hogy kifizessen.17 évesen mégis mit akarsz?Plusz ilyen hozzààllásal?

Szégyeld magad!


1 év múlva költözhetsz,ha valami nem tetszik!

2023. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
71%

38!

Olvasd el a törvényt.

Nem örököl a házból. Hanem haszonélvezetet kap a közösen lakott ingatlanra.

2023. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!