Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom már a családommal,...

Nem bírom már a családommal, munkát keresek, hogy elköltözhessek, de egyelőre nem kaptam. Hogyan bírjam ki addig ?

Figyelt kérdés

Állandóan én vagyok a célpont. Mindig azt hallgatom, hogy nem vagyok elég jó és nagy szívfájdalma vagyok az anyámnak. (Az a baja, hogy 22 évesen még tanulok és nem hozok pénzt a házhoz).

Állandóan megszégyenít, a testvéremmel összefog ellenem. Már semmi önbizalmam sincs miattuk, az emberekkel is bizalmatlan vagyok.

Jelenleg nappalin tanulok, mesterszakon, de nem is tetszik ez a mester, így ott fogom hagyni. Őszre jelentkeztem levelezőre, egy másikra. Érzem, hogy főállásban kell dolgoznom és elhúznom itthonról, mert kikészítenek. A baj az, hogy nagyon nehezen kapok munkát, vidéken élek. Jelentkezek szinte már mindenhova, de általában a magas bérigényemmel van a probléma. 300+. Azonban nem kérhetek kevesebbet, mert abból nem tudnék önellátó lenni. Mindegy, nem ez a téma, és kérlek ne is erre a részére válaszoljatok.

Csak arra, hogy miként bírjam ezt ki? Hogyan lehet kibírni, ha állandóan azt hallod az anyádtól, hogy rossz vagy, nem vagy való semmire, büdös vagy (nem vagyok az, tisztálkodom), nem lesz belőled semmi, állandóan kifiguráz, nem tudok úgy végigmenni a folyosón, hogy valami undorító, megszégyenítő dumát ne ordítson utánam vagy ő, vagy az apám, vagy a tanulatlan, csak érettségiig jutott testvérem. Nem akarok öngyilkos lenni, de ma már elfantáziáltam arról, hogy milyen lenne ha reggel felvágott erekkel találnának, holtan, akkor talán megbánnák, amit csinálnak. De talán akkor sem jutna el az eszükig, hogy milyen szinten rombolják az önbizalmamat és az életkedvemet.


2023. márc. 12. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
55%
Engem is folyton durván csesztettek, pedig gimi után levelezős egyetemre mentem, hogy dolgozni tudjak, és a teljes rezsit is én fizettem. Nekem csak azzal oldódott meg ez a probléma, hogy megismertem egy férfit és hamar hozzáköltöztem. Szerencsére ő (is) akarta inkább, így az sem volt, hogy rátelepedtem. Ha eddig nem dolgoztál, pályakezdőként, tapasztalat nélkül nem hiszem, hogy fogsz ennyi pénzt kapni még Budapesten sem. Mi lenne ha 2 szobás albérletbe Pestre költöznél, és így valakivel osztoznál a költségeken. Vannak olyan kerületek, ahol olcsóbbak a kiadó lakások. Én sem szívesen laknék idegennel, de talán még mindig jobb, mint a mostani helyzeted.
2023. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:

Hát a tesóm, csak érettségivel, szja mentesen kapott 340-et a kezdetektől.

Sajnos nekem nincs párom. A pasizáshoz sincs önbizalmam, pedig szép lány vagyok. Egyszerűen azt érzem, hogy egy ilyen hulladék, mint én, nem kell senkinek. Ebben is túlságosan befolyásol a családom. Haza se merném hozni, mert félnék, hogy mit gondolnak egymásról. Szerintem, ebbe is csak akkor tudom majd belemélyedni, ha független leszek...

Pesten is erősen töröm a fejemet, de még nem volt merszem jelentkezni. 250 km.

2023. márc. 12. 15:55
 3/73 anonim ***** válasza:
22%
Ország melyik része ez a vidék? Mert szinte mindenhol munkaerőhiány van, nem hinném hogy ennyire ne legyen semmi de semmi munka.
2023. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
93%
Elég toxic környezet szerintem is jó ötlet elmenni otthonról. Szerintem jelentkezz kollégiumba, persze az csak nappali tagozaton lehetséges, de viszont sokkal, sokkal olcsóbb, így csak minimálisan kellene mellette dolgoznod, mondjuk gyakornokkén heti kb. 2-3 nap, vagy valami beugrós diákmeló.
2023. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem akarod, hogy másra reagáljunk, akkor minek kell beleírni olyan dolgokat?


A tanulatlan az akinek érettségije van?


"Jelentkezek szinte már mindenhova, de általában a magas bérigényemmel van a probléma. 300+. Azonban nem kérhetek kevesebbet"


Ja? Hát akkor ne legyen semmi. Az biztos jobb.

2023. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:

Kaposvár-Nagykanizsa.

Egynek az árán nem mennék el dolgozni: 3 műszak.

2023. márc. 12. 16:10
 7/73 A kérdező kommentje:

“ Ja? Hát akkor ne legyen semmi. Az biztos jobb.”


Igen, annál biztos jobb, hogy éhezzek, mert elvitte az albérlet és a rezsi. Nem vagyok már eszetlen tini, aki lázadásból, meggondolások nélkül nekivág valaminek. Addig tűrök itthon. Kétszázezerből nem tudnám fenntartani magamat. Esetleg létminimumon. 120 már egy albérlet.

2023. márc. 12. 16:13
 8/73 A kérdező kommentje:

“ A tanulatlan az akinek érettségije van?”

Nem mindenki. Inkább azt mondanám, hogy nem nehéz megugrani. Szinte mindenkit áttolnak. Persze nem mindegy, hogy ötösökkel, átfogó alapműveltséggel, nyelvtudással, vagy csak átcsúszott kettesekkel, mert melegedni járt az iskolába. A testvérem az utóbbiak zászlaja alatt működik.

2023. márc. 12. 16:15
 9/73 A kérdező kommentje:

“Ha nem akarod, hogy másra reagáljunk, akkor minek kell beleírni olyan dolgokat?”


Mert akkor csak olyan tanácsok érkeznek, hogy költözzek el. Igen, azon vagyok. Én is belátom, hogy itt már nem segít más. Még a piócás ember sem.

2023. márc. 12. 16:18
 10/73 anonim ***** válasza:
23%

"Persze nem mindegy, hogy ötösökkel, átfogó alapműveltséggel, nyelvtudással, vagy csak átcsúszott kettesekkel, mert melegedni járt az iskolába."


Attól, hogy valaki ötösre érettségizik, még lehet sík hülye. Az iskola nem élni tanít meg, hanem arra, hogy hogyan tűrd a monotonitást (ergo, a tanulást). Egy teljesen hülye is képes ötösre érettségizni, ha van elég szorgalma és kitartása. Ugyanúgy egy okos ember is érettségizhet le kettesre töriből, ha Őt nem érdekli a töri..

2023. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!