Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom már a családommal,...

Nem bírom már a családommal, munkát keresek, hogy elköltözhessek, de egyelőre nem kaptam. Hogyan bírjam ki addig ?

Figyelt kérdés

Állandóan én vagyok a célpont. Mindig azt hallgatom, hogy nem vagyok elég jó és nagy szívfájdalma vagyok az anyámnak. (Az a baja, hogy 22 évesen még tanulok és nem hozok pénzt a házhoz).

Állandóan megszégyenít, a testvéremmel összefog ellenem. Már semmi önbizalmam sincs miattuk, az emberekkel is bizalmatlan vagyok.

Jelenleg nappalin tanulok, mesterszakon, de nem is tetszik ez a mester, így ott fogom hagyni. Őszre jelentkeztem levelezőre, egy másikra. Érzem, hogy főállásban kell dolgoznom és elhúznom itthonról, mert kikészítenek. A baj az, hogy nagyon nehezen kapok munkát, vidéken élek. Jelentkezek szinte már mindenhova, de általában a magas bérigényemmel van a probléma. 300+. Azonban nem kérhetek kevesebbet, mert abból nem tudnék önellátó lenni. Mindegy, nem ez a téma, és kérlek ne is erre a részére válaszoljatok.

Csak arra, hogy miként bírjam ezt ki? Hogyan lehet kibírni, ha állandóan azt hallod az anyádtól, hogy rossz vagy, nem vagy való semmire, büdös vagy (nem vagyok az, tisztálkodom), nem lesz belőled semmi, állandóan kifiguráz, nem tudok úgy végigmenni a folyosón, hogy valami undorító, megszégyenítő dumát ne ordítson utánam vagy ő, vagy az apám, vagy a tanulatlan, csak érettségiig jutott testvérem. Nem akarok öngyilkos lenni, de ma már elfantáziáltam arról, hogy milyen lenne ha reggel felvágott erekkel találnának, holtan, akkor talán megbánnák, amit csinálnak. De talán akkor sem jutna el az eszükig, hogy milyen szinten rombolják az önbizalmamat és az életkedvemet.


2023. márc. 12. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
40%
3 eve mas vilag volt. Nem 1000 forint volt egy kilo kenyer meg 5000 a legocskabb, legszarabb sajt.
2023. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 A kérdező kommentje:
Meg persze tudjuk, hogy gyik-en mindenki önellátó, önálló, szuper egyed, aki 18 éves kora óta a világ ura. :)
2023. márc. 12. 20:13
 53/73 anonim ***** válasza:
25%

51


Én ma sem veszek 1000-ért kilós kenyeret, ahogyan 5000-es sajtot sem. Egyetem alatt sem tettem. De mégis boldogabb voltam, mint otthon. Hihetetlen, hogy a kolis megélhetésen pattogtok, mikor nyilvánvalóan lehet dolgozni egyetem mellett, mert nem elvétve 1-2 ember csinálja. :D

De rinyáljatok csak, végülis a gyengék elhullanak.

2023. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 A kérdező kommentje:

Azt továbbra is fenntartom, hogy a munka részét majd megoldom. Nem kell ezt kitárgyalni. Aki nem tud hozzászólni normálisan, az ne tegye.

1-2 választ leszámítva mindenre kaptam választ, csak a kérdésemre nem.

2023. márc. 12. 20:16
 55/73 A kérdező kommentje:
Persze, hogy lehet. Én is dolgozok, csak nem teljes időben és nem a szüleim rezsijére adom ezt a pénzt.
2023. márc. 12. 20:17
 56/73 anonim ***** válasza:
35%

52


Nem vagyok szuper, átlagos vagyok. :) Sőt, nem vagyok 18 éves korom óta a világ ura sem. Csak elmentem egyetemre, koliba és kemény 1 hónap után leváltam anyámékról és eltakarodtam dolgozni, hogy soha többet ne kelljen a szemrehányásaikat hallgatnom, hogy mekkora xar gyerek vagyok.

De ugye te csak rinyálsz a családi fészek melegéből, tenni meg lóxart sem mersz.

2023. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
86%

53, en nem rinyalok, mar boven kinottem az iskolaskorbol, elvegeztem az egyetemet es jo munkam van.


Csak leirtam, hogy manapsag lofaszra se eleg 50 ezer.

De talan mar igy 30 korul nekem vannak nagy igenyeim...:)

Lehet elni zacskos levesen is,persze. Nekem ehhez mar nincs gusztusom, az teny, talan en ehhez mar tul oreg vagyok, ez a baj 😂

2023. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:
Szerintem te úgy voltál egyetemista, ahogyan vezérünk magyar származású.
2023. márc. 12. 20:20
 59/73 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, te mindig ilyen bunkó vagy, vagy csak minket tisztelsz meg ezzel?

Ritka idegesítő, nagyképű és cinikus ember vagy.

2023. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
85%

Mar megint ez a felsobbrendu, ki, ha nem en szoveg. 🤮🤮🤮🤮

Epp teged akartalak vedeni egy kicsit te szerencsetlen, hogy milyen nehez megelni manapsag es igen, 50 ezerbol nem lehet. Bar 300 se kell hozza, de mindegy.


Undorito vagy.

Bizony, van diplomam, nyilvan nem orvosi vagy mernoki, de azert megelek belole es nem gyakorin sirok, hogy milyen szar eletem van, veled ellentetben :)

2023. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!