Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? A lányomat kigúnyo...

Mit tegyek? A lányomat kigúnyolják,de nincs pénzünk.

Figyelt kérdés
15 éves a lányom, egy törött mobilja van, se laptop se gép. Márkás ruhái sincsenek. Eléggé kinézzik, mert elitt suliba jár (állami, benne van a top 20 ban), nagyon okos. Kevés a keresete nekem és a férjemnek, ezért többet nem engedhetünk meg magunknak. De a suliban a többi osztálytársa jóval tehetősebb családból származik, eléggé látszik a többiek közt hogy ő nem. És emiatt nagyon kinézik. Mit tegyek? Diákmelózni jár, ammenyire tud a tanulás mellett.

2023. márc. 13. 14:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
86%

Az erőltetett helyesírási hibáid elárulnak, drága.

Aki nem tud helyesen írni, az szinte mindig úgy hibázik, hogy amit hall, azt írja le. A szándékos dupla mással hangzók nagyon nem természetesek...

Haladjunk.

2023. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem csak az ő iskolájában van ilyen.Nálunk is volt erre példa pedig nem elit gimnáziumba jártam,sőt inkább a város legrosszabb sulijába.Osztályomban volt egy lány aki nagyon hátrányos helyzetben élt (anyja az utcán állt és dolgozott).Mindenki bántotta vagy le se kakilta.Soha nem beszélt senkivel se.Én ezt megelégeltem és odamentem hozzá.Rájöttem,hogy teljesen rendben van.Esetleg ha tudnátok venni neki egy használt olcsóbb telefont az sokat segítene hiszen a mai világban már a tanuláshoz kell a teló.Nem kell a legújabb iPhone.Ruhákat a turiba is lehet venni,én is szoktam és vannak egész pofás darabok.Ha valóban dolgozik mire megy el a pénze?
2023. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
79%

S akik kigúnyolják melyik társadalmi rétegbe tartoznak? Erre van egy tippem, hogy ők sem és a szüleik sem a felső-középosztály tagjai. Ezért prezentálják felül magukat, hogy hangsúlyozzák (ál)anyagi helyzetüket.

Az a helyzet, hogy az újproli már nem szegény. Mert az állam nyomja őket, természetesen a szavazatukért. Mindezt a középosztály nyomorbadöntése árán teszi. S a középisztály az, aki drasztikusan elkezdett szegényedni. Ha az EU nem nyitja meg sürgősen a pénzcsapot, akkor bizony a prolik nagyot fognak koppanni, mert hiába szavaznak a vezérre, nem lesz miből osztogatni. A jólétük árát nem ők termelik ki!

2023. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
93%

15 éves kortól szülői engedéllyel lehet dolgozni, de kizárólag szünetekben. Iskola mellett max feketén.

Az a baj, hogy a hátrányosabb helyzetűeket mindenhol kinézik valamilyen szinten. Elit iskolákban főleg, oda azért általában tehetősebb szülők gyerekei járnak. Turikból is lehet egyébként jól öltözködni, csak sietni kell és aznap menni, amikor az új árut hozzák.

Azt viszont nem értem, hogy miért nincs egy használt laptop sem a házban. Viszonylag olcsón lehet már kapni használt laptopot, vadiúj jól működő telefont is 40-50 körül kap már az ember, használtan még olcsóbban. Ha jár diákmunkázni a lányod, akkor az a pénze hová tűnik?

2023. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező az is a te kérdésed volt, hogy a lányodat kinézik az iskolából a Samsung telefonja miatt és emiatt egy hamisított Iphont vettél neki? Sehol sem találom azt a kérdést, lehet, hogy törölték.
2023. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
89%

10es, 15 éves kortól szülői engedéllyel lehet.


Amúgy meg igen, turkáló, használt telefon, vagy részletre egy középkategóriásat. Laptop/asztali gép internettel viszont alap dolog. Te honnan írtad ki a kérdést kérdező?


Vagy ez rejtett tarhálás akar lenni?

2023. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
74%
Látom mindenki megtalálta a lényeget a kérdésében 😄 Én is jártam 15 évesen kertészkedni ès én is diákmunkának hívtam. Mit kell ezen ennyit lovagolni?
2023. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
64%
Ismét egy kamu. Ma már kb. az ötödik, amibe véletlenszerűen belefutok.
2023. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
26%
18: Nem te magad vagy a kamu kérdések egyik nagy írója, hogy ilyen jól tudod, hogy milyen egy kamu kérdés?
2023. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim válasza:
14%

A KÁROGÓKNAK: Hiába a jól kinéző telefon, ha nem ALMA. És a diákmeló...haverom éttermében 15-16 éves csajok a pincérek a hétvégi rendezvényeken. Ha menne ellenőr, ők is vendégek. >:)


A KÉRDEZŐNEK: ÉN, SOHA nem járatnám ilyen suliba a gyerekem, vagy ha elit suli, akkor már formaruhás.

2023. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!